سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت آغاز شد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نباید واقعیت‌ها را تحریف کنیم، گفت: چرا با پول ملت برای پیروزی سیاسی مردم و دولت با رهبری رهبر معظم انقلاب فیلم درست نمی‌کنید؟

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، افزود: یکی از افتخارات این دولت این است که در سال های ۹۷، ۹۸، ۹۹ و ابتدای سال ۱۴۰۰ با همه سختی‌ها وفشارهای جنگ اقتصادی و شدیدترین تحریم‌ها، کشور را طوری اداره کرده که نه تنها دوستان ما بلکه دشمنان نیز اعتراف می کنند که فشار حداکثری شکست خورده است.

ببینید:

فیلم/ واکنش تند روحانی به سریال گاندو۲

 اداره کشور در سه سال جنگ اقتصادی و فشار تحریم‌های بی‌سابقه یک افتخار بزرگ برای دولت است

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه بدست آمدن این موفقیت در سایه مقاومت و ایستادگی مردم و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بوده است، اظهار داشت: دولت در طول این جنگ اقتصادی سه ساله حاضر نشد توصیه برخی دوستان درمورد برقرار کردن سیستم کوپنی برای تامین ارزاق عمومی را اجرا کند و تاکید کرد که می‌توانیم کشور را به شکل عادی اداره و کالا را به اندازه نیاز جامعه و به وفور تامین کنیم. اگر چه قبول داریم که قیمت‌ها تا حدودی گران بود و مردم در فشار بودند اما دولت این کار را برای سه سال به شکل موفقی انجام داد.

به جرات ادعا می‌کنم در تاریخ ایران هیچوقت توانمندی هسته‌ای کشور مثل امروز نبوده است

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز هیچ کسی تردیدی ندارد که راه دشمن در فشار حداکثری و تحریم با شکست مواجه شده است، گفت: اگر مقاومت مردم و تحمل سختی‌ها از سوی آنان نبود، امروز شرایط دیگری داشتیم. دشمن با وجود همه فشارها نتوانست اقتصاد ما را بشکند و امروز به صراحت می‌گوید اقداماتش شکست خورده و دیگر جواب نمی‌دهد و راهی جز مذاکره ندارد.

چرا برای پیروزی ملت در شکست دادن آمریکا فیلم درست نمی کنید؛ حقیقت را به مردم بگویید

دکتر روحانی این موفقیت را متعلق به ملت ایران دانست و با تاکید بر اینکه نباید این پیروزی افتخارآمیز را دست کم بگیریم، افزود: برای اولین بار در تاریخ، آمریکا در سه سال گذشته منزوی‌ترین دولت در سازمان ملل، شورای امنیت، افکار عمومی جهانی و دادگاه لاهه بوده است و حتی متحدین سنتی اروپایی آمریکا نیز او را تنها گذاشتند.

رئیس جمهور با بیان اینکه می خواهند واقعیت شکست سیاست های آمریکا را بپوشانندو این پیروزی بزرگ را تحریف کنند،گفت: رسانه های ما آگاه باشند که این پیروزی عظیم و بزرگ در تاریخ ملت، تنها مربوط به دولت دوازدهم نیست ،بلکه متعلق به همه ملت بزرگ ایران است.

راه ما همان مسیری است که مقام معظم رهبری تعیین و تصریح کردند

رئیس جمهور تصریح کرد: این پیروزی بزرگ در سایه همراهی و ایستادگی مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری به دست آمد و نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود. کسانی که با پول مردم فیلم درست می‌کنند، چرا برای این شکست آمریکا و پیروزی ملت ایران فیلم نمی‌سازند.

دکتر روحانی در تشریح دلایل شکست آمریکا در مصاف با ملت ایران اظهار داشت: دولت تحت شدیدترین جنگ اقتصادی و تحریم‌های همه‌جانبه، چهارگوشه کشور را به کارگاه عمران و آبادانی تبدیل کرد. در تاریخ ۷ هزار ساله گذشته چه زمانی را سراغ دارید که سواحل مکران نشاط و رونق و آبادانی امروز را داشته باشد؟ چرا از این اقدامات دولت که تحریم آمریکا را به شکست کشاند، فیلم نمی‌سازند؟

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز آمریکا با اعتراف به شکست از ایران درخواست مذاکره دارد، چه کسی باعث شد آمریکا با این لحن با ملت ایران سخن بگوید؟ آیا دولت در همین شرایط سخت اقتصادی کشور را از واردات بنزین و گازوئیل بی‌نیاز و حتی توان صادرات ایجاد نکرد؟ آیا اینها ارزش فیلم ساختن ندارد؟

امروز همه به صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران اذعان دارند

دکتر روحانی با بیان اینکه اذعان آمریکا به شکست و درخواست برای مذاکره و بازگشت به تعهداتش از نظر ما "توبه" است، گفت: البته باید در مقام عمل هم صداقت آمریکایی‌ها را بسنجیم، اما امروز حقانیت ملت ایران بر جهانیان آشکار شده و دیگر هیچ‌کس درباره صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران تردیدی ندارد.

 همه طرف‌های توافق هسته‌ای به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ راه حلی بهتر از برجام و هیچ مسیری جز اجرای کامل برجام وجود ندارد

رئیس جمهور با اشاره به فراسیدن ۲۰ فروردین ماه، روز فناوری هسته‌ای اضافه کرد: پس از توافق برجام عده‌ای مدعی بودند که دولت همه توانمندی‌های هسته‌ای کشور را فروخته و از دست داده است، اما این روز فرصتی است تا مردم ببینند که در همین سال‌ها به رغم فشارهای اقتصادی چه پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگی در عرصه فناوری‌های هسته‌ای کشور حاصل شده است.

دکتر روحانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دستاوردهای دولت در عرصه هسته‌ای دروغ‌ بودن برخی ادعاها علیه دولت را آشکار می‌کند، اظهار داشت: مصوبه مجلس درباره احیای برجام این فرصت را ایجاد کرد تا کذب بودن آنچه علیه دولت تبلیغ شده بود، آشکار شود. رئیس جمهور تاکید کرد: سازمان انرژی اتمی تکالیف مجلس در طرح احیای برجام را حتی فراتر از مصوبه مجلس اجرا کرد تا گواهی باشد برای اینکه آنچه درباره از بین رفتن توانمندی‌ های هسته‌ای کشور گفته شده بود، صحیح نبود.

دکتر روحانی تاکید کرد: ‌به جرات ادعا می‌کنم که هیچ زمانی از ابتدای آغاز فعالیت‌های هسته‌ای کشور، توانمندی هسته‌ای ما به اندازه امروز نبوده است. به دروغ به مردم گفتند دولت برجام را امضا کرد تا قدرت هسته‌ای کشور را از بین ببرد، اما امروز همه مراکز و تاسیسات هسته‌ای کشور قوی‌تر از همیشه در حال فعالیت هستند و آنها باید برای دروغ خود از مردم عذرخواهی کنند.

 امروز توانمندی دفاعی کشور قطعا چند برابر سال ۹۲ است

دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز همه بهانه‌ها برای نامشروع و غیرقانونی جلوه دادن فعالیت‌های هسته‌ای ایران از دست دشمن خارج شده است، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر کسانی که مدعی بودند این دولت فقط به دنبال مذاکره است و به تقویت بنیه دفاعی کشور توجهی ندارد، دیدند که به مدد برجام تحریم تسلیحاتی کشور نیز لغو شده و بنیه دفاعی کشور امروز به لطف تلاش‌های دولت تدبیر و امید قطعا چند برابر سال ۹۲ است. گواه این ادعا نیز سرنگونی پهپاد دشمن به وسیله سامانه پدافندی ساخت خودمان بود.

 توانمندی و قدرت کشور در حوزه بهداشت و سلامت نسبت به سال ۹۲ دو برابر شده است

رئیس جمهور در ادامه سخنانش به فرارسیدن روز بهداشت جهانی اشاره کرد و گفت: امروز توانمندی کشور در عرصه بهداشت و درمان به لطف اجرای طرح تحول سلامت و نیز تجهیز و توسعه امکانات بهداشتی و درمانی حداقل دو برابر ابتدای دولت تدبیر و امید است. امروز امید به زندگی در کشورمان ارتقا یافته که این نشان از حرکت سازنده دولت در عرصه بهداشت و درمان است.

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت در دوران کرونا کار عظیم و بزرگی انجام داده و در اثنای مقابله با این بیماری خطرناک بخش درمان کشور را توسعه نیز داده است، افزود: متاسفانه هنوز درمانی برای کرونا به دست نیامده و تنها راه مقابله رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق واکسن است. به وزارت بهداشت دستور داده‌ام که تمام اقدامات در زمینه واردات و تولید واکسن در داخل و نیز واکسیناسیون را با جزئیات کامل و به شکل شفاف برای مردم تشریح کنند.

رئیس جمهور با تشریح مشکلاتی که تحریم‌ها برای خرید و واردات واکسن کرونا برای کشور ایجاد کرده‌اند، اظهار داشت: ده‌ها میلیون دز واکسن یا خریداری شده و یا برای خرید آنها توافق شده است، اما تحریم‌ آمریکا مانع نهایی شدن توافقات و انتقال واکسن‌ها به داخل کشور شده‌اند.

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت: به سازمان برنامه و بودجه دستور داده‌ام که برای ماه مبارک رمضان یک نوبت اضافه کمک معیشتی به جمعیت تحت پوشش تخصیص داده شود. همچنین در روزهای آینده یک کارت اعتباری در اختیار مردم قرار می‌گیرد که پشتوانه آن سهام عدالت یا یارانه مردم است و این کارت علاوه بر کمک به مردم، پشتیبانی و کمکی به رونق تولید نیز خواهد بود و امیدوارم با بهبود شرایط جهانی،  در تامین کالا نیز ثبات بیشتری در کشور ایجاد شده و مردم شرایط بهتری را تجربه کنند.

متن کامل سخنان دکتر روحانی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

امروز شاهد فصل تازه‌ای از تجدید حیات برجام هستیم و یک صدای واحد شنیده می‌شود

در روزهای اخیر شاهد فصل تازه‌ای از تجدید حیات برجام هستیم. همه کشورهایی که در برجام متعهد بودند، این روزها در وین اجتماع کرده اند و با ترکیب‌های مختلف، ترکیب ۱+۴ با حضور ایران، ترکیب ۱+۴ جداگانه با حضور آمریکا، به هر نحوی که بوده، اما یک صدای واحد امروز شنیده می‌شود و آن اینکه همه اطراف این توافق هسته‌ای به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ راه حلی بهتر از توافق برجام و هیچ مسیری جز اجرای کامل برجام وجود ندارد.

به نظرم این یک موفقیت جدید برای جمهوری اسلامی ایران است. یکی از افتخارات دولت این است که در سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ و در همین ماه‌ اولیه سال ۱۴۰۰ با همه فشارها، با همه سختی‌ها، با شدیدترین تحریم‌ها و با جنگ اقتصادی، کشور را طوری اداره کرد که امروز نه تنها دوستان، ‌حتی دشمنان ما هم اعتراف دارند که فشار حداکثری شکست خورده است. این بالاترین عمل و موفقیت این دولت و یکی از افتخارات دولت دوازدهم است که در مقابله با فشار اقتصادی، فشار سیاسی، فشار روانی و تبلیغاتی به گونه‌ای ایستادگی و مقاومت کرده که امروز هیچ تردیدی درباره اینکه دشمنان ما متحمل شکست شده‌اند، وجود ندارد.

البته همه می‌دانیم این موفقیت در سایه مقاومت و ایستادگی یکپارچه ملت بزرگ ایران بوده است. تردید نداریم و معلوم است اگر ایستادگی و مقاومت مردم، تحمل رنج‌ها و سختی‌ها نبود، شرایط دیگری داشتیم. دولت در این جنگ سه ساله حتی حاضر نشد به توصیه بعضی از دوستان عمل کند که گفتند برای ارزاق عمومی و کالاهای ضروری سیستم کوپنی را برقرار کنیم. ما زیر بار این مساله نرفتیم و گفتیم کشور را به طور عادی اداره می‌کنیم و نیاز به کوپن و سیستم کوپنی نداریم. می‌توانیم کالا به اندازه نیاز جامعه و به وفور در اختیار مردم قرار دهیم و همین کار را کردیم. یعنی در مدت این سه سال و نیم کالا به وفور در اختیار مردم بوده است. البته قیمت نامتعادل بوده، گران بوده، مردم در فشار بودند، این را کاملا قبول داریم و روشن است، اما در عین حال نتوانستند اقتصاد ما را بشکنند.

امروز آمریکا به صراحت می‌گوید سیاست تحریم شکست خورده، فشار حداکثری دیگر جواب نمی‌دهد و به صراحت می‌گویند راهی جز مذاکره نداریم. به صراحت هم می‌گویند اگر شما آماده‌اید، حاضریم مستقیم با شما بنشینیم و مذاکره کنیم، شما آماده نیستید حاضریم غیرمستقیم با ۱+۴ مذاکره کنیم. این به معنای پیروزی ملت ایران است، این پیروزی را دست کم نگیریم.

رسانه‌های ما و فضای مجازی ما، فضای حقیقی ما؛ می‌خواهند این واقعیت را بپوشانند، می‌خواهند این پیروزی را تحریف کنند. این یک پیروزی عظیم و بزرگ در تاریخ ملت ایران است، اصلا مربوط به دولت دوازدهم هم نیست، مربوط به ملت بزرگ ایران است. این ملت نه یک روز، نه دو روز، نه سه روز، سه سال و نیم در برابر همه فشارها ایستاده و مقاومت کرده است که در صحبت امروزم به بخشی از نکات اشاره می‌کنم که اینها تا چه حد جنایتکارانه در برابر ملت ایران ایستادند، اما شکست خوردند.

برای اولین بار در تاریخ آمریکا، آمریکا در سه سال گذشته در دوره دولت ترامپ منزوی ‌ترین دولت در سازمان ملل، در شورای امنیت، در مجمع عمومی، در دادگاه لاهه و در افکار عمومی بود. شما در تاریخ آمریکا پیدا کنید که آمریکا با کشوری درافتاده و در برابر آن کشور در جهان سیاست و افکار عمومی تنها مانده است. اگر تنها نمی‌ماند که در شورای امنیت می‌توانست "اسنپ بک" را تصویب کند و خواسته خودش را پیش ببرد. اگر تنها نمی‌ماند درباره پایان تحریم تسلیحاتی ایران می‌توانست موفقیتی بدست بیاورد. نتوانست، منزوی شد و تنها ماند. حتی یاران سنتی او هم او را همراهی نکردند. اتحادیه اروپا متحدین سنتی آمریکا هستند، آنها هم حمایت نکردند و قبول نکردند و زیر بار نرفتند و رای مخالف دادند و آمریکا فقط یک جزیره‌ای را پیدا کرد و آن جزیره را همراه خود کرد. یک کشور درست و درمان از آمریکا حمایت نکرد و این پیروزی بزرگی است، چرا این پیروزی را نمی‌گوییم.

این پیروزی سیاسی ملت بزرگ ایران و دولت دوازدهم با رهبری مقام معظم رهبری بود که با حمایت و هدایت ایشان توانستیم آمریکا را شکست دهیم. چرا برای این شکست از پول ملت فیلم درست نمی‌کنید؟ اگر بناست از پول ملت فیلم درست کنید و نمایش بدهید، از واقعیت‌ها فیلم درست کنید. حقیقت‌ها را به مردم بگویید، پیروزی ملت را بگویید. نباید به مردم غیرواقعی بگوییم، نباید واقعیت‌ها را تحریف کنیم. چرا دشمن ما شکست خورد؟

از شما می‌پرسم، مثال می‌زنم؛ نشاطی که امروز سواحل مُکران و جنوب ایران دارد، از جاسک گرفته تا چابهار، تا راه‌آهنی که از چابهار به سمت راه آهن سراسری در حال اجراست، تا آبی که در منطقه شرق از دریای جنوب به فلات مرکزی آوردیم، تا گازی که وارد شرق کشور و سیستان و بلوچستان شد، تا جاده بزرگراهی که در سراسر سواحل مکران امروز می‌بینید، اینها چه وقت در تاریخ ایران بوده و این نشاط و زنده بودن و حیات و قدرت و توسعه سواحل مکران چه زمانی بوده است؟ بگویید تاریخ ایران در چند هزار سال، ۷ هزار سال تاریخ اخیر ایران بروید و ورق بزنید، چه کسی توانسته چنین کاری را بکند؟ ما در اوج تحریم این کار را کردیم، در فشار و سختی اینها را اجرا کردیم، در حال تحریم راه آهن را می‌کشیم، راه آهن از چابهار به سمت زاهدان را اجرا کردیم، انتقال آب از خلیج فارس به سمت زاهدان و زابل را طراحی می‌کنیم، آب را از دریای جنوب تا کرمان و سیرجان و یزد و اردکان بردیم، بعد ادامه پیدا می‌کند به اصفهان و خراسان جنوبی و مشهد، این کار عظیم کجا انجام گرفت، چرا نمی‌گوییم؟ چرا برای سواحل مکران فیلم نمی‌سازیم؟ چرا نمی‌گوییم در زمان فشار آمریکا، آمریکا را شکستیم، چرا آمریکا متواضع شده و سر فرود آورده، چرا اینطور با ما حرف می‌زند، الان چطور با ما حرف می‌زند؟ می‌گوید می‌خواهید دو نفری، می‌خواهید سه نفری، شش نفری حرف بزنیم، ما آماده‌ایم، می‌خواهیم حرف بزنیم و حل کنیم. این لحن آمریکا در برابر ملت ایران و قدرت ملت ایران را چه کسی توانست به وجود بیاورد؟

آنچه امروز در تاریخ کشورمان می‌بینیم که شرق آباد، غرب آباد، جنوب آباد، شمال آباد، اینها در دولت یازدهم و دوازدهم تحقق پیدا کرده است. ۵۵۰ هزار هکتار زمین در غرب کشور احیا شده و ۴۶ هزار هکتار در شرق کشور احیا شده است، اینها در چه زمانی بوده؟ این همه کانال، این همه زهکشی، این همه آب را به زمین‌ها بردن، این همه اجرای آبیاری مدرن، چه زمان در تاریخ ما سابقه داشته است؟ اینکه در یک دولت بتوانیم ۵۰ سد ملی افتتاح کنیم که تا امروز ۵۲ سد ملی افتتاح کرده ایم. چه زمانی اینچنین بوده؟ شک دارید ما در بنزین خودکفا هستیم، شک دارید بزرگترین صادرکننده بنزین در این منطقه هستیم؟ شک دارید صادرکننده گازوئیل هستیم؟ مگر در دولت قبل واردکننده اینها نبودیم؟ چرا اینها را نمی‌گویید؟ مگر در زمینه محصولات کشاورزی امروز شرایط ما با دیروز متفاوت نیست؟ این تفاوت‌ها را چرا تبیین نمی‌کنیم، چرا نمی‌گوییم؟ نتیجه اینکه ما بگوییم یا نگوییم، دشمن این محاسبات را به خوبی مشاهده کرده و دیده است و لذا در برابر قدرت این ملت سرفرود آورده و امروز آماده است برای اینکه بنشیند و راجع به اجرای برجام و بازگشت به تعهدات خود گفتگو کند. بازگشت به تعهدات به معنای دینی و مصطلح آن توبه است. برای اجرای توبه، آمریکا آمده توبه کند، آمده می‌گوید می‌خواهم توبه کنم، می‌خواهم به برجام برگردم. حال چقدر راست می‌گوید، چقدر در مقام اجرا وفادار به حرف خود هست، این را باید ببینیم، الان نمی‌خواهیم قضاوت نهایی کنیم. ما قضاوت تا امروز را انجام می‌دهیم، تا امروز این حالت را داریم و می‌بینیم آنچه ایران می‌گوید مورد قبول افکار جهانیان است.

ما می‌گوییم به تمام تعهدات برجامی خود برمی‌گردیم در صورتی که آمریکا برگشته باشد و ببینیم در عمل هم اجرا می‌کند. یک حرف منطقی می‌زنیم، ما حرف غیرمنطقی نمی‌زنیم. صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای‌مان را با همین ندا به گوش جهانیان می‌رسانیم. دنبال این نیستیم که فعالیت غیرصلح‌آمیز انجام دهیم.

اینکه گفتیم پروتکل الحاقی را اجرا نمی‌کنیم، اینها موقت است، گفتیم ما سانتریفیوژهای جدید و مدرن را فعال می‌کنیم، اینها موقت است. همه اینها موقت است، اگر آنها به کل تعهدات برگردند ما هم به کل تعهدات خود برمی‌گردیم و این مساله بسیار مهمی است که مردم ما الحمدالله امروز می‌بینند.

این فصل جدید و تازه از دیروز آغاز شد. اگر طرف مقابل ما یعنی آمریکا جدیت و صداقت از خود نشان دهد، همین دو تا، بیشتر نمی‌خواهیم، اگر جدیت کافی و صداقت لازم از خودش نشان دهد، به نظر من در یک زمان کوتاهی می‌توانیم مذاکره کنیم. اگر جایی مذاکره لازم است با ۱+۴، بدون مذاکره هم آمریکا می‌تواند تعهداتش را اجرا کند، حال دنبال بهانه است که اینها باید تبیین و تدوین شود، اشکالی ندارد و  برای این هم حرفی نداریم، ولی راه ما همان است که مقام معظم رهبری تصریح کردند. همان مسیر و همان راه است و آن راه را به حول و قوه الهی انجام خواهیم داد.

نکته دیگری که می‌خواهم اضافه کنم اینکه به ۲۰ فروردین روز فنآوری هسته‌ای نزدیک می شویم و انشاءالله روز بیست و یکم چون بیستم جمعه است بیست و یکم مراسم افتتاح‌های جدید را خواهیم داشت و مردم ما مطلع خواهند شد که در عرض یک سال، پارسال تا الان چه اقدامات مهمی انجام گرفته است. دهها پروژه مهم را خواهند دید که روز شنبه به افتتاح می‌رسد و یک حرفی که به دروغ چند سال بود به خورد مردم داده بودند، البته مردم قبول نکرده بودند، آنها چنین فکر می‌کردند، می‌گفتند اینها هسته‌ای را فروختند، هسته‌ای نداریم، تمام شد، تعطیل کردند دیگر کاری نمی‌توانیم انجام دهیم، آنجا را سیمان ریختند، اینجا را چه کار کردند، اینجا را بریدند، حرفهای دروغ و این دروغ الحمدالله آشکار شد.

مجلس مصوبه‌ای به تصویب رساند که نظرمان را درباره آن همان وقت گفتیم و بر نظر خودم هم باقی هستم ، ولی این مصوبه یک خاصیت داشت و ‌آن خاصیت این بود که واقعیت توانمندی هسته‌ای ما به خوبی آشکار شد یعنی وقتی آنها نشسته بودند و می‌گفتند سازمان انرژی اتمی طراحی کند و ۲۰درصد را اجرا کند حالا بعید است بتوانند ولی نه تنها ۲۰درصد در زمان مشخص و معین راه افتاد حتی بسیار بیشتر از آنچه مصوب بود تولید شد و قدرت تولید داریم، در بقیه چیزها هم همینطور است در همه زمینه‌های هسته‌ای، به جرات این ادعا را می‌کنم و این ادعا را رئیس سازمان انرژی اتمی آقای دکتر صالحی می‌تواند تبیین کند . هیچ‌وقت در تاریخ ایران توانمندی فن‌آوری هسته‌ای ما مثل امروز نبوده است، هیچ‌وقت. از روز اول، قبل از انقلاب، بعد از انقلاب هر زمانی در هر دولتی که بوده، قوی‌ترین فناوری را امروز به نمایش جهانیان گذاشتیم پس دروغ به مردم گفتید که رفتید برجام را امضا کردید تا قدرت هسته‌ای کشور را از بین ببرید حالا اعتراف کنید بیایید در برابر دروغ خودتان عذرخواهی کنید.

ما فناوری هسته‌ای داریم، فناوری هسته‌ای قوی‌تر از همیشه داریم، IR۸ ، IR۹ داریم و IR۶ ما هم می‌تواند فعال باشد در هر زنجیره‌ای که دل ما بخواهد و بخواهیم فعال کنیم. اراک را هم می‌توانیم راه‌اندازی کنیم و مشکل نداریم، درب فردو امروز باز است و فعالیت می‌کند همه آنچه مقصد و مقصود ما بود نهایت آمال و اهداف ما بود در فناوری هسته‌ای در این زمان و این مقطع توانستیم اجرا و پیاده کنیم و البته باید ملت ما در مراحل بعدی این طرح‌ها را ادامه دهد.

کاری که این دولت در فناوری هسته‌ای کرد اینکه مشروعیت اجرای فناوری هسته‌ای در ایران را مورد اذعان و قبول همگان قرار داد البته قبلا مشروعیت داشتیم نه اینکه مشروعیت نداشتیم کار ما قانونی بود ولی آنها مدعی بودند یک قطعنامه‌ای داشتند در برابر آن قطعنامه ادعا می‌کردند.

امروز در اینکه فناوری هسته‌ای ما مشروع و قانونی است جای هیچ تردیدی نیست همه قبول دارند که فعالیت هسته‌ای ما قانونی است و طبق قانون و مقررات عمل می‌کنیم و امروز همه قبول دارند که فعالیت ایران فعالیت صلح‌آمیز است. یک زمانی داستانی، پرونده‌ای به نام PMD در دست‌شان بود و می‌چرخاندند، می‌گفتند ما هنوز تردید نداریم و نمی‌دانیم که آیا صلح‌آمیز است یا خیر؟ حالا ببینیم، گاهی می‌گفتند ۱۰ سال دیگر طول دارد، گاهی می‌گفتند ۵۰ سال طول دارد تا برای ما روشن شود که آیا فعالیت ایران صلح آمیز بود، پرونده PMD بسته شد و معلوم شد فعالیت ایران صلح‌آمیز است. این یک موفقیت بزرگ جمهوری اسلامی ایران در مقطع دولت یازدهم و دوازدهم بود، امروز بحمدالله همه مشروعیت این فناوری را قبول دارند و برای همه آشکار و روشن است. این یک کار بزرگ است.

ما در این دولت توانستیم تحریم تسلیحاتی را برداریم. این کار چرا گفته نمی‌شود. مگر با قطعنامه‌های سازمان ملل تحریم تسلیحاتی بر ما تحمیل نشد؟ مگر سال گذشته تحریم تسلیحاتی برداشته نشد. لااقل آنهایی که به قدرت نظامی خیلی تکیه دارند و می‌گویند بسیار مهم است و درست می‌گویند قدرت نظامی بسیار مهم است. چرا پایان تحریم تسلیحاتی را نمی‌گویند که در ۲۷ مهرماه پارسال این تحریم برداشته و شکسته شد. این کار کی بود؟ کار این دولت بود.

می‌گویند این دولت آیا در بخش قدرت نظامی هم همین عقیده را دارد. اتفاقاً این دولت، دولتی است که تحریم تسلیحاتی را برداشته است.

اتفاقاً این دولت، دولتی است که پدافند هوایی را از هر زمان دیگر قدرتمندتر کرده است. از s۳۰۰  گرفته که در این دولت آوردیم و فعال کردیم، تا سامانه‌های مختلف داخلی.از سامانه ۱۵ خرداد، ۳ خرداد، باور ۳۷۳، همه اینهایی که در سامانه‌های پدافندی فعال کردیم. هیچ زمانی قدرت پدافندی‌مان تا این حد قوی نبود در عمل هم ثابت کردیم شما دیدید پهپاد مدرن آمریکایی را انداختیم با سامانه ساخت دست مهندسین خودمان سرنگون کردیم و این قدرت است.

بعد می‌گویند این دولت آیا در زمینه نظامی و دفاعی و اینها هم فکر می‌کند یا فقط به فکر مذاکره است. چه کسی این سامانه‌ها را درست کرد. در چه دولتی درست شد. کدام دولت بود که توانست این پهپاد را سرنگون کند. توانمندی‌های نظامی که امروز داریم در ابعاد مختلف، قطعاً این توانمندی‌ها چند برابر سال ۹۲ است و این نشان می‌دهد که این حرکت، یک حرکت درست بوده است.

 نگاه‌مان به بیرون نیست، نگاه‌مان به توان داخلی است، به منابع انسانی داخلی است به معادن زیرزمینی داخلی کشور است به توانمندی‌های ژئوکونومیک و ژئوپلتیک ایران است. اما در عین حال رابطه با جهان را هم برای توسعه و پیشرفت لازم می‌دانیم لازم می‌دانیم تولید را بالا ببریم. اگر تولید می‌خواهید بالا ببرید بدون رابطه با جهان تولید را چگونه بالا می‌برید.

شما برای ۸۰ میلیون می‌توانید تولید کنید بیشتر که نمی توانید. اگر می‌خواهید به جای ۸۰ میلیون، ۸۰۰ میلیون تولید کنید باید بازار جهانی را در اختیار داشته باشید و باید با بازار جهانی تعامل داشته باشید.

تعامل با جهان جزو مصوباتی است که رهبر معظم انقلاب امضاء کرده است. تعامل سازنده با جهان در چشم‌انداز است. خود ایشان هم در آغاز دولت دوازدهم تعامل سازنده و گسترده با جهان را فرمود.

پس ما می‌خواهیم با دنیا تعامل سازنده و گسترده داشته باشیم. البته باید تعامل عزتمند داشته باشیم. البته می‌خواهیم تکیه ما بر توان و قدرت داخلی باشد، اما در عین حال یک بخشی از این قدرت هم در رابطه با جهان حاصل می‌شود.

نکته سومی که می‌خواهم به آن اشاره کنم به مناسبت روز بهداشت جهانی است. در زمینه توانمندی کشور در بخش بهداشت و درمان شرایط بسیار خوبی نسبت به سال‌ها و دهه‌های گذشته داریم. همین امید به زندگی اول انقلاب ۶۷ سال بوده و الان شده ۷۸ سال است.این خودش یک علامت است که نشان می‌دهد که در مسیر بهداشت و درمان حرکت ما حرکت بسیار خوبی بوده است. توانمندی و قدرت ما امروز در بخش درمان و بهداشت نسبت به آغاز دولت در سال ۹۲ قطعاً ۲ برابر شده است.

تخت‌های بیمارستانی در آغاز دولت ۹۰ هزار بوده و این تخت‌های بیمارستانی به ۱۳۶ هزار رسیده است و البته ۱۳ هزار تخت هم فقط معطل آقای دکتر همتی است. یعنی اجناسی که برای تجهیز این ۱۳ هزار تخت می‌خواهیم ایشان اگر بتواند ارز را تأمین کند تا آخر این دولت همه اینها افتتاح خواهد شد و همه آماده است.

ضمناً نیمی از تخت‌های قبلی را هم به طور کامل بازسازی کردیم. پس قدرت ما نسبت به آغاز دولت بیش از  ۲ برابر شده است.

با طرح تحول سلامت هم الحمدالله مخارج مردم هم کاهش پیدا کرده که در زمینه درمان کار عظیم و بزرگی بود. همه مردم هم در پوشش بیمه قرار گرفتند. در دوران کرونا هم کار عظیم و بزرگی کادر درمان انجام داده است. البته این روزها شرایط سخت است. بخاطر اینکه این ویروس ، جهش یافته و ویروس دیروز نیست.

دیروز اسمش ویروس ووهان بود امروز اسمش ویروس انگلیسی است. فردا ممکن است اسمش تبدیل شود به ویروس آفریقایی و بعد به ویروس برزیلی تبدیل شود.این ویروس، در برابر دنیا تسلیم نشده و جهش و حرکت پیدا می‌کند. ما هم باید در برابرش ایستادگی و مقاومت کنیم .

در این خصوص ۲ کار اساسی هم بیشتر لازم نیست. یکی مراعات اصول بهداشتی است چون این بیماری درمان ندارد تنها مراقبت و مراعات و بهداشت لازم دارد. بنابراین همه باید دستورالعمل‌هایی که تدوین و اعلام شده است را مراعات کنیم.

در زمینه واکسن ۲ نکته دارم. یکی اینکه می‌خواهم به وزارت بهداشت و درمان بگویم در زمینه واکسن هر کاری می‌شود با شفافیت برای مردم توضیح داده شود. چند دز واکسن وارد شده؟ از کجا وارد شده؟ و به چه گروه‌هایی تزریق شده است؟همه مردم باید آگاه باشند و همه باید بدانند هیچ چیز مخفی در این زمینه نداریم.

 نکته دوم اینکه در زمینه واکسن داخلی تلاش زیادی انجام می‌گیرد امیدوار هستیم و خیلی امید داریم تا پایان اردیبهشت، اوایل خرداد، پاستور بتواند واکسن خودش را عرضه کند و خیلی امید داریم تا پایان خرداد ماه و اوایل تیر، ان‌شاء الله برکت هم بتواند واکسن خودش را عرضه کند.

کار بزرگ و عظیمی در داخل شروع شده و دولت با همه توان از حرکت داخلی برای اینکه بتوان واکسن تولید شود، پشتیبانی می‌کند.

برای خرید از روز اول اقدامات لازم را انجام دادیم، بهترین جایی که وزارت بهداشت به ما توصیه کرد که از آنها بخریم. کواکس بود. گفتند از اینها بخریم. از روز اول هم درخواست کردیم. اسم ما هم جزو کشورهای اولیه بود. بعد که خواستیم پولش را پرداخت کنیم با مشکل تحریم آمریکا مواجه شدیم. یعنی مردم بدانند اگر واکسن کواکس امروز دیر به دست‌شان رسیده بخاطر تحریم بود که طول کشید. اولین محموله‌اش تازه وارد شده و تا الان باید میلیون‌ها دز وارد می‌شد البته کواکس هم بی‌رحمی کامل را انجام داد. چون پول را یک ذره دیرتر دادیم اسم ایران را پایین‌تر قرار دادند. لذا به جای اینکه در اسفندماه واکسن کواکس را دریافت کنیم در اواخر فروردین این واکسن را دریافت می‌کنیم.

۱۶ میلیون و و ۸۰۰ هزار دز خریدیم که مقدار کمی مثلاً حدود ۷۰۰ هزار وارد شده است. به هر حال این تلاش ما بود.

تلاش دوم ما خرید واکسن از هند بود و پولش پرداخت کردیم. یک مرتبه آنجا در درون‌شان یک مسایلی پیش آمد، ظاهرش این است باطن‌اش با خداست که یک دادستانی، ممنوع کرد گفت از هند نباید واکسن خارج شود. واکسنی که آماده بود و آماده حمل بود جلویش گرفته شد این مشکل دوم بود که در واکسن پیدا کردیم.

مشکل سوم که در واکسن با آن مواجه شدیم اینکه برخی از کشورهایی هستند که حاضرند به ما واکسن بفروشند می‌گویند چون بخش‌هایی از این واکسن از شرکت‌هایی تهیه می‌کنیم که آن شرکت‌ها با آمریکا در رابطه‌اند آن شرکت مخالفند و نمی‌گذارند و لذا ما آماده خرید ۱۰میلیون دز واکسن از یک کشوری هستیم  که یک مشکل اینجوری دارد، باز این مسأله به تحریم مربوط می شود. باز کسی نگوید که تحریم را بهانه نکنید. تحریم یک واقعیت است یک مشکل در زندگی مردم است در واکسن هم تحریم است.

الان  ۱۳ هزار تخت بیمارستانی آماده است که ۳۰۰ میلیون دلار می‌خواهد تا این تخت ها را تجهیز کنیم. پولش را هم داریم فقط بخاطر جابجایی این تحریم نمی‌گذارد.

مشکل ما باز تحریم است. البته این تحریم غیرقانونی، ظالمانه و تروریستی است. یعنی آمریکایی‌ها هم برای واکسن و  هم دارو برای ما مشکل درست می‌کنند بنابراین کار آنها جنایتکارانه است. این روشن است. اما در عین حال مردم ما باید مطلع باشند پس در زمینه واکسن، هم آن مقداری که برای مردم وارد و مصرف می‌شود، کامل توضیح دهیم. هم در زمینه خرید هر اقدامی که تا حالا شده به اطلاع مردم برسانیم و مطمئنم ان‌شاء الله اگر یکی دو ماه را پشت سر بگذرانیم و به آخر بهار برسیم ان‌شاء الله واکسن‌های داخلی هم وارد می‌شود و دست و بال ما باز می‌شود و شرایط بسیار بهتر خواهد شد.

نکته سومی که می‌خواهم اشاره کنم مسأله ماه رمضان و نیاز به کمک بیشتر به اقشاری است که در تنگی معیشت هستند.

اولاً دیروز در ستاد اقتصادی تصویب کردیم و امروز به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور می‌دهم در روزهای اول ماه رمضان، یک نوبت اضافی از کمک معیشتی که ماهیانه به ۶۰ میلیون نفر پرداخت می شود ویژه ماه رمضان در همین روزهای اول ماه رمضان پرداخت کند این قدم اولی است که برمی‌داریم. البته در ستاد کرونا بحث خواهیم کرد و این را تصویب می‌کنیم.

در واقع این بخاطر مشکلاتی است که برای مردم در زمینه کرونا، ایجاد شده است. و این مشکلات را در زندگی و کسب و کار مردم در خیلی جاها درست کرده است. در کنار تحریم، کرونا هم خیلی ما را اذیت کرد در صادرات و واردات و بویژه در خدمات، گردشگری و حمل و نقل مشکلات زیادی درست کرد بنابراین در این زمینه هم این قدم را برداشتیم بخاطر کمک به اقشاری که توانمندی‌شان کم است.

کار دیگری که تصمیم گرفتیم ان‌شاء الله هفته آینده اعلام خواهد شد، کارت اعتباری است که در اختیار مردم قرار می‌گیرد. این کارت اعتباری را  بانک‌ها در اختیار مردم قرار خواهند داد اولاً هیچ نیاز به مراجعه به بانک ندارد.تماما الکترونیکی انجام می‌گیرد و بدون اینکه نیاز باشد کسی به جایی مراجعه کند می‌تواند همه اقدامات این کارت اعتباری را انجام دهد و دریافت کند.

پشتوانه این کارت اعتباری می‌تواند سهام عدالت باشد . یارانه هم می‌تواند پشتوانه باشد. اوراق دیگر هم می‌تواند پشتوانه باشد ولی یکی از پشتوانه‌ها که بیش از ۴۰ میلیون نفر به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند، سهام عدالت است.

آنهایی که دارای سهام عدالت، یک میلیونی هستند، می‌توانند ۱۴ میلیون  اعتبار داشته باشند آنهایی که ۵۰۰ هزار تومانی هستند ۷ میلیون. بنابراین یک خانواده‌ای که ۵۰۰ هزار تومان داده برای هر نفر و یک خانواده ۳ نفره است می‌تواند ۲۱ میلیون اعتبار  دریافت کند و این یک رفاهی است برای مردم و کمک به تولید است. یعنی با اینکار هزینه‌های تولید را هم کم می‌کنیم. این یک رونق و پشتوانه‌ای برای تولید خواهد بود. اساساً هزینه‌های تولید را پایین می‌آورد. خواهش می کنم هفته آینده که آنرا مصوب کردیم برای مردم توضیح داده شود. این هم یک کمک دیگری است که ان‌شاء الله در همین ایام و در روزهای اول ماه رمضان، انجام می‌گیرد.

این کمک بخاطر اینست که مردم عزیز و بزرگوار مخصوصاً آنهایی که در معیشت در تنگ‌دستی هستند، ان‌شاء الله بتوانند روزها و شرایط بهتری داشته باشند ان‌شاء الله از لحاظ جهانی هم قدم به قدم که پیش می‌رویم یک ثبات و استواری بیشتری در بازار کالا بوجود بیاید و مردم بتوانند شرایط بهتری را تجربه کنند.

ان‌شاء الله

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 93
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 23
 • محمد حسین IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  43 3
  رو که نیست سنگ پای قزوینه
  • شگفت انگیز IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   21 0
   مردم یادتون نمیاد با الاغ این ور اون ور می رفتید . ما براتون با برجام هواپیما اوردیم چرا از اینا نمی سازید علی برکت الله
  • تالی IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   17 0
   ایشون کسی بود که با پررویی می رفت و پروژه های سعید محمد رو افتتاح می کرد
  • سارا IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   18 0
   وظایف این آقا رو رییسی و قالیباف انجام میدادن فیلمشو باید درباره ایشون بسازند خجالت هم چیز خوبیه
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   18 0
   در صد روز اول دولت بعد آنچنان فیلمی بسازیم که اصلا نیاز به رنگ کردن ریش نداشته باشی!
  • IR ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   0 9
   اگه بخوان از موفقیت های شما فیلم بسازن اونوقت کسی دیگه طرفدار اصولگرایان نیست.زنده باد دکتر ظریف خادم انقلابی
  • کج فهم IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   1 0
   "قیمت‌ها تا حدودی گران بود و مردم در فشار بودند اما دولت این کار را برای سه سال به شکل موفقی انجام داد." خدائی راست میگه واقعاً دولت به شکل موفقی در فشار آوردن به مردم موفق بود چرا فیلمش را نمیسازید خب معلومه چون مردم هر روز شاهدش به اندازه کافی هستند و فیلمش بازدید نخواهد داشت...
  • SE ۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   6 0
   چون با وجود کوپن که دوستان شارلاتن و رانتخوار و محتکر و گران فروش و قاچاقچی بیکار میشدند
  • IR ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   5 0
   قراره اسم سنگ پا از زبان فارسی حذف شود و نام ایشان جایگزینش بشه.
  • مردم ایران IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   3 0
   از سربازان گمنام امام زمان (عج) و سازندگان و بازیگران مجموعه تلویزیونی گاندو که به راستی سلبریتی واقعی هستند، تشکر می‌کنیم و به آنان خدا قوت می‌گوییم که نوری بر تاریکخانه جریان نفوذ تابانده و پشت پرده بسیاری از وقایع تلخ و ناگوار رخ داده در کشور را افشا کردند."
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  26 2
  ادبیات منقلی لازم داره! :)))))))
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  34 3
  خودت اصل فیلمی رئیس !!!!!!
  • IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   8 0
   کمدی ترین فیلم تاریخ سینمای ایران میشه.
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  30 2
  مرد حساب ساختن دیگه ولی نگذاشتید پخش بشه
 • امید IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  32 2
  جناب تلاشهای قوه قضاییه و مجلس و سپاه ‌بود که فشار حداکثری شکست خورد نه شما
  • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   4 0
   دقیقا
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  30 1
  تو فقط برو حتما میسازیم اسمشم گاندو رفت !
 • علی IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  25 2
  عععههه نه بابا ما چند وقته که نگرانیم شما زخم بستر نگرفته باشی رییسی و قالیباف بودن که جای شما زحمت کشیدن
 • س IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  20 1
  خخخ از پیروزیهای واقعی که نیست یا از پیروزیهای خیالی ؟؟؟
 • بهنام IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  25 1
  نگران نباشید آقای روحانی . به کریستوفر نولان سپردم بیاد از خدماتت بسازه ⁦:-)⁩⁦))
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  23 1
  به موقش فیلم دولت تو می سازند ولی آن زمان باید پاسخ گو باشه نه طلبکار
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  23 1
  وای مردم ازخنده وااااای دلم آخه کدوم پیروزی کدوم ظفر
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  22 1
  بکوب براش مشرق آهنگ این پیروزی خجسته باداین پیروزی خخخخ
  • IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   12 1
   خخخخ
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  20 1
  روحانی تو کدام کشور زندگی می کنه از کدام پیروزی دولت حرف میزنه فقر گرسنگی دشمنی با کل همسایه ها رو پیروزی می دونه
 • یارا IR ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  23 1
  اگه قراره فیلمی هم ساخته بشه، باید از زحمات آرایشگر محاسن شما ساخته بشه ، بنده خدا کارش خیلی پر زحمت بوده تو این سال ها ⁦(-:
  • پهپاد IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   5 0
   بعدا یحتمل معلوم شه که عمامه شم خودش نمیپیچیده. یکی دیگه زحمتشو میکشیده. والا!
 • سید DE ۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  23 1
  اگر تدابیر رهبری و کمک های مؤمنانه و مواسات و کمک های نیروهای مسلح و بنیاد برکت و کمیته امداد امام خمینی و آستان قدس رضوی و آستانه مقدسه حضرت معصومه و کمک های طلاب و روحانیون و ائمه جمعه و دیگر کمک های مردمی در زمینه های مختلف از امداد در حوادث تا تأمین ارزاق نبود که دولت همه این ها را به پای خود سند بزند، معلوم نبود با این سیاست های ولنگار این دولت سرنوشت کشور چه می شد!؟
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  26 2
  راست میگه مثلا فیلم "ایستاده در صف مرغ" یا "خوابیده در صف سکه" یا "نشسته در صف سبد کالا" یا مثلا ‌"دربه‌در پی سرپناه" یا حتی "دولت بدون جاسوس... دولت بدون چپاولگر... دولت بدون قحطی... دولت جوااان" و.... گارگردانها! عجله کنید که وقت دولت کمه
  • امیر IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   15 1
   باحال بود
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  19 0
  یه پیروزی دولت رو بگو نامردم خودم ازش فیلم نسازم!
  • حاصلی IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   13 0
   پیروزی حرف بر عمل
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  18 0
  عکس هم اسراف است تاچه رسدبه فیلم . چرا فیلم گاندوراتحمل نکردی!؟
 • احمدخواجوند IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  15 0
  ما که هرروز فیلم های روحانی که مردم را فیلم میکند میبینیم دیگه چه نیازی به این همه هزینه
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  13 0
  مردم آخه چرا اینقدر شما ناسپاس هستید و از ما فیلم نمی سازید دولت ما توانست قیمت خوراکی ها را پنج برار کند علی برکت الله
 • شگفت انگیز IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  15 0
  غوغای روحانی نگر سکه ۷۰۰ درصد ، دلار ۴۷۲ درصد ، مسکن ۳۱۶ درصد چرا از اینا فیلم نمی سازید علی برکت الله
 • علیرضا IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  18 1
  این کی میره؟ تصویرش هم روی مخه!!!
  • IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   8 0
   فقط ۱۱۸ روز دیگه تا پایان روحانی.. طاقت بیار رفیق..
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  4 21
  دولت های قبلی هم خروجی بهتر از این دولت نداشتند
 • مجید IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  16 0
  صدا و سیمای عزیز راست میگه .... از صف های کیلومتری پیرزنان و پیرمردان بازنشسته در صف مرغ فیلم بساز ..... از بیکاری جوانان فیلم بساز ... از بدبختی مردم که گرفتار این دولت شده اند فیلم بساز
 • اکبر IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  13 0
  آقای رییس ارزش پول ملی ده برابر کم شده و ملت کمرشان در زیر این فشارها خم شده با سو مدیریت شما در صفهای مرغ و روغن گم شده و آواره کوچه خیابان شده شما دم از پیروزی می زنید. خجالت هم شده.
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  15 1
  ملت فراموش نکرده که چه کسانی معیشت مردم را با معطل کردن چند ماهه کشتیها در دریا برای فشار به مردم تا تن به برجام ننگین دهند اقای روحانی حالا که همه موفقیتهای کشور از زمان حضرت ادم در زمینه موشکی دفاعی هسته ای و....بنام خود زدی کاش چند کلمه هم راجع به صعود قیمتها وتورم کالاهای اساسی مردم می گفتی مرغ حبوبات روغن خودرو مسکن و....
 • اسی خطر IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  15 1
  چرا تو تموم نمیشی . برو . فقط برو
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  15 1
  شما و تيمتان يك گروه فيلم سازي قوي هستيد كه ٨ساله ملت را فيلم كرديد !!!!! زير بار كوپن نرفتيد چون درد سر دارد احتياج به تحقيق و برنامه ريزي دارد كه از گروه فرتوت شما بعيد است!! جناب رييس جمهور همين الان هم روغن و شكر و مرغ و گوشت و پوشك بچه و .....سهميه بندي است!!! اما به اين روش كه فقط سرمايه داران از ان سهم ميبرند و خيلي از اقشار از تهيه ان صرف نظر كردند و يا به سختي بدست مياورند!!!! دختر جوان من در اول زندگي و با محاسبه دخل و خرج براي فرزندش از كهنه استفاده ميكند كه البته چون تحصيل كرده و درد مند است يك دليلش هم حفظ محيط زيست است!
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  14 0
  فیلم از پیروزیهای دولت فقط و فقط شامل تیتراژ سیاه پایانی خواهد بود، و دیگر هیچ.
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  11 1
  واقعا متاسفم برای خودم ک رای ب همچین بشری دادم
  • بهنام IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   13 1
   اشکال نداره ۱۴۰۰ انشاءالله جبران خواهی کرد عزیز
  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   8 0
   اتفاقا همش اشکاله این بابا با اون رفتار زنندش توی مناظرات معلوم بود چقدر عصبی مزاج و قده مسئله مهم اینه که اونی که بهش رای داده و میده مسئوله
 • اکبر IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  13 0
  آقای رییس ارزش پول ملی ده برابر کم شده و ملت کمرشان در زیر این فشارها خم شده با سو مدیریت شما در صفهای مرغ و روغن گم شده و آواره کوچه خیابان شده شما دم از پیروزی می زنید. خجالت گم شده.
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  14 0
  زده رو دست دن کیشوت!
  • IR ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   2 0
   دمت گرم .البته اون آخر متوجه شد
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  10 0
  روحانی در آینده بسیار نزدیک: مردم ایران چرا بابت نفس کشیدنتان از دولت تدبیر و امید!!!!! تچکرر نمی کنید
  • سپهر IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   4 0
   نه بابا قحطی رو از کشور دور کرده خیلی کارکرده چرا اینا رو نمی بینید . علی برکت الله ⁦:-)⁩
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  12 0
  فیلم ترسناک کمدی تخیلیِ تدبیر و امید
  • مختار IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
   10 0
   فیلم 18+
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  11 0
  جناب روحانی خواهشا از رهبری مایه نگذارید. شما اگر بتوانید قیمت یکی از کالاهای اساسی را به حالت اول برگردانید حامیان هنری شما ،جشنواره ای از فیلم برای موفقیت شما خواهند ساخت
 • بهروز GB ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  13 0
  اولاً بجای تعریف از خود باید به مردم اجازه دهید قضاوت کنند نه خودتان از خودتان تعریف کنید. دوماً ما تاکنون فکر میکردیم این سریال از توانایی های نیروهای اطلاعاتی دولت و موفقیت های آنها در مقابله با فساد سخن می گوید. بسیار بسیار عجیب و مشکوک است که ناگهان خودتان بر علیه خودتان جبهه بگیرید مگر واقعاً در دنیای واقعی شما هم طرفدار آن جاسوسان و مفسرین نفوذی در دستگاه هستید که این چنین از روشنگری در این سریال پریشان شده اید.
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  8 0
  پیروزی؟ خنده داره واقعا.
 • مهدی IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  12 0
  پیشنهادی دارم برای شما اقای رئیس جمهور . همین بیایانات مشعشع رو بیایید در جمع مردم افاضه کنید تو یک اتاق شیشه ای وسط خیابون که خدایی نکرده کرونا نگیرید. فقط ببینید عکس العمل مردم رو و خودتون قضاوت کنید
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  9 0
  اگر امریکا به همین برجام هم رضایت می داد. این همه بازی در نمی اورد. هر گونه مذاکره مساوی است با گلاه گذاشتن امریکا روی سر ایران. امریکا اگر اهل مذاکره و قرار داد و0000 است چرا از برجام و خیلی از قرار داد های دیگر خارج شد. برای شکست امریکا باید همبستگی جهانی با کشور های ضد امریکا درست کرد. تا هم ارتباط اقتصادی و هم نظامی و علمی ایجاد شود
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  همین که قبول کرده ضعف دولت به نمایش در آمده خودش جای شکر داره
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  9 0
  کدومشون؟؟؟؟ هان ؟؟؟ کدوووووووم
 • حسين DE ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  4 0
  يك فيلم در مورد اون جمله كه گفتى سه تا گل زديم دو تا گل خورديم حتمًا بايد ساخته بشه حسن آقا .
 • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  6 0
  پیروزی خخخخخخخخخخخ
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  11 0
  کدام پیروزی ارزش پولی ایران رابهکمتر از یک دهم رساندیدقیمت مسکن را بیش از ده برابر کردیددرمقابل حقوق کارمندان راپنجاه درصد اضافه کردید به آن افتخار میکنیدسقوط ارزش پول به کمتر ازارزش پول افقانستان واقعا که رو نیست سنگ پای قزوینه منفورترین دولت بعد ازانقلاب
 • امیر IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  اسم فیلم رو هم بزارین (تا ۱۴۰۰ با روحانی.....)
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  12 0
  راست میگه بنده خدا حداقل یه مستند از اونننچنااان روونق اقتصادی .... تا صف مرغ درست کنید پخش کنید.
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  14 0
  یه فیلم از رفتن تو بسازن واقعا گیشه پذیر میشه!! آخه تو دیگه کی بودی!!؟
 • حمید IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  4 0
  امروز فکر کنم یه چیز زده اومده . البته درست میگه موفقیت . موفقیت قطع کردن روزی مردم. گرانی .بیکاری. دروغ گویی اینا همه موفقیت هست واقعا چرا یکی نمیاد فیلم این ادم رو بسازه
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  خودگوئی،،خودخندی،،گویندتودیوانه ای رئیس انهدام۶۴تن طلا،۶۰میلیارددلارجهاندزدی ودزد سهام۶۰۰هزاررزمنده.در۸سال...انت توقرارگاه مرغ؟!انهم درعصرارتباطاباوجودفروشگاههای مجازی میشدتوزیع بدون رانت کرد!امادولت دلالهاقصد خدمت نداره.صرفامیخوادانباشته ثروت کنه وبفرسته برااغازذیلاتوغرب.پس ای ابله یه نون بخورصدبارشکرکن که درکشوررافت اسلامی ریس شدی.والااگه مسول ترکیه بودی چندین بارمحامه شده بودی
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  6 1
  مگر از نظر این ها صدا و سیما میلی نبود، کسی که تماشا نمی کنه و وزیر رفت نشست روی تلوزیون، حالا چی شد، به نظرم پیش از این که به این ها بر بخورده به اربابشان انگیس برخورده و این ها در واقع دارن واکنش و ناراحتی انگلیسی ها را بیان می کنند. لازم به این همه سر و صدا نیست اسناد پاک دامنی دولت و جاسوس ها را رو کنید حتی نمی خواهد شکایت کنید فقط در تلگرام و انستاگرام عزیزتون منتشر کنید.
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  معلوم است گاندو ،هدف را به خوبی نشانه گرفته است. باید خیانتکارا ن را بیش از پیش رسوا کرد
 • مجید IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  6 0
  موفقیت شما ها برای شما ها بود .همه هم می دانند ولی مردم رها شدند .اگر نمی دانید پس بین مردم نیستید تا بدانید
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  8 0
  ارواح عمه هاتون زیر بار کوپن نرفتین ولی صفهای بدتر از کوپنی را به مردم هدیه دادین اول نوروز خدا خودتون وعزیزانتون را در دنیا واخرت خوار کنه
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  9 0
  لباس ۲۰هزارتومنی ۸۰ هزارتومن شده براتون پیروزی ست
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  4 0
  مگه داریم؟
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  9 0
  روحانی باز یادش رفت قرصاشو بخوره
 • احمد IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  شما سناریوشو بنویس تا بالیوود فیلمشو بسازه !!!!!!!!!!
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  راست میگه چرا فیلم نمی سازید که چطوری مردم رو به خاک سیاه نشوندن و با علی برکت اله گفتن برکت رو از زندگی مردم ایران پر دادند.
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  9 0
  راست میگه از زندگی لاچری خودش و آقازاده هاشون و از بدبختی زندگی مردم که چطوری با علی برکت اله گفتن زندگیشون رو سیاه کردن فیلم بسازید.
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  11 0
  شما خودتون فیلمید با اون برجامتون. غگفیلم از شما بسازن فقط شبکه نسیم باید پخش کنه
 • بوئین زهرا IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  5 0
  کرکر خنده ، ما صف مرغ درست کردیم در زمان تحریم ، دنبال صف روغن هم هستیم ، حال میگن چرا دولت دلار رو 25 الی 27 تومن کرد برای اینکه چرخ اقتصاد بچرخه و بزنیم تو دهن آمریکا ، بد کاری میکنیم دلار رو با نرخ بالا تحویل دولت بعد بدیم حالشو ببره
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  آیا می شود اینبار مردم فریب نخورند
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  6 0
  این پیروزی ها مدیون نیروهای انقلابی مثل سپاه وبسیج ومردم هستیم نه اخوند انگلیسی
 • حسن IR ۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  7 0
  آقای روحانی یادتان است که عملکرد دولت قبلی را چگونه زیر سئوال بردید مردم هیچ تغییر مثبتی در معیشت خود احساس نکردند که هیچ بسیاری از شاخص ها از قبیل ازدواج و فرزند آوری و ...دچار مشکل شدیم پروژه ها را هم که سپاه و بسیج و نهادهای انقلابی به ثمر رساندند
 • IR ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  9 0
  الان درست است که سیستم کوپنی نیست ولی پول نداری که بتونی یه نون پنیری رو که زمان سیستم کوپنی میخوردی بخوری .مگرغیر از این هست که ما هر جنسی را با دلار آزاد داریم می خریم دیگر چه منتی رو باید تحمل کنیم؟
 • DE ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  8 0
  چرا از پیروزی‌های دولت فیلم نمی‌سازید/احتیاج نیست زیرا دولت خودش کلا با فیلم در انتخابات پیروز شد و هنوز هم فیلم نامه تمام نشده .فعلا فیلم شما را تماشا میکنیم.
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  5 0
  فیلم کمه ، باید سریال بسازیم اسمشم : برجام آبکی اقتصاد فلج مدیران در خارج ، سیل درخانه نجومی بگیران همه تخم مرغها در یک سبد مهارت دروغ پراکنی انهدام مخالفان جمعه، بعد از گرانی بنزین بیدار شدم دارویی به نام ارز ۴۲۰۰ تومانل علی برکت الله
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  6 0
  آقای روحانی از توانایی دولت فیلم ساختند شما نگاه نکردید و دستور توقیف آنرا دادید گاندو یادت هست؟
 • ش. AE ۱۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  5 0
  جناب ریس جمهور تو را به هر کس که می‌پرستی از پیروزی صحبت نکنید در چه زمینه ای در دوره شما هشت سال پیروزی کسب کردید جز اینکه سفره معیشت مردم هم آب رفت رو که نیست سنگ پای قزوین
 • بهروز GB ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  5 0
  کدام پیروزی، نمیدانم چه چیز باعث شد چنین اشتباه بزرگی را موقع راًی دادن مرتکب شوم، حتی اگر از گلاسکو خبر داشتم شاید اینکار را نمیکردم، حال من هیچ، شورای نگهبان هم خواب بود؟
 • سیدعلی IR ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  4 0
  آقای روحانی ،از پیروزی کدام دولت حرف می زنید کدام پیروزی حال وروز مردم را ببینید ،بعد از پیروزی سخن بگویید؟؟!!!
 • حمیدرضا IR ۰۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  1 0
  خیلی رو داری حسن روحانی که اینجوری حرف می زنی یعنی وقاحت تا بی نهایت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس