نتانیاهو بایدن نتانیاهو

یک وب سایت صهیونیستی با توجه به حملات خرابکارانه اخیر اسرائیل علیه اهداف و منافع ایران نوشت: در واقع هیچ حمله قابل توجهی از سوی اسرائیل بدون اطلاع و حتی رضایت آمریکا امکان پذیر نیست.

سرویس جهان مشرق، یک وب سایت عبری زبان در ارتباط با حملات اخیر رژیم صهیونیستی بر علیه اهداف و منافع ایران نوشت: حمله به دنبال حمله، یک بار در هوا، یک بار در دریا، یک بار در خشکی و بر اساس انتشارات مطبوعات آمریکایی، اخیرا اقداماتی در دریای سرخ و سایت هسته ای نطنز. افزایش این تجاوزات به ایران منافع نتانیاهو و بایدن را تأمین می کند.

در نهادهای دولتی اسرائیل کسانی هستند که به دنبال جنگ با ایران هستند. رئیس ستاد آویو کوچاوی حتی در سخنرانی خود در قبرستان کوهستان هرتسل قول برگزاری یک مانور بزرگ نظامی و یک ماهه که وضعیت جنگی را شبیه سازی می کند، داد.احتمالاً منظور او جنگ علیه کشور بسیار کوچک میکرونزی نبوده است. بنیامین نتانیاهو در روز اقدام علیه تاسیسات هسته ای نطنز در دیدار با فرماندهان ارشد ارتش اسرائیل در تل آویو افزود که "وضعیتی که امروز وجود دارد به معنای این نیست که فرداهم وجود خواهد داشت."

اسرائیل هیچ عملیاتی را بدون اطلاع دولت آمریکا انجام نمی‌دهد
تشدید اقدامات متجاوزنه علیه ایران، منافع نتانیاهو و بایدن را تأمین می کند

نتانیاهو و کوچاوی شهامت توضیح این مسئله را ندارند که جنگی که آنها آرزو می کنند به این معنی است که تمام خاک اسرائیل میدان جنگ خواهد بود و خسارت یک سال ویروس کرونا با بیش از 6 هزار قربانی، در مقایسه با یک ماه جنگ با ایران بسیار سبک تر خواهد رسید.

نتانیاهو، گانتز شریک و رقیب او و رئیس ستاد کوچاوی تمایلشان برای برهم زدن توافق هسته ای با ایران، آن هم به هر روش ممکن را پنهان نمی کنند.آنها همچنین این موضوع را برای لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در سفر وی به اسرائیل که به عنوان بخشی از "بازدید و بررسی امنیتی بین متحدان آمریکا در اروپا و خاورمیانه" تعریف شده است، روشن کردند.

اینگونه به نظر می رسد که دولت بایدن در مسیر متفاوتی حرکت می کند و حتی به منظور تمدید توافق با ایران، گفتگو ها را افزایش می دهد. اما در واقع هیچ حمله قابل توجهی از سوی اسرائیل بدون اطلاع و حتی رضایت آمریکا امکان پذیر نیست و این موارد [حملات] بسیار زیاد بوده است.

اسرائیل هیچ عملیاتی را بدون اطلاع دولت آمریکا انجام نمی‌دهد
هیچ حمله قابل توجهی از سوی اسرائیل بدون اطلاع و حتی رضایت آمریکا امکان پذیر نیست

در این زمینه دو سوال مطرح می شود: اگر ایالات متحده تشدید عمدی اقدامات دولت اسرائیل علیه ایران را تأیید نمی کند، پس چرا از اهرم های نفوذ و موثر خود برای متوقف کردن اسرائیل استفاده نمی کند؟ آیا ممکن است دولت از سیاست چوب و هویج در قبال حکومت ایران استفاده کند؟

سوال دوم نیز از اهمیت کمتری برخوردار نیست: آیا ممکن است که نتانیاهو از این تشدید اقدامات علیه ایران، برای گردآوری کل جریان راست تحت رهبری شکست خورده خود استفاده کند؟ نتیجه این سیاست نتانیاهو بسیار خطرناک خواهد بود که علاوه بر هزاران مرگ میر ناشی از شیوع کرونا، نتایج خسارت بار این سیاست به آن اضافه خواهد شد که این امر از پیامد سیاست های دولت راست گرا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  7 2
  سگ در قلمرو صاحب آن پارس می‌کند.
 • IR ۰۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  7 1
  یک سگ هیچ وقت بدون اجازه صاحبش به کسی حمله نمی کند
 • علی US ۰۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  7 4
  اگر اصلاح طلبان رای بیاورند این بار قیمت ها را آزاد میکنند...، مثلا بنزین لیتری ۲۵هزار تومانی (به قیمت جهانی)در راه است...!!! اصلاحات همه چیز را گران و گرانتر میکند... ظاهرا طبق شنیده ها جنبش اصلاحات به دنبال قرمز کردن وضعیت کرونا و به عقب انداختن انتخابات ریاست جمهوری و سپس انجام توافق با آمریکا و به کرسی نشاندن نامزد مد نظر خودشان است، مردم حواسشون جمع کنند!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 اصلاحات فقط غارت میکند! عین بورس...!!! اصلاحات زندگی تو را چپاول خواهد کرد...شک نکن
 • IR ۰۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  6 3
  امکان نداره اصلاحاتیا اینو ندونن که آمریکا و اسرائیل با هم هماهنگن هدفشون فریب مردم ساده و غالب کردن برجام ۲
 • IR ۰۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  6 2
  آخرین هزینه سازی های اسراییل بازهم به لطف تنهایی ولی زمان و مماشات ابوموسی اشعری ها. اللهم عجل لولیک الفرج دروغگویان کماکان بلند است
 • مهرناز IR ۰۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  6 3
  اسرائیل " کوچکتر از انست که بخواهد به تنهائی به ایران ویا مکان دیگر دنیا حمله کند " تمامی حملات اسرائیل با موافقت امریکا" انجام می شود.
 • IR ۰۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  6 2
  وقتی پاسخی دریافت نکند گستاخ تر میشود چند بار ضربه زده ضربه در خور و ویرانگر نخورده است همین که فکر می‌کنه ما ضعیف هستم اگر جواب دندان شکن بگیره لال میشه
 • DE ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  1 0
  اسرائیل هیچ عملیاتی را بدون اطلاع دولت آمریکا انجام نمی‌دهد حتی عملیات شب جمعه را .یادتون هست چند وقت پیش شب جمعه صهیونیست ها دست خالی رفتند خونه . مشرق : "چه شب جمعه مزخرفی داشتن اسرائیلی‌ها "
 • IR ۰۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
  1 0
  مرگ بر شیاطین دنیا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس