کد خبر 1177434
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
آمریکا کرونا نمایه

در آمریکا جوامع منزوی مانند روستایی‌ها و افراد کم درآمد ساکن در حاشیه شهرها به طور ویژه‌ای در دوران کرونا آسیب پذیر نشان می‎دهند.

به گزارش مشرق، محققان حقوق بشر می‎گویند کمبود اطلاعات باعث عدم شفافیت بیشتر در موضوع توزیع واکسن کرونا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

کرونا در آمریکا قتل‌عام می‌کند ۹۸ درصد شهروندان واکسن نگرفته‌اند

به گزارش «یو اس‌ای تودی»، تاکنون تنها ۱۶ ایالت آمریکا اطلاعاتی در موضوع توزیع واکسن میان اقوام و گروه‌های نژادی ارائه کرده اند که البته این اطلاعات هم تا حدی ناقص است.

داده‌های مربوط به واکسیناسیون نیز به طور گسترده در دسترس نبوده و مشخص نیست که ساکنان مناطق خاص چه میزان واکسن دریافت می‌کنند چرا که جوامع منزوی مانند روستایی‌ها و افراد کم درآمد ساکن در حاشیه شهرها به طور ویژه‌ای آسیب پذیر هستند.

«جویا کرار پری»، پزشک و مشاور پزشکی آمریکایی، می‎گوید «اگر داده‌ها را واقعا تفکیک نکنیم و نبینیم که توزیع به چه صورت بوده، افرادی که نباید بمیرند جان خود را از دست خواهند داد.»

بر اساس گزارش ها، آمار اولیه این ۱۶ ایالت در حال حاضر باعث ایجاد نگرانی در میان محافل پزشکی آمریکا شده است.

تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که سهم واکسیناسیون در میان سیاه پوستان کمتر از دیگر اقشار بوده است.

به همین ترتیب، مردم لاتین تبار موارد مرگ و میر و موارد ابتلای بیشتری را در مقایسه با واکسیناسیون در بیشتر ایالت‌ها داشته اند.

همچنین هیچ اطلاعاتی مربوط به سرخ پوستان آمریکا، بومیان آلاسکا و بومیان جزایر اقیانوس آرام موجود نیست.

این افراد در داده‌ها دکر نمی‌شوند و نژاد و قومیت آنها به درستی در داده‌ ها لحاظ نمی‌شود؛ چه هنگام ورود به سیستم‌های بیمارستان، چه در موضوع ابتلا به ویروس کرونا و چه در آمار مربوط به تلفات کرونایی.

در جلسه مطبوعاتی کاخ سفید، رییس کار گروه ویژه کرونا در مورد تاثیر کمبود اطلاعات در مورد جوامع نژادی و رنگین و واکسیناسیون عادلانه هشدار داد.

به گفته وی، «ما ۴۷ درصد از اطلاعات نژادی و قومی در مورد واکسیناسیون را در دسترس نداریم؛ بگذارید صریح بگویم؛ ما بدون داده‌های راهنما، نمی‌توانیم از اجرای یک برنامه واکسیناسیون عادلانه‌ی اطمینان حاصل کنیم؛ من از این بابت که از این برنامه بسیار عقب افتاده ایم نگران هستم.»

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha