قالیباف نمایه

محمدباقر قالیباف گفت: نقص‌ها و نارسایی‌ها ربطی به انقلاب اسلامی ندارد و اینها به نارسایی‌های مدیریتی مربوط است و راه حل آن این است که باید فرصت را به جوانان بدهیم.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین شب سفر خود به روسیه با حضور در سفارت ایران در مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران شرکت کرد.

وی ضمن تبریک دهه فجر و فرستادن درود و سلام به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان، گفت: امام خمینی (ره) جز برای خدا سخن نمی گفت و جز برای خدا قدمی برنمی داشت. امام خمینی (ره) با روحیه مردم باوری و مقدم شمردن مردم به صورت واقعی مردم را درگیر مسائل می کرد؛ امامی که بارها تاکید کرد که بر مردم باور دارد و این امام به راه و اندیشه خود ایمان داشت به همین دلیل توانست باعث عزت مسلمانان و افتخار ایران شود.

بیشتر بخوانید:

مهمترین محور نشست قالیباف با تجار روس و ایرانی

قالیباف ضمن تمجید از روحیه امام خمینی (ره) در استفاده از ظرفیت های مردمی، تصریح کرد: بدون شک در قرن حاضر امام باعث احیای مجدد اسلام در این مقطع از زمان شد.

بیشتر بخوانید:

تغییر در کاخ سفید در روابط تهران و مسکو تاثیری ندارد

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه امروز نارسایی هایی در کشور داریم که آن ها زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است، خاطرنشان کرد: برخی مواقع این مشکلات ما را از عظمت و دستاوردهای انقلاب غافل کرده که باید برای آن فکری کنیم؛ مردم در این زمینه گلایه هایی دارند که گلایه های آن ها به حق است که ما به عنوان مسئول باید برای رفع آن ها بکوشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز در کشور نارسایی هایی وجود دارد که ما نیز آن ها را می بینیم اما همه ما به عنوان مسئول باید دقت داشته باشیم که این مشکلات ربطی به انقلاب اسلامی ندارد بلکه محصول عملکرد مسئولان است، در واقع وقتی مشکلات اثر گذاشت که ما از انقلاب فاصله گرفتیم.

نقص‌ها و نارسایی‌ها مربوط به مدیریت‌هاست و ربطی به انقلاب اسلامی ندارد/ مشکلات اقتصادی را می‌توانیم در یک برنامه ۵ ساله حل کنیم

قالیباف با بیان اینکه در جاهایی که در تصمیمات سیاست گذاران باور به سنت الهی کم شد آسیب دیدیم، گفت: در انقلاب اسلامی ایران باور به سنت الهی در سطح بالایی بود که از همین رو بسیاری از مشکلات حل می شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کشور در زمان پیروزی انقلاب اسلامی باور امام خمینی (ره) این بود که اگر این مسیر حق است، دنبال کردن اهداف آن حمایت الهی را در پی دارد، خاطرنشان کرد: در واقع به قول امروزی ها خدا گارانتی داده که اگر مسیر حق را طی کنیم مسئله ای پیش نمی آید.

وی با اشاره به جنگ ۳۳ و ۲۲ روزه، تصریح کرد: در این جنگ ها در جنوب لبنان و غزه ای که محاصره کامل بود و مردم نمی توانستند حتی برای بازسازی خانه سیمان به منازلشان ببرند، اسرائیل با تمام قوا حمله کرد و حتی یک متر هم نتوانست بگیرد؛ در این جنگ ها ارتش لبنان در دفاع نقشی نداشت و در واقع ایستادن مردم بود که باعث نجات لبنان شد و این همان مردم باوری است که ما می گوییم.

قالیباف با بیان اینکه هر کجا شما دیدید اشکالی به وجود آمده مطمئن باشید در باورها و ارزش ها دچار اشکال شدیم، گفت: در واقع هرجا باورمان به خدا کم شد دچار مشکل شدیم و همین به ما آسیب زد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوادثی که بعد از پیروزی انقلاب در کشورمان رخ داد می توانست دولت ها را دچار مشکل کند، تصریح کرد: این حوادث و چالش ها به تنهایی کافی بود تا هر دولتی را در دنیا نابود کند؛ البته ما با همه این سختی ها پیش آمدیم اما همه باید بدانند که ما با کسی دشمنی نمی کنیم بلکه با توجه به سنت الهی و اسلامی می توانیم عزت و استقلال را از دست بدهیم.

وی با انتقاد از نبود شایسته سالاری در برخی سطوح مدیریتی تصریح کرد: البته این نقص‌ها و نارسایی‌ها ربطی به انقلاب اسلامی ندارد و اینها به نارسایی‌های مدیریتی مربوط است و راه حل آن این است که باید فرصت را به جوانان بدهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر سه عامل خداباوری، مردم باوری و خود باوری ( ما می‌توانیم) را سرلوحه کار قرار دهیم قطعا می‌توانیم به موفقیت برسیم. یعنی خداوند در این صورت موفقیت در استفاده از فرصت‌های پر ریسک را تضمین کرده است.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه همه باید خود را در خدمت اهداف انقلاب قرار دهیم، اظهار کرد: ما چاکر انقلاب هستیم چون به ما هویت داد. ما مدیون شهدا هستیم چون عزت ما را حفظ کردند. امام و شهدا و خانواده شهدا به ایران عزیز ما عزت دادند.

وی با یادآوری برخی شعارهای هنجارشکنانه پس از انتخابات سال ۸۸ گفت: حتما یادتان است برخی از این شعارها،  شعار نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران سر دادند. همان موقع گفتم این غلط ترین و دروغ ترین شعار ممکن بود. چون اگر کسی جانش را فدای ایران می‌دانست باید مانند شهید سلیمانی پیش می‌رفت که با کمترین هزینه بیشترین آورده را اورد.

وی در پایان تصریح کرد: مشکلات اقتصادی را با همین شرایط تحریم و کرونا می‌توانیم در یک برنامه ۵ ساله به گونه‌ای حل کنیم که کشور به یک ثبات اقتصادی و منطقی برسد و به وضعیتی بهتر از وضعیتی اکنون برسیم.

منبع: خانه ملت

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 2
 • DE ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  1 3
  مشکلات اقتصادی را می‌توانیم در یک برنامه ۵ ساله حل کنیم// سردار قربونت چی 5 سال 100 روز فقط 100 روز کافیه به جان جان کریه . شما اعتماد کن فقط 100 روز بهشون مهلت بده چنان تحولی در اقتصاد بندازند که دلار 3000 تومانی را بکنند 30000 تومان. فرصت نکردند چون داره 8 سال میشه که مشغول خاکبرداری در اعماق زمین هستند . یهو دیدی همه شون از اونور کره زمین از امریکا سردرآوردند بیرون.
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  1 3
  مشکلات اقتصادی رو زمانی که تحریم نبودیم هم نمی تونستید حل کنید. چه برسه الان که تحریم هم هستیم، با این مدیران نالایق هیچ اتفاق اقتصادی بهتری رخ نخواهد داد.
 • DE ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  1 2
  درود بر قالیباف. دمت گرم مرد
 • گل آلود و زلال IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  7 2
  دقت دقت بصیرت بصیرت: برای درست کردن وضعیت یک اقتصاد خوب همه می دانیم که سالها زمان نیاز است. تفاوت صحبتهای عاقلانه و خیالی و دروغین رو ببینید..اون آقا می خواست صدروزه!!!! اقتصاد رو شکوفا کنه اما نزدیک به 8 ساله که داره شالوده اقتصاد رو ویران میکنه و مردم رو به خاک سیاه نشونده؟ اما انسان عاقل و کارآزموده صحبت از حداقل یک برنامه 5 ساله داره..امیداست سکان اجرایی در 1400 در دست ابرمرد اجرایی کشور باشه که سابقه مدیریتی ایشان مثل طلا می درخشه
 • سلیمان مشهدبان IR ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  0 0
  این شش سال مذاکره کردی چنتا ازعزیزان مارا آمریکا ترورکرده این برجام را بی خیال شو