161322836807539700.jpg

رزمندگان یمنی از محور شمال غرب به ۸ کیلومتری شهر مارب رسیده اند و ائتلاف سعودی با دروغ پراکنی در خصوص کمپ آوارگان «السویداء» به دنبال وقت کُشی و فرار از شکست است.

به گزارش مشرق، در روزهای اخیر رزمندگان یمنی بیشترین توان خود را در محور شرقی بخش صرواح (حومه غربی شهر مارب) متمرکز کردند و موفق شدند بخش های قابل توجهی از مناطق اشغالی را پاکسازی و مواضع را به طور کامل تثبیت کنند.

یک منبع میدانی که تحولات را در حومه غربی شهر مارب از نزدیک دنبال می کند به جزئیات درگیری ها اشاره کرد و گفت: نیروهای یمنی پس از تثبیت مواضع در منطقه «ایدات الراء غربی» ، عملیات را به سمت مناطق شرقی ادامه دادند.

براساس اطلاعاتی که این منبع میدانی در اختیار گذاشته است، رزمندگان یمنی پس از درگیری های سنگین در این محور توانستند کوه «ایدات الراء» را از لوث وجود عناصر ائتلاف سعودی پاکسازی و به طور کامل امن کنند.

این منبع میدانی با بیان این که با پاکسازی های صورت گرفته در این محور، رزمندگان به ۱۱ کیلومتری شهر مارب رسیدند، افزود: مقصد بعدی نیروهای در این محور پیشروی به سمت مناطق و کوه های «ذات الراء، طلعه الحمراء و...» خواهد بود.
 

۸ کیلومتر تا آزادی قلب یمن/کمپ آوارگان «السویداء» آخرین پروژه سعودی‌ها برای خرید زمان در مارب + نقشه میدانی و عکس

در محور شمال غرب شهر مارب (حومه شرقی سه راه الکسارات) نیز پیشروی هایی صورت گرفته و رزمندگان با حملات گسترده موفق شدند نیروهای ائتلاف را عقب برانند و کوه های «حمه الذیاب، الخشب و خلفان» را بازپس بگیرند و به کنترل دربیاورند.

نیروهای یمنی با آزادی این ارتفاعات مهم و راهبردی موفق شدند از این محور خود را به ۸ کیلومتری شهر مارب برسانند و وحشت را بر اردوگاه ائتلاف سعودی حاکم کنند؛ مقصد بعدی رزمندگان در این محور مناطق «الدش، الخرج الایمن، الخرج الاسفل، عطران و...» است.

۸ کیلومتر تا آزادی قلب یمن/کمپ آوارگان «السویداء» آخرین پروژه سعودی‌ها برای خرید زمان در مارب + نقشه میدانی و عکس
اعلام الحربی

به گزارش مشرق، کمپ آوارگان «السویداء» نیز که در روزهای گذشته به یک پروژه خبرسازی و دروغ پراکنی برای رسانه های ائتلاف و متهم کردن رزمندگان تبدیل شده در حدفاصل کوه های «الخشب و حمه الحمراء» واقع شده است.

سعودی که ضربات مهلکی را در روزهای اخیر از سوی نیروهای یمنی متحمل شده و شکست و از دست دادن شهر مارب را قطعی می داند یک جنگ رسانه ای را به راه انداخته و به دروغ مدعی شده که رزمندگان به کمپ آوارگان «السویداء» حمله و غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.

ائتلاف که افراد ساکن در این کمپ را به سپری انسانی برای فرار از شکست تبدیل کرده با جنجال رسانه ای به دنبال وقت کشی و زمان خریدن است و در مقابل رزمندگان در این محور سرعت پیشروی ها را کم کردند تا آسیبی به کمپ وارد نشود.

خبرسازی رسانه های سعودی در حالی صورت می گیرد که رزمندگان با اطلاع از هدف ائتلاف برای مظلوم نمایی و سپر کردن آوارگان، وارد کمپ نشده اند و ترجیح داده اند راهبرد دیگری را در دستور کار قرار دهند تا صدمه ای به غیرنظامیان وارد نشود.

البته باید توجه داشت شمار زیادی از آوارگانی که در کمپ السویداء ساکن شده اند اعضای خانواده های گروهک های تروریستی القاعده و داعش هستند که پس از پاکسازی مناطق شمالی استان البیضاء به استان مارب منتقل شدند.

۸ کیلومتر تا آزادی قلب یمن/کمپ آوارگان «السویداء» آخرین پروژه سعودی‌ها برای خرید زمان در مارب + نقشه میدانی و عکس

به گفته منابع میدانی، همزمان با نزدیک شدن نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله به شهر مارب، ائتلاف سعودی از اعتراض گسترده و قیام مردم هراس دارد و همین مسئله باعث شده به بهانه شیوع کرونا تردد شبانه را ممنوع اعلام کند و به بیان واضح تر حکومت نظامی برقرار کرده است.

از سویی دیگر، اختلاف شدند میان مزدوران، تروریست ها و گروه های شبه نظامی ائتلاف بر سر مسئله دفاع یا عقب نشینی از مارب سعودی ها را نگران و به این نتیجه رسانده که درگیری میان آنان قریب الوقوع است و با بهانه کردن کرونا به دنبال مدیریت شهر است.

به گزارش مشرق، هراس ائتلاف از اعتراض مردم و درگیری میان گروه های مسلح زمانی افزایش یافت که گروهی از افراد ناشناس در بازار سلاح شهر مارب به یکی از افسران منصور هادی حمله کردند و ماشین وی را به غنیمت گرفتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  58 3
  الله اکبر، نصر من الله و فتح قریب
 • IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  43 1
  درود بر رزمندگان اسلام
 • IR ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  29 3
  خداوند این بهترین یاوران حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف را ،یاری کند.برای پیروزی هرچه سریعتر برادرانمان در یمن ،صلوات.
 • IR ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  24 3
  نصر من الله فتح القریب به امید آزادی سازی شهر مارب
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  15 4
  عربستان بدون آزادسازی مارب و تعز توسط انصارالله محال است پای میز مذاکره بیاید باید رزمندگان یمنی حتی بخشی از شبوه و ابین را نیز آزاد کنند تا عربستان را پای میز بیاورند
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  2 3
  بدون آزادی مارب و تعز طرحهای پیشنهادی همشون امتیازات اندکی برای انصارالله در پی دارد پیروزی یمن دو نیمه دارد یکی مارب ودیگری تعز اگر انصارالله هر دو را بدست آورد جنگ را برده است و رفع محاصره یمن قطعی است در غیر اینصورت نباید انتظار بیشتری از این طرح پیشنهادی داشت
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  2 3
  علت اصلی ادامه جنگ شدید مارب این نکته است که عربستان فکر می کند یمنی ها موشک و پهباد محدودی دارند و نمی توانند جنگ را بیشتر از این گسترش بدهند
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  2 3
  انصارالله باید سریع قبل سازماندهی این تروریستهای سوریه مارب را ازاد نماید تا تروریستها فرصت سازماندهی نداشته باشند
 • حسام IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  12 3
  ازاد کنید یمن را که عربستان سقوط خواهد کرد
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 4
  خا نگهدار سربازان امام زمان در یمن
 • سید محمد IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  2 4
  احساس میکنم به زودی سعودی های پلید علیه یمنی هاق قهرمان از بمب اتم استفاده میکنن که یا از پاکستان یا اسراییل یا امریکا خریداری کردن
 • IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  1 4
  خوش بحال یمنی ها که این همه مورد حمایت و توجه است
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  6 2
  انشالله ظهور آقا نزدیک است و دست یاری آقا به دست مردم مقاوم و مظلوم یمن
 • بی نام IR ۰۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  0 2
  تو این اوضاع بد لبنان و عراق م چشم امیدمون به یمنه
 • IR ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  2 2
  اون از یمن با دست خالی این هم از ایران با مسئولانی رفاه طلب و میلیاردر که فقط به جیبشان و مقامشان فکر می کنند
 • IR ۰۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  5 2
  خدایا شکرت درود بر رزمندگان یمنی الله اکبر خامنه ای رهبر. فتح مارب و شکست عربستان قریب الوقوع است دلم هوس زیارت امامزاده صالح و دعا برای نیروهای یمنی کرده نصر من الله و فتح قریب
 • پیمان IR ۰۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  2 1
  نصرمن الله و فتح غریب
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  1 3
  پس نتیجه می گیریم روحانی هم به بهانه کرونا مانع از تظاهرات مردم علیه فساد و ناکارآمدی دولتش می شود این موجهای ا ل و دوم و سوم و ...هم بهانه است
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  3 3
  لطفا فیلم پیروزی ها را هم پخش کنید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس