کد خبر 1189429
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
آذر منصوری

محفل افراطی خاتمی برای حضور در انتخابات شرط و شروط گذاشته و بیان کرده‌اند که فقط با نامزد اختصاصی افتخار داده و در انتخابات شرکت می‌کنند.

سرویس سیاست مشرق- هر قدر که ستاره بخت اصلاح‌طلبان در انتخابات کم‌فروغ‌تر می‌شود، بازی‌سازی افراطی‌های این جناح برای برهم زدن میز بیشتر می‌گردد.

ناسا یا همان ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده است که کارنامه نامزد نیابتی آن‌ها در هشت‌ساله گذشته آن‌قدر سیاه است که حتی با آب زمزم نیز نمی‌شود آن را پاک کرد. قدم اول کمپین اصلاح‌طلبان تندرو برای پاک کردن حافظه عمومی، آن بود که با میدان دادن به رادیکال‌های افراطی و خبره مانند بهزاد نبوی و راه انداختن نمایش و ایجاد مطالبات رادیکال فضای انتخاباتی را داغ کنند.

اما سؤال پیش روی حلقه محفلی آن بود که اگر انتخابات را گرم کرده و نامزدی تندرو را وارد عرصه کردیم؛ بارد صلاحیت او در شورای نگهبان چه کنیم؟ پاسخ همان سیاست قدیمی است؛ مهار «نظارت استصوابی» با «فشار از پایین و چانه‌زنی در بالا» با طرح حضور مشروط در انتخابات!

آذر منصوری سخنگوی ناسا و عضو حزب منحله مشارکت پرده از بازی تندروهای جبهه اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ برداشته و می‌گوید: اگر نامزد ما تأیید صلاحیت نشود، انتخابات را تحریم می‌کنیم. [۱]

اصلاح‌طلبان بارها تاکتیک تحریم در انتخابات را آزموده و هر بار شرمنده و سرافکنده دوباره آن را به کناری نهاده‌اند. فشار تحریم انتخابات آن‌قدر برای اصلاح‌طلبان بالا است که بسیاری از میانه‌روهای این جریان سیاسی اعتقاددارند که امکان تحریم انتخابات وجود ندارد و مدعیان تحریم انتخابات، همان‌هایی هستند که باعث زمین‌گیری اصلاح‌طلبان در دهه ۸۰ شدند.

حسین کمالی دبیر کل حزب کار (از مجموعه احزاب اصلاح‌طلب) می‌گوید: شرط و شروط برای شرکت در انتخابات، غیرمنطقی است. مردم نسبت به شرایط فعلی و اقداماتی که رأی‌دهندگان قبلی داشتند، چندان رضایت‌مندی‌ای از خودشان نشان نمی‌دهند. در حقیقت از عملکرد مجلس رضایت‌مندی به‌طورکلی به چشم نمی‌خورد. نمایندگان مجلس خواسته‌ها، مشکلات و نیازهای مردم را نتوانستند پاسخ بدهند. به نظرم این نارضایتی در میان مردم وجود دارد.

تحریم انتخابات نه‌تنها برای اصلاح‌طلبان میانه، بلکه برای تندروترین جریان این گروه سیاسی فقط بیان لاف‌وگزاف است! تحلیل اخبار انتخاباتی نشان می‌دهد که اصلاح‌طلبان با اتوبوسی از نامزد پشت در وزارت کشور آماده ثبت‌نام در انتخابات هستند و برای هر شرایطی از فضای سیاسی آینده برنامه‌ای در دست دارند.

اصلاح‌طلبان از ظریف تا معین را در آب‌نمک انتخابات خوابانده و برای هر مدل انتخاباتی سناریویی در دست دارند. اخیراً حتی حزب کارگزاران سازندگی از علی لاریجانی هم به‌عنوان یکی از نامزدهای انتخاباتی رونمایی کرده تا نشان دهند که در بدترین شرایط رد صلاحیت‌ها نیز شانسی برای داشتن پایی در قدرت برای خود قائل هستند.

اما محفل افراطی‌های اطراف خاتمی با سخنگویی حزب اتحاد اخیراً مواضعی را بیان می‌کند که به گروه خونی آن‌ها نمی‌خورد! آن‌ها مدتی قبل برای حضور در انتخابات شرط و شروط گذاشته و بیان کرده‌اند که فقط با نامزد اختصاصی افتخار داده و در انتخابات شرکت می‌کنند.

اما سؤال آن است که فرض کنیم که نامزد تندرو این جریان رد صلاحیت می‌شود! این گروه افراطی قرار است با چه پشتوانه‌ای انتخابات را تحریم کنند و اصولاً تحریم یا شرکت کردن آن‌ها در انتخابات چقدر برای جامعه مهم است؟

این گروه اصلاح‌طلب در آستانه انتخابات مجلس هفتم نیز انتخابات را تحریم کرد و همین امثال بهزاد نبوی و آذر منصوری گمان می‌کردند مردم به جلوی در پارلمان آمده و آن‌ها را روی دست گرفته و انقلاب جدید شکل می‌گیرد.

آن‌ها با تئوری تبدیل خاتمی به بوریس یلتسین آماده براندازی بودند، اما کارنامه آن‌ها آن‌قدر بد و تندروی و قانون‌شکنی‌های آن‌ها به حدی زیاد بود که سه روز اعتصاب آن‌ها در مجلس را حتی رسانه‌های اصلاح‌طلب هم پوشش ندادند، چه برسد به واکنش مردم کوچه و بازار! درنهایت همه این تندروها با سرافکندگی هرچه‌تمام‌تر بساطشان را جمع کرده و از مجلس خارج شدند.

سخنگوی ناسا تهدید به تحریم انتخابات کرد

سخنگوی ناسا تهدید به تحریم انتخابات کردحالا همان دسته بی‌انصاف و قانون‌شکن که بارها مورد لطف نظام قرارگرفته و از جرائم آن‌ها چشم‌پوشی شده، حاکمیت را تهدید به تحریم می‌کنند. این جماعت کارشان به‌جایی رسیده که سخنان آن‌ها حتی میان اصلاح‌طلبان نیز خریدار ندارد هر بار و در هر انتخاباتی نام نامزدهای اختصاصی را قطار کرده اما درنهایت تن به یک نامزد تحمیلی نیابتی داده‌اند. آن‌ها نشان داده‌اند کارشان به‌جایی رسیده که لیاقت آن‌ها همین نامزدهای نیابتی است که در موسم بهار انتخابات به سراغ آن‌ها آمده، این گروه را نردبان می‌کنند و فردای انتخابات حتی جواب سلام آن‌ها را نیز نمی‌دهد.

سخنگوی ناسا تهدید به تحریم انتخابات کرد

سخنگوی ناسا تهدید به تحریم انتخابات کرد

این عضو حزب منحله مشارکت مدتی قبل ادعا کرده بود که توبه کرده و تن به انتخاباتی با نامزد غیراختصاصی نخواهد داد! روز توبه شکستن و پوستر چسبانی در ستاد یک نامزد نیابتی برای او و ناسا نزدیک است.

در روزهای منتهی به انتخابات ازاین‌دست ادعاهای بی‌حساب و از جانب رادیکال‌ها زیاد خواهیم شنید، اما مهم‌تر آن است که رسانه دولتی و منتسب به وزارت ورزش و جوانان با کدام استدلال تریبون را دست، هر فردی می‌رساند؛ تا با امکانات دولتی تئوری تحریم انتخابات و شوروی شدن ایران را تبلیغ کند!


[1] https://www.borna.news/fa/tiny/news-1143423

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  45 0
  سخنگوی ناسا خخخخخخخ
  • IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
   24 1
   این جماعت اصلاح طلبان تهوع آور اگر نامزدشان تأیید نشود، انتخابات را تحریم می کنند و اگر تأیید شد اما رأی نیاورد، آشوب به پا می کنند و اگر تأیید و انتخاب شود کشور را نابود می کنند! همان بهتر که گزینه اول را شورای نگهبان انجام دهد تا از خسارت بیشتر، به مصداق جلو ضرر را از هرجایی بگیری منفعت است، پیشگیری کنیم!!!
  • حسن US ۰۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
   5 0
   اتفاقا این اسم برازندشونه چون اینا کلا تو فضان
 • nasra IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  34 0
  خوبه تهدید به تحریم صنعت فضایی ایران نکرده
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  24 1
  خیلی هم خوب، لطف کنین همین الان تحریم کنین خیال خیلی‌ها از جمله بنده راحت بشه که اقلا چهارسال آینده قرار نیست به یانکی‌ها سواری بدیم!!! ممنون
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  21 0
  به درک که نمیان
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  22 0
  ناسای آمریکا شدیداً مراقب باش ، آذر منصوری تهدید کرده است . جدی بگیر !!!
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  23 2
  خیلی خوبه تحریم کنن مثل مجلس ایشالله رییس جمهور جوان انقلابی میاد راحت میشیم
 • امید IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  17 0
  دولت به یک پاکسازی اساسی نیاز دارد. یکی از این پاکسازی شده ها در دولت بعدی باید شیخ الوزرا زنگنه باشد. دولت بعدی نیاز به جوانان متعهد و متخصص دارد. این فسیل های اصلاح طلب باید بازنشسته و از تمام فعالیت های جدید پس از بازنشستگی کنار گذاشته شوند.
 • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  3 0
  .... جز کف روی اب .
 • عبدالله IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  14 0
  به جهنم...!!! خوبه همه چی شون شبیه غرب حتی اسم حزبشون...!!!
 • علیرضا IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  14 1
  اصلا ملت منتظر کاندیدای گربگدای ناسا نیستند...!!!
 • IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  6 1
  ناسا: نوکران امریکا سرمایه های اسرائیل
 • باغبان پیر FR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  6 0
  این اصلاح طلب ها برای انتخابات یک استراتژی همیشگی دارند و کاری هم به عواقب داخلی و خارجی آن ندارند . یا تهدید میکنند, یا تحریم میکنند, یا فتنه به پا میکنند
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  5 0
  تحریم خائنان و مفسدان باعث رغبت بیشتر مردم به انتخابات خواهد شد.
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  5 0
  انتخابات 1400 حجامت نظام از مفسدین و فتنه گران است
 • FR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  4 0
  خوشا باغی که .....کند قهر !
 • حاج محمد IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  6 0
  آذر خانم سخنگو معلولین ومفلوجین. ناکسا دمشون گرم چه اسم خوبی برای اصلاح طلبان بی شرف گذاشتن
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  4 0
  به جهنم که شرکت نمیکنید اصلا تحریم انتخابات در حد و اندازه شما نیست.
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  4 0
  نااااااسا ...نمیدونم این اسم برای خوش رقصی برای آمریکا انتخاب کرده اند یا چی؟؟؟ مثلا میخوان بگن ناسا ایران را هم فتح کرده؟؟؟؟ چقدر دشمن داریم مجاهدین خلق با آنهمه کشتار بیرحمانه در ایران دارند رسما حکومت می کنند!!! چه کسی اینها را از خاک پاک وطن بیرون خواهد راند؟؟؟؟
 • IR ۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  3 0
  اگر واقعا ۸سال گذشته باعث تنبه برخی برای شناخت راه زندگی درست نشده ای کاش می شد کل مردمی که به این گروه ناسا دلبسته اند رو با منتخبشون داخل یک منطقه ای می گذاشتند تا منتخب شون مدیریت کنه و آن بهشت سرابی را که وعده میدن با کدخداشون بسازه.
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  2 0
  به گور سیاه :)))))))))))))))))))))))))))))
 • ش. AE ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  2 0
  به جهنم که تحریم میکنن اینا رو که نیست سنگ پای قزوین تازه طلبکار هم هستن دلار از ۵۰۰۰ تومان رساندن به ۳۰۰۰۰ تومان مملکت به خاک مذلت کشاندن اگر سید خراسانی نبود الان از ایران چیزی باقی نمانده بود یک وعده از وعده‌ای انتخاباتی رو اجرا نکردن اقازادهاشون که تو کشورهای دیگه دارن حال میکنن اگر ازشون بپرسی چرا پس آقازاده شما اینجوری میگن عمل اونها به ما ربطی نداره حالا می‌خوان تحریم کنند به جهنم مردم گوششون از این اراجیف پر
 • IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  3 0
  چرا اینا رو نمیفرستید کانادا؟ بفرستید برن از دست سرطان افسادات راحت شیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس