کد خبر 1180728
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
نفت ایران در بهمن ماه بالای 54 دلار فروخته شد - کراپ‌شده

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: هر بشکه نفت ایران در ماه ژانویه ۲۰۲۱ مصادف بهمن۹۹بیش از ۵ دلار افزایش قیمت داشته و هر بشکه ۵۴.۳۸ دلار فروخته شده است.

به گزارش مشرق، سازمان کشورهای تولید کننده و عرضه کننده نفت، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد: متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه ژانویه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۹) با ۵ دلار و ۱۸ سنت افزایش نسبت به ماه پیش از آن به ۵۴.۳۸ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه دسامبر ۴۹.۲۰ دلار به فروش رسیده بود.

قیمت نفت ایران در ماه فوریه (بهمن ۹۸) نزدیک به ۱۰ دلار کاهش یافته بود. فوریه، ماهی بود که بیشتر جهان پس از چین، درگیر شیوع ویروس کووید ۱۹ شده بود.

نفت ایران در بهمن ماه بالای ۵۴ دلار فروخته شد

بر اساس گزارش ماهانه اوپک، تمامی انواع نفت کشورهای اوپک در این ماه افزایش قیمت داشتند که بیشترین افزایش به نفت سبک عربستان با ۵ دلار و ۵۴ سنت تعلق داشت.

متوسط قیمت نفت ایران در سال ۲۰۱۹  برابر با ۶۱.۸۵ دلار به ازای هر بشکه و در سال ۲۰۲۰ نیز ۴۰.۷۷ دلار در هر بشکه برآورد شده است.

متوسط قیمت نفت ایران طی سال ۲۰۱۷  برابر با ۴۹.۶۰ دلار به ازای هر بشکه و در سال ۲۰۱۸ نیز ۶۷.۹۷ دلار در هر بشکه بوده است.

متوسط قیمت سبد نفتی اوپک در ماه ژانویه با ۵ دلار و ۲۱ سنت افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۵۴.۳۸ دلار در هر بشکه رسیده است. این رقم برای سبد نفتی اوپک در ماه  دسامبر ۴۹.۱۷ دلار در هر بشکه بوده است.

سبد نفتی اوپک به طور متوسط در سال ۲۰۲۰ بشکه‌ای ۴۱.۴۷ دلار فروخته شده است.

نفت عربستان نیز با ۵ دلار و ۵۴ سنت افزایش ۵۴.۷۸ دلار در هر بشکه فروخته شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز در این ماه به طور متوسط ۵۴.۷۳ دلار به فروش رفته است که ۴ دلار و ۹۹ سنت نسبت به ماه پیش از آن افزایش یافته و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵ دلار و ۶ سنت افزایش ۵۲.۱۱ دلار معامله شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • سیّدمحمّدزعفرانچی US ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
    1 0
    +

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس