کرونا در جهان/ فوت ۱۰ هزار و ۶۳۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۶۷۴ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۱۰ هزار و ۶۳۶ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۵۴ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۲۳۱ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۴۶۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۳۲ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۳۳ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۲ هزار و ۳۵۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۶۵۹ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۹۲ هزار و ۴۰۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۸۲ هزار و ۶۹۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۱۴۸ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۲۲۶ هزار و ۱۸۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶۹ هزار و ۳۷۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۴ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۸۱۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۴۱۱ هزار و ۸۵۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ ترتیب با ۵ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۳۷۸، ۴ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۱۱۸، ۴ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۵۱۴، ۴ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۷۹۶ و ۴ میلیون و ۵۹ هزار و ۸۲۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۳ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۹۴۵ مبتلا و آلمان نیز با ۳ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۱۸۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۲۵ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۳۸۹، ۱۶ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۷۳۱ و ۱۳ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۹۹۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس