گنگره

بیش از ۷۰ تَن از نمایندگان کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور خواستار افزایش فشارها بر ریاض در جهت برداشته شدن محاصره فوری یمن شدند.

به گزارش مشرق به نقل از میدل ایست آی، بیش از ۷۰ تَن از نمایندگان کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای به «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور، خواستار افزایش فشارهای عمومی به عربستان سعودی جهت پایان دادن به «محاصره دور از وجدان» در یمن شدند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان کنگره در این نامه که به امضای بسیاری از آنها از جمله «رو خانا»، «مارک پوکان» و «دبی دینگل» رسیده است، خواستار حمایت واشنگتن از ادامه مذاکرات صلح و پایان دادن به محاصره به عنوان موضوعی مستقل از مذاکرات میان عربستان و یمنی‌ها شده‌اند.

در بخشی از این نامه آمده است: ما از شما می‌خواهیم قدم‌های بیشتری برای افزایش فشار عمومی به عربستان سعودی در راستای برداشتن محاصره فوری، یکجانبه و جامع بردارید.

در ادامه این نامه آمده است: ما قویاً از مذاکرات سیاسی جامعی که تمامی بخش‌های مربوط به جنگ (یمن) از جمله برقراری آتش بس سراسری، ثبات مالی و پرداخت حقوق کارکنان دولت یمن را در بر می‌گیرد، حمایت می‌کنیم.

نمایندگان امضاء کننده نامه مذکور همچنین افزوند: همزمان، آمریکا باید خواستار برداشته شدن محاصره یمن، مستقل از موضوع مذاکرات شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس