معاون عملیاتی نداجا: خبر‌های خوبی درباره الحاق «ناوشکن دنا» در راه است/ عرض‌اندام «جماران»، «زِره» و «مُکران» در آب‌های بین‌المللی

معاون عملیاتی نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه به زودی خبرهای خوبی درباره الحاق «ناوشکن دنا» خواهید شنید، گفت: با بررسی جمیع جهات، تاریخ الحاق این محصول را به نیروی دریایی راهبردی ارتش اعلام می کنیم.

به گزارش مشرق، امیر دریادار غلامرضا طحانی، با اشاره به تحقق راهبرد «ما می‌توانیم» در ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش، بومی‌سازی محصولات دفاعی را یک دستاورد مهم در نیروهای مسلح به ویژه ارتش برشمرد و گفت: بومی‌سازی محصولات دفاعی در راستای تأمین نیاز نیروها به ویژه در بخش عملیاتی به شکل پویا ادامه دارد و هر لحظه دامنه آن در حال وسعت است.

بیشتر بخوانید:

نهنگ دفاعی ایران وارد دریا می‌شود +فیلم

غافل از اُورهال محصولات دفاعی تولیدی نداجا نیستیم

وی با اشاره به دست‌یابی وزارت دفاع، ارتش، سپاه و در مجموع نیروهای مسلح به ساخت محصولات دفاعی بومی مدرن، از روند انجام نگهداری، اُورهال(باآماد) محصولات دفاعی تولیدشده گذشته در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و تصریح کرد: کنار ساخت محصولات دفاعی مدرن جدید از این اقدام هم غافل نیستیم، مصداق این شعر است، «کُهنه پیراهن خویش را آراستن/ بِه ِز جامه نو زِ بیگانه خواستن».

عرض‌اندام «جماران»، «زِره»، «مُکران» درآب‌های بین‌المللی مقابل دیدگان دشمن/ چشم دشمنان انقلاب کور، اقتدار نیروهای مسلح ایران «شجره طیبه» است

معاون عملیاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: نگهداری و تعمیر محصولات دفاعی که از قبل در اختیار داشتیم، به نحو اَحسن در حال انجام است، الحمدالله به همت جوانان متخصص و انقلابی دانشگاهی و صنعت‌گر که در عرصه انقلاب اسلامی تربیت شدند و در مجموعه وَزین نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی ارتش مشغول‌اند، تمام مأموریت‌ها را انجام می‌دهیم.

رسیدن صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر حد بلوغ فناوری

طحانی با تأکید بر رسیدن صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران به حد بلوغ فناوری، اضافه کرد: به حدی از بلوغ فناوری رسیدیم که ناوشکن رزمی می‌سازیم، این دستاورد مهم با کار یک خودرو ساز خیلی فرق دارد، زیرا این ناوشکن‌ها با هزاران تُن وزن، بروی دریا شناور می‌ماند و با تحمل بادهای شدید دریا، عملیات انجام می‌دهد.

معاون عملیاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بخشی از دستاوردهای مهم این نیرو، تصریح کرد: ناوشکن‌های «جماران»، «دماوند»، «سهند»، «دنا»، ناوهای موشک‌انداز «دِرفش»، «جوشن»، «سپر»، «زِره»، ناوبندر «مُکران»، مقابل چشمان دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در دریاها و اقیانوس‌های بین المللی عرض‌اندام می‌کنند.

عرض‌اندام «جماران»، «زِره»، «مُکران» درآب‌های بین‌المللی مقابل دیدگان دشمن/ چشم دشمنان انقلاب کور، اقتدار نیروهای مسلح ایران «شجره طیبه» است


طحانی با اشاره به دستاورد مهم برگزاری رزمایش مُرکب امنیت دریایی در اقیانوس هند، اضافه کرد: قدرت‌های جهان به این باور رسیده‌اند که میزبانی ایران را برای حضور در رزمایش‌های مُرکب قبول کنند و شانه به شانه بچه‌های نیروی دریایی نیروهای مسلح ایران، به ویژه ارتش در دریا رزمایش مُرکب انجام دهند که دستاوردی مهم است.

الحاق ناوشکن «دنا» در یک روز بیادماندنی

معاون عملیاتی نیروی دریایی ارتش در پاسخ به این سؤال که ناوشکن «دنا» چه زمانی رسماً به این نیرو الحاق می‌شود؟، تصریح کرد: مطمئن باشید به زودی در این رابطه خبرهای خوبی خواهید شنید، تاریخ الحاق متغیر است و با بررسی جمیع جهات، تاریخ الحاق این محصول دفاعی ارزشمند را به نیروی دریایی راهبردی ارتش اعلام می‌کنند و به زودی در یک مناسبت خوب و یک روز بیادمادندی این الحاق انجام خواهد شد.

اراده جِدی نیروهای مسلح به ویژه ارتش برای حضور مؤثر، معنادار در منطقه

وی با بیان اینکه دشمنان اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران را در عرصه مشاهده می‌کنند، افزود: پیام این اقتدار برای کشورهای منطقه و دوستان، صُلح و دوستی است.
طحانی با تأکید براینکه دشمنان ۴۲ سال، ظالمانه‌ترین تحریم‌ها و دشمنی‌ها را علیه نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران انجام دادند، اضافه کرد: هدف دشمنان از اعمال این دشمنی‌ها دور کردن نظام و ملت ایران از پویایی، استقلال و خود کفایی است.

معاون عملیاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه دشمنان دنبال این هدف بودند که حرکت رو به جلوی نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران را کُند کنند، اظهار داشت: چشم دشمنان انقلاب کور، اقتدار نیروهای مسلح این شَجَره طیبه، روز به روز درحال حرکت است و به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.
امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ۲۵ دی ۹۹ با حضور در یک برنامۀ زندۀ تلویزیونی درباره ناوشکن دنا گفته بود: ناو شکن دنا که مجموعه وزارت دفاع کار ساخت آن را به انتها رسانده و آزمایش دریایی خود را انجام می‌دهد در راه است و احتمالا در بهمن ماه شاهد الحاق ناو شکن دنا خواهیم بود که به محض الحاق، به دریای سرخ اعزام می‌شود.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 8
 • سید IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  21 4
  کهن جامه خویش پیراستن/ به از جامه عاریت خواستن!
  • محمد IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   9 3
   کهن خرقه خويش پيراستن * به از جامه عاريت خواستن
 • DE ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  11 3
  دنا کی قرار الحاق بشه چقد طول میدید
 • حمید رضا IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  4 2
  خدا رو شکر که بالاخره تکلیف تا حدودی روشن شد چقدر خوب بود از اول هوشمندانه رفتار می شد و زمان دقیق تحویل دهی دنا اعلام نمی شد البته کلا جای تقدیر داره کارایی که در حوزه دفاعی بویژه دریایی در سالهای گذشته انجام شده
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  11 0
  پلتفرم کلاس موج که در دسته ناوهای محافظ (frigate) قرار می گیرد دقیقا همان پلتفرم ناوهای الوند و سهند و ... است. متعلق به 50 سال پیش. کاش زودتر کلاس جدید مطابق با طراحی های مدرن بدنه معرفی شود.
  • حمید رضا IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   7 1
   البته در این توناژ بیشتر به "کورت" نزدیکه و بهر حال همین کار ها هم برای کشوری که از هیچ پشتیبانی علمی خارجی برخوردار نیست یا اگر هم هست حد اقلی است بسیار جای تقدیر داره. ان شاالله در پروژه نگین کلاس "فریگیت" با طراحی "تریماران" تولید و رونمایی خواهد شد.
  • حمید رضا IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   0 2
   البته در این توناژ بیشتر به "کورت" نزدیکه و بهر حال همین کار ها هم برای کشوری که از هیچ پشتیبانی علمی خارجی برخوردار نیست یا اگر هم هست حد اقلی است بسیار جای تقدیر داره. ان شاالله در پروژه نگین کلاس "فریگیت" با طراحی "تریماران" تولید و رونمایی خواهد شد.
  • IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   2 0
   این پلت فرم برای دهه 60 میلادی است، یعنی در اصل برای 60 سال قبل می باشد نه 50 سال پیش ولی برای ناو ساز شدن باید از پایه شروع کرد
  • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   2 0
   کوروته داداش ... فریگیت که خیلی خفن‌تر از این حرفاست ... تازه ناوشکن کلا یک کلاس دیگست که بهش می‌گن دیسترویر
 • سرباز IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  4 1
  چقدر ناز میکنه. ملحق شو دیگه
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  3 1
  این الحاق ایا با نصب تجهیزات دفاعی همراه هست یا نه فقط الحاق ناو خالی است
  • حمید رضا IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   1 2
   ای کاش با "vls" و سامانه دفاع نزدیک کمند تجهیز شده باشه
 • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  4 0
  ۴ ساله میگید به زودی
 • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  1 2
  ان شا الله
 • رضا IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  3 0
  والا الان چند ساله که دارن میگن این هفته ملحق میشه فقط صدبار تو همین سال وعده اشو دادن
 • یه بنده خدا IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  4 2
  باید قبول کنیم ، نیروی دریایی ایران بسیار ضعیف است
  • CH ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   2 2
   ضعیف از چه نظر ؟ چون خیلی طول کشیده ساختش ؟ این بابت پول نداشتنه نه ضعیف بودن ، پول بده برات ناو هواپیمابر بسازن در حد بیگ ای
 • CH ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  2 0
  دنا همونی نیست که ده سال از شروع ساختش گذشته ؟
 • savad IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  2 1
  ان شالله الحاق ناو های دنا و دیگر ناو هایمان و کشتی هایمان و زیر دریایی هایمان را شاهدش باشیم با پیشرفت های زیاد در عرصه دریایی نیرو های مسلح قهرمانان ان شالله باید نیرو های دریایی ارتش قهرمان سپاه قهرمان با تولید قدرت بازدارنده باید در اقیانئس ها دریا ها همیشه حفظ و حافظ امنیت و منافع ایران اسلامکی عزیز باشند ان شالله
 • mahdivalipor IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  1 1
  نیروی دریایی ایران عزیز احتیاج به نلو های با تناز بالا و زیر دریایی با تناز بالا احتیاج است با فناوری سیلو پرتابه عمود شلیک و با جنگ الکترونیک قوی شبکه محور در تعداد بالا که ان شالله تا سال 2030 همم تعداد ناو هایمان هم تعداد زیر دریایی هایمان را افزایش دهیم که از نیروی دریایی محله محور به نیروی دریایی اقیانوس محور بپیوندیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس