کد خبر 1191844
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
شهر خودرو مجوز باشگاهداری ندارد/ مگر حمیداوی پدیده را خریده که حالا می‌خواهد بفروشد؟!

مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی گفت: هنوز پروانه باشگاه به نام شرکت پدیده است و اگر ادعایی مبنی بر تغییر نام باشد باید درخواست داده شود.

به گزارش مشرق، فرزاد فتاحی، درباره اینکه گفته می‌شود نام باشگاه شهر خودرو به پدیده تغییر پیدا کرده، اظهار داشت: هنوز مجوز هیچ تغییر نامی صادر نشده و ممکن است در فضای مجازی خیلی مسائل عنوان شود. اگر قرار باشد تیمی تغییر نام بدهد، فدراسیون فوتبال باید مجوز صادر کند و به همین سادگی تغییرات صورت نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

حمیداوی دیگر مجاز به صدور احکام نیست

پروانه باشگاه به نام پدیده است

وی عنوان کرد: شرکت پدیده مالک اولیه باشگاه است و هنوز پروانه باشگاه به نام این شرکت است ولی اگر این شرکت ادعایی مبنی بر تغییر نام داشته باشد باید درخواست بدهد. با توجه به اینکه تعهدات مالک قبلی (شهر خودرو) انجام نشده، می‌تواند تغییراتی دوباره در نام صورت بگیرد.

فتاحی با اشاره دوباره به اینکه مالک اصلی امتیاز باشگاه به نام پدیده است،‌گفت:  آقای حمیداوی بخشی از تعهداتش را انجام نداده و بنا بر این شد که باشگاه واگذار شود. حمیداوی برای واگذاری شروطی داشت که این شرایط را قبول کردیم و تیم فعلا به استان واگذار شده و هنوز مالک جدید انتخاب نشده است.

هرگونه تغییر نام باید با هماهنگی فدراسیون صورت بگیرد

مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی درباره اینکه چگونه هنوز حق امتیاز باشگاه به نام شرکت پدیده است، خاطرنشان کرد: در تفاهم شهر خودرو آماده در صورتی که تعهدات انجام نشود، این مجموعه حق فروش امتیاز را ندارد و این باشگاه باید به نام پدیده باقی بماند. این تفاهم‌نامه قبلی بوده و هرگونه تغییر نام باید با هماهنگی فدراسیون صورت بگیرد.

نماینده‌های حمیداوی واگذاری باشگاه را امضا کرده‌اند

وی درباره اینکه گفته می‌شود، حمیداوی هنوز با واگذاری باشگاه موافقت نکرده است، تصریح کرد: دو جلسه در این خصوص برگزار شده و در هر دو جلسه نمایندگان وی با واگذاری موافقت کرده‌اند. حمیداوی در این خصوص نامه داده و همه نمایندگان تام‌الاختیار او موضوع واگذاری را قبول و امضا کرده‌اند تا تیم به هیئت فوتبال واگذار شود. برای این واگذاری شرایطی گذاشته شد که ماهم این شروط را قبول کردیم.

مدیرعامل جدید برای ما وجاهت ندارد

فتاحی در واکنش به این موضوع که حمیداوی بعد از واگذاری باشگاه به استان،‌ برای این تیم مدیرعامل تعیین کرده، تاکید کرد: دو سه ماه است که هزینه‌های باشگاه را استان می‌پردازد و حمیداوی تیم را رها کرده بود. اگر او بعد از واگذاری باشگاه کسی را به عنوان مدیرعامل معرفی کرده، برای ما وجاهت ندارد. این مسائل را به فدراسیون اعلام کردیم و متولی فوتبال در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد.

اگر مدیرعامل می‌گذارند، باید هزینه‌های تیم را هم بدهند

مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در خصوص اینکه حواشی واگذاری باشگاه شهر خودرو تمامی ندارد، گفت: اینکه حمیداوی برای باشگاه مدیرعامل انتخاب کرده کار درستی نبوده، چون چند جلسه برگزار شده و این اتفاقات از نظر ما قابل قبول نیست. اگر مدیرعامل می‌گذارند، باید هزینه‌های تیم را هم بدهند. تیم به اصفهان رفت ولی چه کسی هزینه‌های این سفر را داده است؟

گفتیم خودتان تیمداری کنید و حاشیه درست نکنید

وی اضافه کرد: این درست نیست که با یک نامه جو تیم را به هم بریزند. ما که گفته بودیم خودتان تیمداری کنید و در استان اینقدر حاشیه درست نکنید. همه از این باشگاه طلب دارند و گفتیم اگر پول ندارید ما آمادگی داریم تسهیلات ۵ میلیارد تومانی بدون بهره به شما بدهیم و خودتان تیمداری کنید ولی نپذیرفتند. چند گزینه برای واگذاری معرفی شد اما گفتند باشگاه به هیئت فوتبال واگذار شود. نمایندگان تام‌الاختیار حمیداوی این موضوع را امضا کرده‌اند ولی بعد از آن نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داده است.

شهر خودرو مجوز باشگاهداری ندارد

فتاحی یادآور شد: از فدراسیون سؤال کنید تیم به چه نامی ثبت شده است؟ آیا اصلاً به نام شهر خودرو پرونده‌ای در فدراسیون وجود دارد؟ هنوز هم تیم به نام پدیده است. برای شهر خودرو نه پرونده‌ای صادر شده و نه این مجموعه مجوز باشگاهداری دارد ولی ما تا الان همکاری کردیم. در این مدت تیم روحیه لازم را نداشت و می‌دانید در فوتبال خیلی عوامل در نتیجه‌گیری تاثیرگذار هستند. در یک تیم سرمربی عوض می‌شود و کل تیم به هم می‌ریزد. این تیم سرمایه اجتماعی استان است و بهتر است اجازه دهند تیم در آرامش باشد و بتواند نتیجه بگیرد. در این شرایط تیم با یک باخت به انتهای جدول سقوط می‌کند و با یک برد به رده ششم و هفتم می‌رسد.

مگر حمیداوی برای خرید باشگاه پول داده که الان می‌خواهد بفروشد؟

مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی یادآور شد: حمیداوی باید صبر می‌کرد تا شرایطی که برای انتقال گذشته بود، انجام می‌شد. گفتیم تیم بدهی دارد و باید میزان این بدهی‌ها مشخص و بعد قیمت‌گذاری انجام شود، چون مبلغ بدهی‌ها از قیمت باشگاه کم می‌شود. زمانی که تیم را به حمیداوی دادیم مگر پول گرفتیم که الان می‌خواهد باشگاه را بفروشد؟ ما تیم را با بدهی به او دادیم و الان نیز تیم بدهی دارد، بدهی‌ها را پرداخت کند و خودش باشگاه را بفروشد. نگاه ما این است که تنها این تیم حفظ شود، حالا به وسیله حمیداوی با هر شخص دیگری. ما در اداره کل نمی‌توانیم تیمداری کنیم و این موضوع ممنوع است ولی باید از سرمایه اجتماعی استان حفاظت کنیم.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس