ایندپندنت:آمریکا و متحدانش روزانه ۴۶ بمب و موشک به کشورها پرتاب کردند

براساس نتایج تحقیقات یک گروه ضد جنگ، آمریکا و متحدانش از سال ۲۰۰۱ تاکنون روزانه ۴۶ بمب و موشک به کشورهای دیگر جهان پرتاب کرده اند.

به گزارش مشرق از ایندیپندنت، طبق تحقیق گروه های ضد جنگ موسوم به  "مدیا بنیامین" و "نیکولاس جی. دیویس"، ایالات متحده و متحدانش از سال ۲۰۰۱ حداقل ۳۲۶ هزار بمب و موشک به کشورهای دیگر شلیک کردند که از این میان بیش از ۱۵۲ هزار بمب در عراق و سوریه پرتاب شده است.

این تحقیقات که برگرفته از آمار رسمی ارتش ایالات متحده و همچنین داده های دفتر تحقیقاتی روزنامه نگاری، پروژه داده های یمن و بنیاد آمریکای به تازگی منتشر شده است.

نتایج تحقیقات در حالی منتشر می شود که دولت ترامپ در سال ۲۰۲۰ انتشار آمار بمباران جنگنده های خود در جهان را متوقف کرده بود و شمار بمباران در این سال به طور تخمینی ارائه شده است.

در تحقیقات منتشر شده همچنین آمار حملات و بمباران صورت گرفته توسط بالگردهای نظامی آمریکا مانند ای سی ۱۳۰ لحاظ نشده است.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که امریکا از زمانی که به عنون یک کشور مستقل تشکیل شد، تقریبا هر سال در جنگ حضور داشته است و در طول تاریخ ۲۴۴ سال استقلال آمریکا این کشور در ۲۲۷ سال در جنگ حضور مستقیم داشته است.

این تحقیق پس از آن انجام شد که نیروهای هوایی ایالات متحده در  ۲۵ فوریه (هفتم اسفند) هفت بمب ۵۰۰ پوندی (۲۲۶ کیوگرم) در شرق سوریه پرتاب کردند و گفته می شود ۲۲ نفر در این حملات کشته شدند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس