کد خبر 1215567
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
سپاه نمایه

نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: ادعای اخیر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پیرامون نزدیکی شناورهای نیروی دریایی سپاه به شناورهای دریایی این کشور در تنگه هرمز نادرست و فرار به جلو است.

به گزارش مشرق، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای ادعای  اخیر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پیرامون نزدیکی شناورهای نیروی دریایی سپاه به شناورهای دریایی این کشور در تنگه هرمز را نادرست و فرار به جلو دانست و تاکید کرد : بهتر است امریکایی‌ها از رفتار غیرحرفه‌ای پرهیز و با تمکین قوانین و مقررات دریانوردی امنیت خلیج فارس را به مخاطره نیندازند.

 در پی ادعای اخیر جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده امریکا پیرامون نزدیکی شناورهای نیروی دریایی سپاه به شناورهای دریایی ارتش تروریستی این کشور در تنگه هرمز در ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در ادامه رفتارهای غیرحرفه‌ای ناوگان نیروی دریایی ارتش  تروریستی امریکا در خلیج فارس بویژه در ماه جاری که امنیت منطقه را همواره با تهدید و مخاطره جدی مواجه ساخته است در روز ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ شناورهای گشتی نیروی دریایی سپاه در حین اجرای ماموریت‌های جاری و متعارف روزانه خود در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران با ۷ فروند شناور دریایی آمریکایی‌ها در تنگه هرمز که به ارتکاب رفتارهای غیرحرفه‌ای مانند پرواز بالگرد، شلیک فلیر و تیراندازی بی‌هدف، بی‌مورد و تحریک‌کننده مبادرت ورزیدند، روبه‌رو و ضمن رعایت فاصله قانونی در چارچوب دستورالعمل‌ها و مقررات دریانوردی  به رفتار مخاطره‌آمیز و غیرحرفه‌ای آنها تذکر و اخطار داده شد که آنها نیز با اصلاح رفتار، مسیر خود را ادامه دادند.

این اطلاعیه افزوده است: در ادامه  سخنگوی وزارت دفاع این کشور به مانند گذشته با فرار به جلو و طرح ادعایی نادرست و غیر واقعی پیرامون ماجرا، در صدد القای حس مسئولیت در قبال مراقبت برای جلوگیری از بروز خطر و خطای محاسباتی بر آمده است، در حالی که  این امریکایی‌ها هستند که با حضور نامشروع خود کانون بی‌ثباتی، تولید تهدید و بروز مخاطرات ناامن‌کننده در منطقه از جمله در تنگه هرمز و خلیج فارس شده‌اند.

این اطلاعیه با تاکید بر اینکه  " امریکایی‌ها با پرهیز از روایت‌های نادرست و رفتارهای غیرحرفه‌ای، بایستی مقررات بین المللی و قوانین دریانوردی و کنترل باند در منطقه راهبردی تنگه هرمز و خلیج فارس را با جدیت تمکین کنند"  هشدار داده است: مدافعان مقتدر و دریادل تنگه هرمز و خلیج فارس، رفتار غیرقانونی، غیرحرفه‌ای و پرخطر از سوی بیگانگان به ویژه ناوگان  نیروی دریایی ارتش تروریستی امریکا که امنیت دریانوردی این منطقه حساس را با چالش و تهدید مواجه می‌سازد را خط قرمز خود دانسته و در کمال آرامش و اطمینان با دنبال کردن ماموریت‌های خود در تنگه هرمز و خلیج فارس، آماده هستند هرگونه خطای محاسباتی آنان را قاطعانه و شجاعانه  پاسخ دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  6 31
  وقتی آمریکا دشمن است و کاری را کردید بگویید خوب کردیم. این حرفها نشانه ضعف است
  • امیر IR ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   9 0
   جان؟؟؟
 • FR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  9 3
  اینجا نوشته که تیراندازی کردند وبه راهشان ادامه دادند که بیشتر به اخبار آنها نزدیکتری پس نوشته را اصلاح کنید
 • پیمان IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  17 1
  امریکا باید سیبل های کم تحرک و سنگینش را از ابهای خلیج فارس و تنگه هرمز دور کنه و از تیرس موشکهای جمهوری اسلامی ایران خارج کنه
  • پدرام IR ۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   3 11
   اگه سیبله چرانمیزنید؟
  • رسول IR ۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   2 12
   و از تیرس ?!................تیررس صحیح است . اگر دیکته شما را به امریکائیها نشان میدادند انها فرار را بر قرار ترجیح میدادن !!
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  4 13
  خخخ با شلیک بی هدف باعث نا امنی منطقه شده بودن یا به خاطر نا امنی شما شلیک اخطار داشتن؟!
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  15 3
  بابا تا چندشونو غرق نکنید اینها آدم نمیشوند-بعداز42سال دشمنی نابودی کشورمان-هنوز دلیلی برای آغازجنگ با آمریکا درمنطقه مان نداریم!وبازهم باید اونها آغازگرباشند؟
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  18 2
  تروریست ها ی آمریکایی و صهیونیستی در غرب آسیا جایی ندارند. غربی های دزد فکر کرده اند که می توانند آسیا را مانند قاره امریکا غصب کنند .
 • DE ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  10 1
  گفتم به رقیبم رای ندهید سایه جنگ میاد رو سر ایران .احتمالا اومدند وسط تنگه هرمز دیوار بِِکِشند همین فرداست که دلار بشه سه هَزار. اینها همه نشونه اینه که ما بایستی به ادامه دولت روحانی رای بدهیم . یا در جنگ با امریکا کشته میشیم یا با سفاهت و عدم مدیریت و ناشی گری اصلاحاتچی ها .خدایا کل اصلاحات را از برق بکش بیرون تا دیر نشده. کرونا امریکا اصلاحات پیوندتان نا مبارک
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  12 0
  ای کاش زمان ترامپ ضرب شست نشان می دادید
 • محمد IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  6 0
  برای اینکه ما کشوری جنگ طلب نیستیم !