اتحادیه اروپا

در آستانه برگزاری نشست مشترک برجام در وین، اعلام شد که اتحادیه اروپا نقش هماهنگ کننده کمیسیون مشترک را ایفا می کند.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، اتحادیه اروپا نقش هماهنگ کننده کمیسیون مشترک را در نشست وین ایفا خواهد کرد وانتظار می رود سرویس امور خارجه اتحادیه اروپا به عنوان نقطه تماس عمل کند.نوزدهمین نشست مشترک برجام فردا سه شنبه در وین برگزار می شود و اعلام شده که نماینده آمریکا نیز در وین حاضر خواهد بود.

در همین رابطه، مقام های ایرانی هر گونه مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیم با نمایندگان آمریکا در وین را رد کرده اند و گفته اند که در این مذاکرات طرف ایرانی بر شروط جمهوری اسلامی برای بازگشت به توافق هسته ای به ویژه لغو تحریم ها از سوی واشنگتن تاکید خواهد داشت. ایران بعد از راستی آزمایی لغو تحریم ها آماده بازگشت فوری به تعهداتش خواهد بود.

واشنگتن هفته گذشته اعلام کرد که مذاکره کنندگانی را در جریان نشست دیگر کشورهای امضا کننده توافق هسته ای ایران که انتظار می رود روز سه شنبه برگزار شود به وین اعزام خواهد کرد.

انتظار نمی رود به دیپلمات های آمریکایی اجازه ورود به اتاق مذاکرات داده شود و یک دیپلمات اروپایی گفته که از رویکرد دیپلماسی رفت و برگشت (میانجی‌گری بین طرف‌ها از طریق رفت ‌و آمد نمایندگان میانجی بین پایتخت‌های دو کشور به‌ منظور حصول به یک راه‌حل قطعی) استفاده خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس