سردار زهرایی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه توانمندی‌های ایران را در ۴۰ قطب نمایان می‌کنیم گفت: مؤلفه قوی‌شدن کشور در گام دوم گروه‌های جهادی هستند.

به گزارش مشرق، روزنامه جوان گفت‌وگویی با «سردار محمد زهرایی» رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

عرض و طول بسیج، عرض و طول انقلاب اسلامی است

- بسیج تشکیلات انقلاب است چراکه انقلاب برای حفظ دستاوردهای خود و برای انجام منویات امام امتآن راتأسیس کرد و در زمان ۸ سال جنگ تحمیلی نقش این نیرو بسیار چشمگیر بود.

- در یک کلام باید گفت که عرض و طول بسیج، عرض و طول انقلاب اسلامی است.

بسیج خود را خادم ملت و کارفرما را مردم می‌داند

- اگر به تاریخچه اقدامات اجتماعی نیروی مردمی بسیج بعد از جنگ نگاهی بیندازیم می‌بینیم کار واکسیناسیونفلج اطفالبه همت نیروهای این سازمان بوده. کار بزرگی که دنیا را به تعجب وا داشت.

- بسیج خود را خدمت‌رسان به ولی‌نعمتان و خادم ملت و کارفرما را مردم می‌داند.

- در مورد مردمی بودن نیروی بسیج همین بس که بدانیم هم اکنون ۱۶۰ هزار رده قشری در این نهاد وجود دارد و نکته مهم‌تر اینکه مؤلفه قوی شدن ایران در گام دوم، گروه‌های جهادی هستند.

جریان جهادی کشور جزو فناوری‌های انقلاب است

- جریان جهادی کشور جزو فناوری‌های انقلاب است. جریان جهادی کشور مسیر خود را به سمت جبهه‌سازی انقلاب پیش می‌برد.

- تاکنون ۴۵ جهادگر آسمانی جان خود را برای رفع فقر و محرومیت‌زدایی فدا کرده‌اند و از مجلس خواسته‌ایم که این عزیزان را به عنوان شهید و برای مجروحین آن عنوان جانبازی در نظر بگیرد که هنوز برای تصویب به صحن علنی مجلس نیامده است.

در سال ۱۴۰۰ شاهد روآمدن اقشار مختلف بسیج سازندگی خواهیم بود

- اطلس جهادی برای احصا گروه‌های جهادی به وجود آمده است. هر گروه جهادی با ثبت نام و معرفی خود در این اطلس فعالیت می‌کند.

- تا امروز ۱۲ هزار گروه در اطلس داریم که کد ثبت دریافت نکرده‌اند و ۵۰ هزار گروه جهادی شناسه دارند. ضمن اینکه هنوز ۱۰ هزار مورد از آن مجوز فعالیت دائمی نگرفته‌اند و نزدیک ۸۰۰ هزار نفر جهادگر در این گروه‌ها فعال هستند.

- همچنین ۹۲ قرارگاه جهادی استانی و هشت قرارگاه ملی جهادی در کشور وجود دارد که به دنبال تخصصی کردن قرارگاه‌های جهادی هستیم.

- در سال ۱۴۰۰ شاهد روآمدن اقشار مختلف بسیج سازندگی خواهیم بود. کمی شدن گروه‌های جهادی مطالبه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است و ما نیز در این مسیر گام بر می‌داریم.

توانمندی‌های ایران را در ۴۰ قطب نمایان می‌کنیم

- سال گذشته ایجاد ۱۱۲ هزار فرصت شغلی و ۱۶۵ هزار تثبیت شغلی را داشتیم. ضمن اینکه ۴۰ قطب پایتخت را تعریف کرده‌ایم. این قطب‌ها، پایتخت تولیداتی می‌شوند که توانمندی‌های ایران را بروز می‌دهند.

- برای نمونه در استان فارس سه مورد در نظر داریم یک مورد از آن استهبان است که باید به قطبانجیرتبدیل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha