ویژه ها

روز به روز تعداد بیشتری از اصلاح‌طلبان برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ احساس تکلیف می‌کند،جالب اینجاست که این طیف اصلا برای پاسخگویی درباره عملکرد دولت و پذیرش مسئولیت، هیچ احساس تکلیفی نمی‌کند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌ استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

******

** تجدید پیمان فعالین فتنه ۸۸ با آرمان های امام!

روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان «اجماع اصلاح طلبانه» نوشت:«نهاد اجماع‌ساز سرانجام پس از مدت‌ها روی ریل حرکت قرار گرفت. حالا چندین‌ ماهی هست که اصلاح‌طلبان درباره جایگزین شورای عالی سیاستگذاری سرگرم بحث و بررسی هستند، آن‌هم درحالی که برخی معتقد بودند که شورای هماهنگی می‌تواند جایگزین این نهاد بالادستی شود و برخی هم به تشکیل نهادی تازه اعتقاد داشتند. سرانجام دیروز نهاد تازه‌تاسیس با عنوان جبهه اصلاح‌طلبان ایران نخستین نشست خود را در جماران برگزار کرد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«اصلاح‌طلبان می‌گویند با انتخاب «جماران» می‌خواهند بار دیگر با آرمان‌های امام(ره) و انقلاب تجدید پیمان کنند.  هرچه بود نخستین نشست جبهه اصلاح‌طلبان ایران با انتخاب هیات رییسه سنی شامل بهزاد نبو ی، حسین کمالی، آذر منصوری و عابدی به عنوان هیات‌رییسه موقت آغاز و قرار شد کمیته‌ای ۵ نفره ظرف ۷۲ ساعت آینده آیین‌نامه انتخاب هیات رییسه دایم را تدوین کنند».

روزنامه اعتماد در این گزارش تاکید کرد:«اصلاح‌طلبان بر آن شدند تا با تاسیس نهاد فرادست هم برای انتخابات ۱۴۰۰ گام بردارند و هم سایر تحرکات سیاسی خود را از طریق این نهاد انسجام بخشند... شورای هماهنگی با تشکیل کمیته‌ای، نسبت به انتخاب اعضای حقیقی نهاد اجماع‌ساز اقدام کرد تا درنهایت بهزاد نبوی، سیدحسین مرعشی، محسن امین‌زاده، محسن میردامادی، محمدرضا جلایی‌پور، علیرضا علوی‌تبار، سیدحسن رسولی، سیدسراج‌الدین موسوی، حسن صادقی، عماد بهاور، بدرالسادات مفیدی، سیدمعروف صمدی، فاطمه سعیدی، فخرالسادات محتشمی‌پور و اسماعیل گرامی‌مقدم به عنوان نفراتی انتخاب شدند تا کنار نمایندگان حقوقی ۳۱ حزب اصلاح‌طلب عضو شورای هماهنگی، این نهاد اجماع‌ساز را فعال کنند».

تجدید پیمان فعالین فتنه ۸۸ با آرمان‌های امام!/ ضرب الاجل مجلس، کار بایدن برای لغو تحریم‌ها را دشوار می‌کند

اصلاح طلبان در سالهای اخیر با طفره رفتن از پاسخگویی درباره کارنامه دولت، بارها ادعا کردند که رئیس جمهور در ایران نهایتا ۳۰ درصد اختیار دارد و رئیس قوه مجریه صرفا یک تدارکاتچی است و...حالا همین طیف با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با تمام قوا در پی تصاحب پاستور هستند. این چیزی جز توهین به فهم و شعور مردم نیست. اینکه در فصل پاسخگویی طفره برویم و جواب سربالا بدهیم و در هنگام انتخابات- به دلیل آگاهی نسبت به اختیارات و امکانات گسترده قوه مجریه- برای تصاحب پاستور لشکرگشی کنیم.

اصلاح طلبان علیرغم ادعاهای تکراری درباره اختیارات محدود ریس جمهور در ماههای اخیر از قریب به ۳۰ کاندیدا برای انتخابات ۱۴۰۰ نام برده و روز به روز تعداد بیشتری از فعالین اصلاح طلب برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ احساس تکلیف می کند! جالب اینجاست که این طیف اصلا برای پاسخگویی درباره عملکرد روحانی و پذیرش مسئولیت وضع موجود اصلا احساس تکلیف نمی کند!

یکی از ویژگی های بارز طیف افراطیون اصلاح طلب، «نفاق» است. امثال بهزاد نبوی، محسن میردامادی، آذر منصوری، محسن امین زاده، اسماعیل گرامی مقدم در کنار تاجزاده و حجاریان و عرب سرخی و صفایی فراهانی و...در سال ۸۸ به جهت فعالیت ویژه در خیانت نابخشودنی فتنه ۸۸ بازداشت شدند.

در آن سال فتنه گران عکس امام را پاره کردند. در روز عاشورای حسینی هلهله و شادی کرده و به ساحت سیدالشهدا(ع) جسارت کردند، شعار «جمهوری ایرانی» سر دادند. فتنه گران در آن سال صراحتا شعار دادند که «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». در آن مقطع تحرکات ضدایرانی و آشوب و اغتشاش صورت گرفته توسط افراطیون اصلاح طلب تا جایی ادامه یافت که سران رژیم صهیونیستی، این طیف را سرمایه های اسرائیل در ایران نامیدند.

حالا این جماعت با نمایش تمام عیار نفاق، در جماران حضور یافته و مدعی شده اند که با آرمان های امام تجدید میثاق کرده اند!

**ضرب الاجل مجلس، کار بایدن برای لغو تحریم ها را دشوار می کند

روزنامه ایران در مطلبی با عنوان «ضرب الاجل اسفند» نوشت:«کشورهای اروپایی طرف برجام در شرایطی از بازگشت امریکا به برجام استقبال کرده و خواستار اجرای کامل تعهدات برجامی ایران شده‌اند که هنوز نشانه‌ای از عزم دولت جدید واشنگتن برای اجرای تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای دیده نمی‌شود...به‌رغم پیش‌بینی‌ها که از تغییرات زودهنگام پساانتخابات امریکا در صحنه برجام حکایت می‌کرد با شروع به کار دولت بایدن هیچ روزنه‌ای برای بازکردن کلاف درهم تنیده این توافق به صورت عملی هنوز گشوده نشده است».

ارگان رسانه ای دولت در ادامه نوشت:«آنچه کار دولت «بایدن» بابت تأخیر در تصمیم‌گیری پیرامون برجام و لغو تحریم‌ها را دشوارتر می‌کند، ضرب‌الاجلی است که ایران درباره متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی تعیین کرده است...با نزدیک‌تر شدن به موعد ضرب‌الاجل ایران یعنی سوم اسفندماه نمایندگان مجلس هشدار داده‌اند که این اقدام به‌طور قطع اجرا خواهد شد».

تجدید پیمان فعالین فتنه ۸۸ با آرمان‌های امام!/ ضرب الاجل مجلس، کار بایدن برای لغو تحریم‌ها را دشوار می‌کند

علیرغم آنکه رسانه های غربی اذعان کرده اند که بایدن در مسئله ایران، رویکرد ترامپ را ادامه می دهد، اما در این سو رسانه های اصلاح طلب همچنان در پی تطهیر بایدن هستند.

در روزهای گذشته نشریه «کانتر پانچ» طی یادداشتی به قلم «لارنس دیویدسون» تحلیلگر آمریکایی و استاد دانشگاه وست‌چِستر، به بررسی مخالفت دولت جدید آمریکا به ریاست «جو بایدن» در قبال ایران پرداخته و تحلیل کرد که آنها نیز رویکردی مشابه سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق این کشور علیه ایران اتخاذ کرده‌اند.

همچنین روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشت که اظهارات «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و مقام‌های دولت وی درخصوص شرایط بازگشت واشنگتن به برجام نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا و بایدن هردو سیاست‌های مشابهی را در قبال ایران در پیش دارند.

هفته گذشته «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری اعلام کرد که هدف آمریکا این است که از برجام سکویی برای دستیابی به توافقی گسترده‌تر به‌منظور مهار برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران بسازد.

ند پرایس در این خصوص به خبرنگاران گفت:«هدف ما تنها این نیست که ایران به تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام بازگردد، بلکه ما می‌خواهیم از برجام به عنوان سکویی برای دستیابی به یک توافق گسترده‌تر که رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران و برنامه موشکی‌اش را نیز پوشش دهد، استفاده کنیم».

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دقیقا تکرار اظهارات ترامپ و پمپئو است.

ضرب الاجل تعیین شده توسط مجلس، به طرف غربی این پیغام را می دهد که «اجرای برجام به هر قیمت» توسط دولت ایران دیگر ادامه نخواهد یافت. با اینکه اقدام مجلس، ابزاری در دست دولت برای امتیازگیری از طرف مقابل و جلوگیری از گستاخی های بیشتر طرف عهدشکن است، اما متاسفانه رسانه های اصلاح طلب و بعضا رسانه های دولتی، این اقدام مقتدرانه را مورد هجمه قرار می دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 50
 • در انتظار بررسی: 47
 • غیر قابل انتشار: 86
 • ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  23 3
  مشرق من متنو نخوندم .اما اصلاح طلبان برپشتیبانی اروپا وکدخدا دلخوشن وسیو چن سالم هست که باوعدهای دروغ سر مردم شیره مالیده ودر حکومت دست بالارو دارنو وتا جائیکه تونستند ازبیت المال غارت نموده وهدزمانم که احساس پاسخگوئی کرده اند باتهدیدو تشر ازنظام بیشترین باجو گرفته اند .نمیدونم چرا نسبت بهمه اعمال ضدانقلابی وضد مقاومتی وضد اسلامی اینها سکوتو اغماض کرده وبه این اغماض دائما ادامه میدن .اینا واقعا مصونیت مطلق قضائی وامنیتی وازطرف کدخدا جهانی دارن واز احدیم حساب نمیبرن ولذا نسیا یتاراج سیو چن ساله بیت المال وفتنه انگیزیها هیچ نگرانی ندارن وبلکه حق خودشون میدون. خدا کمک کنه یه مردی از بین انسانهای مئومن دریکی ازین سه قوه بریاست برسه که فقط ازخدا بترسه ونه ازفتنه شیطان گرایان ضد انقلاب نفوذی پشیمان گشته ازبندگی خدا وگرویده بفرعون زمان وشیطان دهر=سامریان معاصر .تا شاید دست این شیاطین از اسلام ناب محمدی کوتاه کنه تا بیشتر ازین بهائیتو درحکومت ایران زنده نکنن
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  28 0
  همیشه با خودم می گفتم چرا خدا تو قرآن فرموده پیامبر با کافران بجنگ ولی با منافقان باید به صورت فرهنگی بجنگی همیشه برام این موضوع مبهم بود تا به قبیله اصلاح طلبان رسیدیم الان می فهمم منافقی که با پول های بیت المال و تبلیغات کثیف و دروغ ذهن اکثریت ملت رو سمت خودش کشیده نمیشه باهاش جنگید باید سال ها تلاش و کار فرهنگی کرد و به ملت فهماند این گروه که هر دوره با شعار آزادی به روی کار می آید فقط و فقط برای خالی کردن بیت المال ملت مظلوم دست و پا می زنه به امید روزی که ملتمون باطن این موجودات کثیف رو بشناسن اون روز ابر قدرتی ایران شروع میشه
  • IE ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   4 4
   خدا در قرانش در مورد مسلمانان و مومنین کم عقل مصلحت نیندیش چی گفته؟
 • IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  23 3
  این بار اگر فتنه گری افسادطلبان برعلیه رأی مردم رخ دهد ان شاالله بایک سیفون کشیدن قانونی تمامشان را به جایی می فرستیم که لایق بودن در آن هستند
  • IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   17 0
   اگر ملت به فضل پروردگار بیدار و آگاه شده باشند و دوباره اسیر ترفندها و فتنه ها و فریب های اصلاح طلبان تهوع آور نشوند، می توان امیدوار بود که با انتخاب و روی کارآمدن شخصی انقلابی و مخلص و کاربلد، در منصب ریاست جمهوری،قطار منحرف شده از مسیر انقلاب به دست این نحله منحرف به خط سالم و اصلی خود برگردد و بار دیگر روند حرکتی عزتمندی و شرافت کشور تصحیح و تسریع شود! انشاءاللّه!!!
 • مرصاد IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  15 1
  جنگ احزابی دگر در پیش است ! انتخاب آگاهانه !
 • SE ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  12 0
  نفاق بدترین خصیصه انسان است
 • FR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  1 2
  یک کم بگذرد و اینها شامل رافت اسلامی ؟ باشند
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  11 0
  آرمان امام خمینی بت شکن کجا اصلاح طلبان کدا خدا پرست کجا فرق این دو مکتب زمین تا آسمان است تمام تلاش اصلاحات پیوستن به غرب واز بین بردن آرمان ومکتب امام است چه رویی دارن این غرب پرستان
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  0 24
  اینها ایرانی وما ل این مملکت هستند
  • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   16 2
   خانم مرضیه هاشمی یا مادر ژاپنی آن شهید دفاع مقدس یا خانواده های افغانی که فرزندان شان سربازان حاج قاسم سلیمانی بودند، خیلی از این وطن فروشان ایرانی تر هستند!!!!!
  • به شما IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   14 1
   خاک بر سرشان با ایرانی بودنشون.
  • حاجی اذری IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
   0 0
   طلحه و زبیر هم از نزدیکان پیغمبر}ص} بود
 • امید نجاتی IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  12 1
  از قدیم گفتن سیب از گلابی بهتره چوب خشک از اصلاح طلب
  • IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   2 1
   البته هویج هم از پوپولیست های 5درصدی...
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  0 2
  بس کنید
 • حسین رضا IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  11 1
  بایدن هم یکی مثل ترامپ. شیطان هیچوقت فرشته نمیشه...!!!
  • رضا حسین IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   3 2
   در مورد دونالد ترامپ احمق مودبانه صحبت کن ایشان به زودی برمیگردند. خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  • حسین رضا IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
   0 0
   خدا ترامپ وبایدن را لعنت کنه با تورصاحس احمق....!!!
  • حسین رضا IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
   0 0
   رصا حس آرزوی بازگشت ترامپ را به گور می‌برید...!!!
  • فاطمه IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
   0 0
   مشرق توهین وجواب ها را حذف کن والا مشغول ذمه ای....!!!
  • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   0 0
   الله اکبر.
  • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   0 0
   الله اکبر.
  • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   0 0
   الله اکبر.
  • حسین رضا IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
   0 0
   رضا حسین احمق گفته ترامپ احمق... در هر صورت خیلی احمق که امید به بازگشت ترامپ دارد....!!! اصلااینطور گفته ترامپ احمق ولی خودش هم خیلی احمق که امید به بازگشت ترامپ دارد...!!!
  • حسین رضا IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
   0 0
   رضا حسین هرچی گفتی خودتی وخدا جوابت رو بدهد...!!!
  • حسین رضا IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
   0 0
   رضا حسین چقدر جهنمی که طاقت پیام خوب بنده را نداشت واونچه لیاقت خودش گفت با ترامپ محشور بشه...!!!
  • محمد IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
   0 0
   در مورد نظر رضا حسین، دوستان به خخخخخخخ آخر پیامش دقت کنید، به حالت مسخره گفته، چون اولش هم میگه به ترامپ احمق توهین نکنید!!! دقیقا مثل اکبر عبدی در اخراجی ها که می‌گفت درود بر صدام یزید کافر!!! درود بود ولی یزید کافر که می‌گفت در واقع تبدیل به لعنت میشد. اینجا هم میگه به ترامپ احمق توهین نکنید. خب همین حرف حاوی توهین هست. و آخرش هم که میخنده.
  • حسین رضا IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   0 0
   ممنون از توضیح محمد.
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  0 9
  با تکرار همیشگی کلمه فتنه چیزی درست نمی شود لطفا با منتقدین صبور باشید و روش حکومت را بر پایه مردم مداری تنظیم کنید چون مشکلات زیادی داریم باید همه با هم باشیم خودی و غیر خودی دیگر کارآمد نیست.
  • IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   5 0
   زاررررررررررررررررررررررررت
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  8 0
  یکی از خودشان می گفت ! هر چه اهل ادب و تفکر است ، در جناح ما (اصلاح طلبها) یافت نمی شود !
 • IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  6 0
  این همه اصلاح طلب نادان !!!! شدند حامی تان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  4 0
  این ها چرا درآن مکان مقدس هستند
 • هادی IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  1 0
  ابلیس هم برای فریب حضرت آدم (ع) به خدا قسم می خورد. اینها هم برای فریب مردم به جماران متوسل شده اند تا پس از رسیدن به قدرت، بر خط امام بشورند.
 • عبدالله IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  0 0
  واصحاب الشمال ما اصحاب الشمال. فی سموم وحمیم. وظل من یحموم. لا بارد ولا کریم...
 • عبدالله IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  0 0
  ثم انکم ایها الضالون المکذبون. لاکلون من شجر من زقوم. فما لئون منها البطون. فشاربون علیه من الحمیم. فشاربون شرب الهیم. هذا نزلهم یوم الدین...
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  0 0
  والسابقون السابقون. اولئک المقربون. فی جنات النعیم....
 • عبدالله IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  0 0
  ایذاء مومن حرامست.!
 • IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  0 0
  این برخورد بنده اشداء علی الکفار ورحماء بینهم. مادر بدنیا نیاورده کسی به من چپ نگاه کنه وجواب نگیره مشرق گفتم بهت تو غضب خدا را دور دیدی والا اینطور برخورد نمیکردی قطعا...! این رفتارت گریبان خودت وخانواده خصوصا مادر وزن وخواهر را می‌گیرد تو...! خودت توهین را نوشتی واسم اهل بیت علیهم السلام را مسخره کردی والا کار بر اینطور برخورد نمیکرد. فقط سایت مشرق بغیر از افساد طلبان که عاشق بایدن وترامپ وشیطان والا مردم خوبند...!!!
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  ربنا ءاتهم ضعفین من العذاب والعنهم لعنا کبیرا. خدایا آنان را ازعذاب دوچندان ده وکاملا ازرحمتت دورشان ساز.
 • حسین رضا IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  0 0
  بایدن هم یکی مثل ترامپ شیطان هیچوقت فرشته نمیشه...!!!
 • IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  0 0
  الم یعلم بان الله یری.
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 0
  خدایا شکرت که دشمنانمان را از احمق ها قرار دادی.!
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
  0 0
  خداقوت خسته نباشید. اجرتان با امام حسین علیه السلام. حلول ماه شعبان مبارک. التماس دعا وتشکر. پیشاپیش میلاد امام حسین علیه السلام هم برشما پاسداران انقلاب اسلامی ایران سربازان گمنام امام زمان علیه السلام مبارک.
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  0 0
  احمق......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  0 0
  شیطان احمق جهنمی ...!!!!!!!!
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  0 0
  بحق این ماه مبارک جواب بگیرید اگر توهین را حذف نکنید. من خدایی را دارم که شاهده. شما کی را دارید؟!
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  0 0
  این سایت مدافع حق وخودش را سرباز امام زمان علیه السلام می داند؟! چرا پس وقتی از شیطان گفتن آمریکا ودولت مردانش سخن گفته شد جواب شیطان رضا حسین احمق را چاپ کردید. نه.! اشتباه فکر می‌کنیم این سایت. یک سایت دروغ خدعه وتزویر وبه ظاهر خودش را خوب نشان می‌دهد والا باید از پیام به آن خوبی استقبال می‌کرد. مشرق یادت باشد چقدر نصیحت کردم. خدا قیامت و پل صراطی که از متن جهنم می‌گذرد. مشرق نمیترسی؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس