نوسان جزئی قیمت طلا و سکه در بازار

محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر  درباره تغییرات قیمت سکه و طلا گفت: به میزانی که تقاضا برای خرید  سکه در بازار افزایش یافته است سبب ایجاد حباب سکه شده است.

به گزارش مشرق؛ محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر  درباره تغییرات قیمت سکه و طلا  گفت:در این هفته نرخ اونس جهانی روند نزولی داشته است و به طور  متوسط حدود ۳۷ دلار کاهش یافته است.

او افزود:قیمت ارز در این هفته افزایش داشته است و از طرف دیگر شاهد افزایش تقاضا در بازار طلا و سکه بوده ایم ، البته با توجه به اینکه کاهش قیمت اونس جهانی در این هفته مشهود بود قیمت سکه  به این میزان کاهش نیافته است و به بیان دیگر به میزانی که تقاضا برای خرید  سکه در بازار افزایش یافته است سبب ایجاد حباب سکه شده است.

کشتی آرای بیان کرد: حباب سکه در آخرین روز هفته به مبلغ ۷۵۰ هزار تومان رسید و قیمت سکه طرح قدیم با ۳۰۰ هزار تومان کاهش به نرخ ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد همچنین سکه طرح جدید به نرخ ۱۱ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

او تصریح کرد: نیم سکه با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به نرخ ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید و  ربع سکه به مبلغ ۴ میلیون و ۳۰۰ تومان رسید که این رقم بیانگر کاهش ۲۰۰ هزار تومانی است.

گشتی آرای اظهار کرد: در این هفته نرخ سکه‌های یک گرمی بدون تغییر بود و به مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان داد و ستد شد و هر مثقال طلا با قیمت ۴ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان معامله شد که نسبت به اولین روز هفته  حدود ۱۰۴ هزار تومان در هر مثقال کاهش قیمت را تجربه کرده است همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۴ هزار تومانی به نرخ یک میلیون و ۱۴۴ هزار تومان رسید.

او گفت: با تغییر و نوسان اونس جهانی در چند روز اخیر نمی‌توان نرخ طلا و سکه را پیش بینی کرد و باید دید در هفته آینده وضعیت روند قیمت ارز چگونه خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس