حبس زدایی در دستور کار قوه قضائیه/آماده جابجایی زندان یاسوج هستیم

رئیس قوه قضائیه حبس زدایی را از برنامه های مهم این قوه عنوان کرد.

به گزارش مشرق، آیت الله رئیسی صبح شنبه در سفر به یاسوج و در بازدید از زندان یاسوج افزود: ا آنجا که ممکن است نباید مجازات حبس داشته باشیم و جایگزینی مجازات حبس وظیفه قانونی و شرعی است و وقتی چاره‌ای نداشته باشیم باید به حبس روی بیاوریم.

ببینید:

فیلم/ رئیس قوه قضاییه وارد یاسوج شد

وی بیان کرد: با توجه به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند زندان باید آموزشگاه نیکی‌ها باشد، درخواست من این است که با همه توان به اصلاح مجرمین روی بیاوریم.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: زندان باید جایی برای اصلاح مجرمین باشد که مانند دادرسی یک وظیفه مهم است.

وی با بیان اینکه همه باید به این امر کمک کنند تا نرخ جرم پایین بیاید و تکرار جرم نداشته باشیم، گفت: عملکرد یک سرباز که حقوق خود را برای آزادی یک زندانی هدیه کرده قابل تقدیر است و این یک احساس خوب است و همه ما از این اقدامات باید انجام دهیم که علاوه بر خداخواهی دیگر خواهی را در دستور کار قرار دهیم.

آیت الله رئیسی افزود: در همه نقاط کشور به دنبال جابه‌جایی زندان‌ها از کالبد شهرها به مکان‌های دیگر هستیم تا نقاط فعلی محلی برای ارائه خدمات اجتماعی باشد.

وی در خصوص جابجایی زندان یاسوج نیز گفت: آماده‌ایم در صورت همکاری سایر مسئولان مرتبط این زندان را به مکانی دیگر منتقل کنیم تا از این مکان برای خدمات شهری و مردم استفاده شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس