منابع صهیونیستی: اروپایی‌ها، «محمود عباس» را تهدید کردند - کراپ‌شده

منابع صهیونیستی مدعی شدند که برخی مقامات اروپایی رئیس تشکیلات خودگردان را به کاهش کمک‌های مالی تهدید کرده‌اند.

به گزارش مشرق، مرکز پخش رژیم صهیونیستی (کان)، مدعی شد که برخی مقامات اروپایی «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به کاهش کمک‌های مالی تهدید کرده‌اند.

پایگاه شبکه صهونیستی «آی۲۴» به نقل از کان در این خصوص گزارش داد که برخی مقامات اروپایی پیامی برای رئیس تشکیلات خودگردان ارسال کرده‌اند با این مضمون که در صورت لغو انتخابات پارلمانی در این کشور، کمک‌های مالی اروپا به تشکیلات خودگردان کاهش پیدا خواهد کرد.

طبق گزارش برخی منابع، کمک‌های مالی اروپا به تشکیلات خودگردان فلسطین به ۶۰۰ میلیون یورو در سال می‌رسد و این در حالی است که دولت «جو بایدن»‌ رئیس‌جمهور آمریکا هنوز موضع قاطعی در خصوص انتخابات فلسطین اتخاذ نکرده است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که «حسین الشیخ» یکی از اعضای ارشد تشکیلات خودگردان در پیامی در شبکه توییتر در واکنش به این اخبار گفت که انتخابات فلسطین تصمیم واضح فلسطینی‌هاست که از منافع ملی فلسطین نشأت می‌گیرد و در راستای تقویت دموکراسی است.

او در ادامه در واکنش به خبر منابع صهیونیستی درباره تهدید مقامات اروپایی این اخبار را «شایعه» خواند و گفت که این اخبار «صحت ندارد و برای ایجاد اختلال عمدی است».

چهارده گروه فلسطینی اخیرا طی چند نشست در قاهره، پایتخت مصر، بر لزوم برگزاری انتخابات به عنوان یک فاکتور رفع شکاف سیاسی فلسطین و تحقق آشتی ملی تأکید کردند.

این سلسله نشست‌ها در حالی برگزار شد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین از عدم مشارکت در انتخابات آتی فلسطین خبر داد و اعلام کرد که این انتخابات تحت سقف توافق اسلو خواهد بود که حقوق ملت فلسطین را نادیده می‌انگارد.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر دی‌ماه گذشته، موعد برگزاری انتخابات پارلمانی، ریاستی و شورای ملی را تعیین کرد و طی حکمی، اعلام شد که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی را ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس