روحانی نمایه

در جلسه روز یکشنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از برنامه های اجرا شده و در دست اقدام دولت برای ایجاد ثبات در بازار ارز از سوی دستگاه های ذیربط ارائه شد.

به گزارش مشرق، رئیس جمهور پس از ارائه این گزارش با بیان اینکه دغدغه دولت کاهش و رفع فشارهای معیشتی در زندگی مردم است، گفت: در طی سه سال گذشته دولت با مقابله، مبارزه و خنثی سازی تحریم ها در جنگ اقتصادی که با هدف ثبات ایجاد قحطی و ناامنی اقتصادی بوده است، توانسته با تامین کالاهای ضروری این هدف شوم دشمن را خنثی کند، اگرچه به علت تحمیل هزینه اضافی بر روابط بانکی و تجاری از سوی تحریم کنندگان، دچار نوسانات ناخواسته قیمت ها شدیم که عوارض آن باعث فشار بر معیشت مردم شد.

ببینید:

فیلم/ دومینوی پول‌پاشی در دوره نوبخت!

ثبات قیمت کالاها و تعادل در بازار ارز سیاست اصلی دولت است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با تاکید بر فضای جدید به وجود آمده، افزود: در این مرحله نباید اجازه دهیم سختی ها و فشارها بر زندگی مردم  و معیشت آنان تداوم یابد از این نظر باید برای ثبات قیمت کالاها به عنوان سیاستی عاجل و اصلی دولت، قیمت ها به تعادل برسد.

قیمت فعلی ارز با واقعیت اقتصاد کشور سازگار نیست و رو به کاهش خواهد بود

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه دولت همواره در پی آن بوده که بتواند ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند و قیمت فعلی را به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور ندانسته، تصریح کرد: اخلال تحریم ها در مراودات بانکی و ارزی کشور و سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد که بحمدالله این فضا در حال کم رنگ شدن است.

ثبات قیمت کالاها و تعادل در بازار ارز سیاست اصلی دولت است/ قیمت فعلی ارز با واقعیت اقتصاد کشور سازگار نیست و رو به کاهش خواهد بود

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: دولت تلاش دارد با ایجاد اجماع و هماهنگی با همه دستگاه ها و بخش های مختلف کشور و کاستن عوارض غیر اقتصادی موثر بر فضای اقتصادی کشور و بازار سرمایه و تلاش برای آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، بتواند سریع تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند.

تقویت صادرات غیر نفتی از ابزارهای مهم برای مقابله با تحریم ظالمانه و غیرقانونی آمریکا است

رئیس جمهور همچنین با  اشاره به شرایط جدید ایجاد شده در روند مذاکرات با کشورهایی که منابع ارزی ایران را با فشار آمریکا مسدود کرده بودند، ابراز امیدواری کرد شاهد روند کاهشی نرخ ارز باشیم.

ضرورت توسعه صادرات غیرنفتی در راستای اجرای سیاست اقتصاد بدون نفت

 در این جلسه قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت گزارشی از عملکرد صادرات و واردات کشور در یازده ماهه سال ۹۹ ارائه کرد که براساس این گزارش آثار منفی کرونا بر صادرات کشور در ماه های اخیر رو به کاهش گذاشته است.

رئیس جمهور با اشاره به بررسی برنامه توسعه صادرات غیرنفتی با توجه به شرایط جدید روابط بین المللی در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با تاکید بر توسعه صادرات غیر نفتی برای تحقق حق حضور ایران در اقتصاد جهانی، اظهار داشت: توسعه صادرات غیر نفتی به عنوان یکی از ابزارهای توانمند اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا بسیار حائز اهمیت است.

دکتر روحانی بهبود کیفیت کالاهای تولیدی و همچنین پایبندی به تعهدات از سوی تولیدکنندگان را در افزایش صادرات غیرنفتی ایران بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: شرایط جدید ایجاب می کند تا سرعت بیشتر در تحقق اهداف دولت در توسعه صادرات غیر نفتی را در دستور کار قرار دهیم.

 تاکید رئیس جمهور بر دسترسی آسان مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت منصفانه

در ادامه این جلسه گزارشی از اقدامات وزارت صنعت ، معدن و تجارت در تنظیم بازار و تامین کالاهای شب عید ارائه و تاکید شد، ذخیره سازی لازم برای تامین میوه و مواد پروتئینی صورت گرفته است و عرضه ویژه این کالاها به زودی آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور در این زمینه با تاکید بر اهمیت تعادل بازار و قیمت کالاها، وزارت صمت را مکلف کرد از همه ابزارهای لازم برای دسترسی مردم به این کالاها به قیمت منصفانه استفاده کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 10
 • سروش IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  5 0
  قیمت ارز و کالا ها رو خودمون بردیم بالا خودمون هم میاریم پایین قوانین اقتصاد آزاد همش کشکه اقتصاد آزاد از دیدگاه لیبرالیسم یعنی اینکه کلا به جیب حضرات وابستگی پر معنایی داره؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  3 2
  قیمت ارز کاهش پیدا خواهد کرد، علی برکت الله. هه هه هه هه.
  • IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
   3 0
   قیمت ارزودلار از32هزارتومان به 24هزارتومان کاهش پیدا کرد،چرا قیمت کالا،میوه وموادغذایی دوبرابر شده!؟هراقتصاددانی بتواند جواب این سوال را بدهد،باید رییس جمهور آینده باشه(علی مطهری میتواند!؟)
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  مردم عزیز ایران , (دیبی زمان) گفت دلار رو به کاهش است. واااااااااای دلار میشه 35 تومن.
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  4 0
  پس معلوم شد قیمت ارز اول و آخرش دست خود دولت راستگویان است
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  7 0
  وقتی عرضه هست،تقاضا هست ولی پول وقدرت خرید نیست ودولت اینقدر بدهی آورده بالاومردم راخالی کرده وجیبهای نجومیبگیرها پرشده،چطوری میخواهی ثبات برقرار کنی اینطوری یا رکود تورمی هست یا رکود غیر تورمی
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  0 0
  هر چه می فرمائی درست است. علت وضع بد اقتصادی و دزدی از سفره مردم و0000. فقط بخاطر تحریم و کاسبان تحریم بوده است. پس تو چکاره ای.با نشستن و گریه کردن وتقصیر را گردن این و ان انداختن دلیل بر مدیریت تدبیر و کارامد شما در اداره کشور است؟ هر بدبختی که کشور ومردم دارد ناشی از مدیریت شما است. ایا بازار سیاه مجوز را تحریم ببار اورده است؟ و00000
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  بدهی که طی این 8سال ازنجومیبگیرها ومفسدین خودیتون آوردی بالا را چطوری میخواهی ثبات ایجاد کنی-قطعا میخواهی بدهیهاتو بفرستی برای سه ماه بعد-که آمار تورم گرانی ارز وطلا مسکن رکود بیکاری را دردوران ریاست حمهوریت بگویی صفر بوده هست
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  3 0
  اکرواقعا راست میگویی بدهیت دولت را صاف کن،که دولت بعدی بدون بدهی وتورم کمتر باشه
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  مگر مجبورت کردنند !؟سه ماه دیگه ازدولت بیشتر باقی نمانده،نمیتوانی به شده برای این سه ماه دروغ نگویی!؟
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  چرا اینقدر دروغ میگوئی
 • امیرمسعود IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  1 0
  تمام عمر سیاسی اصلاح طلبان به دروغ گویی گذشت و می گذرد. بیچاره مردم.
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  برای کشاندن مردم به بورس اون دروغها را گفتی و...،حالا هم با میلیاردها تومان بدهی چطور میخواهی ثبات ایجاد کنی !؟حتما بااین انقباض رکود تورم بیکاری بیگاری بدهی...میخواهی این سه ماه را هم مملکت را معطل کنی که آمار واقعیت که 1000درصدتورم خواهدبود نجات پیدا کنی وبیاندازی گردن دولت بعدی
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  3 0
  برای کشاندن مردم به بورس اون دروغها را گفتی،حالا هم با میلیاردها تومان بدهی چطور میخواهی ثبات ایجاد کنی !؟
 • محمدایوب IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  بابا یکی اینو بگیره ...
 • علی IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  دروغ!
 • احمد IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  اگر جنابان روحانی، جهانگیری، دژپسند، نوبخت و سایر اعضای هیات دولت دخالت نکنند قطعاً بازار اوضاع بهتری خواهند داشت چون این حضرات هیچ آشنایی با اقتصاد و ایضاً سایر امور ندارند لذا تصمیمات کیلویی می گیرند که به زیان مردم است. به جرات قسم می خورم اگر اقتصاد کشور در این 8 سال در اختیار آمریکا بود اینقدر اوضاع خراب نبود زیرا کاری نمی کردند که تعمد آنها در خراب کردن اقتصاد مشخص شود.
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
  2 0
  توروخدا حرف نزن توروخدا تاکید نکن توروخدا پیشبینی نکن با همین علی برکت الله گفتن کمکم شرو کم کن تا ان شالله به برکت خدا افرادی مثل تو انتخاب نشن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس