نظامیان صهیونیستی

رسانه‌ها از استقرار نظامیان صهیونیست مجهز به گاز اشک آور و نارنجک بی‌حس کننده مقابل مسجد الاقصی و برخورد با نمازگزاران خبر دادند.

به گزارش مشرق، رسانه‌ها از استقرار نظامیان صهیونیست مقابل سجد القصی در فلسطین اشغالی مجهز به گاز اشک‌آور و نارنجک‌های بی حس کننده و زد و خورد با نمازگزاران خبر دادند.

به نوشته وبگاه انگلیسی «العربی» به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا» نیروهای اسرائیلی مجهز به گاز اشک‌آور و نارنجک‌های بی‌حس‌کننده شنبه شب هنگام خروج نمازگزاران از محوطه مسجد الاقصی در شرق قدس اشغالی با آن‌ها درگیر شدند. برخی گزارش‌ها حاکیست که  نظامیان صهیونیست، نمازگزاران را تعقیب کرده و به برخی حمله کردند. در جریان این زد و خورد دستکم نُه فلسطینی زخمی و یک نفر دستگیر شد.

پلیس اسرائیل از ابتدای ماه رمضان تجمع در منطقه «دروازه دمشق» را ممنوع کرد، در حالیکه تجمع شهرک نشینان اسرائیلی در مناطق دیگر قدس اشغالی را مجاز دانست.

این در حالی است که نظامیان اشغالگر اسرائیلی از توزیع غذای افطار ویژه ماه رمضان برای روزه‌داران در مسجد الاقصی جلوگیری می‌کنند. نیروهای رژیم صهیونیستی، شامگاه سه‌شنبه گذشته نیز بلندگوهای مسجدالاقصی در بیت‌المقدس را خاموش و قطع کردند تا مانع پخش اذان برای نماز عشاء و نماز تراویح از این بلندگوها در نخستین روز از ماه مبارک رمضان شوند.

 چند روز پیش از آغاز ماه مبارک رمضان در فلسطین، نزدیک به هفت هزار فلسطینی داوطلبانه در اقدامی هماهنگ با وزارت اوقاف اسلامی، مسجدالاقصی را برای پذیرفتن نمازگزاران در ماه مبارک رمضان آماده کردند. این مسجد سال گذشته نیز با وجود شیوع کرونا در ماه مبارک رمضان میزبان نمازگزاران بود و مسلمانان در محوطه این مکان مقدس سفره‌های افطاری پهن کرده و نذری می‌دادند.

«نبیل ابوردینه» سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین این جنایت نژادپرستانه پلیس صهیونیستی را محکوم کرد و در خصوص پیامدهای این سیاست خصمانه و تهاجمی که می‌تواند موجب تبدیل منازعه کنونی به یک جنگ دینی آشکار شود و پایه‌هاتی صلح و امنیت بین‌المللی را تضعیف کند، هشدار داد و مسئولیت این امر را بر عهده دولت اشغالگر دانست.

وی تصریح کرد که چنین اقداماتی، تجاوزی نژادپرستانه علیه حرمت مقدسات و آزادی عبادت و نقض آشکار منشور حقوق بشر جهانی به شمار می‌آید.

مسئولان رژیم صهیونیستی از پنج سال پیش در تلاشند تا قانون ممنوعیت پخش صدای اذان در سرزمین های اشغال را تصویب و اجرا کنند، قانونی که با قانون فلسطین و مناسک دینی مسلمانان و ساکنان اصلی این سرزمین منافات دارد و مخالفت‌های زیادی را با خود به همراه داشته است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس