اولین محموله واکسن کرونای روسیه به ایران بارگیری شد+فیلم

معرکه‌گیری برخی سلبریتی‌های بی‌سواد اجاره‌ای درباره ضرورت خرید واکسن از آمریکا در حالی است که دولت آمریکا نتوانسته به ۹۸ درصد شهروندان خود واکسن تزریق کند.

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: صرف‌نظر از اینکه آمریکا با ۴۶۲ هزار کشته و بالای ۴ هزار نفر در روز، رکورددار مرگ و میرهای ناشی از کرونا در دنیا است، خبرها از ناتوانی دولت این کشور حتی در تامین واکسن برای شهروندان خود حکایت می‌کند و این جدای از مباحث جدی در محافل پزشکی درباره کم‌اثر و پرخطر بودن واکسن‌های آمریکایی است.

به گزارش سی‌ان‌ان، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت، تاکنون تنها کمتر از دو درصد از جمعیت این کشور، واکسن کرونا تزریق کرده‌اند.

«آنتونی فائوچی» اعلام کرد، برای اینکه نبض زندگی مردم در آمریکا به حالت عادی برگردد، باید بین ۷۰ تا ۸۵ درصد جمعیت این کشور به طور کامل واکسن کووید-۱۹ دریافت کنند.

فائوچی افزود: تا وقتی که این تعداد از جمعیت آمریکا واکسن کرونا دریافت نکنند، نمی‌توان گفت وضعیت کشور عادی شده است.

بنا بر اعلام موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، تاکنون کمتر از دو درصد جمعیت این کشور موفق شده‌اند دو مرحله واکسن کرونا را تزریق کنند.

بیش از ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در آمریکا توزیع شده، ولی حدود ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فقط یک مرحله از این واکسن را تزریق کرده‌اند و تنها شش میلیون نفر موفق شده‌اند هر دو مرحله این واکسن را تزریق کنند.

یادآور می‌شود وضعیتی مشابه اوضاع بحران‌زده آمریکا، در کشورهایی مثل انگلیس و فرانسه و آلمان نیز در حال تشدید است. با این وصف جای سوال است که آمریکا و کشورهای درمانده اروپایی با این وضعیت سردرگمی، چگونه و برای چه باید در فکر تامین واکسن برای ایران باشند؟! و اصلا چرا باید به آنها اعتماد کرد؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • ناشناس IR ۰۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  8 9
  مشرق با سواد تویی
  • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
   0 0
   حیف هوای ایران که امثال شما تنفسش می کنید
  • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
   0 0
   تو خوبی بسه
  • IR ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
   0 0
   خب حداقل از بعضی دیگر مثل سلبریتی ها باسوادتر است
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  2 1
  تعداد امریکایی های واکسن زده تا 3 روز قبل طبق آمار های موجود در سایت ها 33 میلیون 900 نفر و حدود 10 در صد جمعیت آن کشور.
 • Bndboy IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  0 4
  ما راضی به مرگ مردم نیستیم همین واکسنی که قرار بود به ما بفروشید رو برای مردم کشور خودتون و چند نفر از همین سلبریتی های ایران استفاده کنید خداوکیلی خیلی زیاده روزی بالای ۴هزار انسان توی کشور بمیره
 • DE ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  0 2
  معرکه‌گیری برخی سلبریتی‌های بی‌سواد اجاره‌ای درباره ضرورت خرید واکسن از آمریکا در حالی است که دولت آمریکا نتوانسته به ۹۸ درصد شهروندان خود واکسن تزریق کند
 • امیر IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  0 3
  شاید بعضی ها دنیا را فقط این چند کشور می بینند...در طول دو سه قرن اخیر ..غرب پرست زیاد داشته ایم ..آیا اینها می دانند که نود درصد مواد اولیه داروسازی های کشور های غربی هند وچین تامین می کنند.آیا می دانند که کشور کوبا بعداز نیشکر .از دارو ومواد بیمارستانی به جهان صادرات دارد..متاسفم برای کسانی که خود رافرزاندان کورش می نامند ..قبله گاهاشان فرزندان وحشی به ظاهر متمدن انگلو ساکسونها شده است فکر نکنم سوادشو داشته باشند..اگرغربی ها دلسوز بودند . فکری به حاد ملت خود می کردند
 • احمد IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  0 1
  سلبریتها عادت به گرفتن پول مفت وحرف مفت دارندونوکرغرب گدای آمریکا! برای خودنمایی سردارسلیمانی راشهیدنمیگویندانصاریان که دراثربی احتیاطی کرونا رفته را شهیدواکسن مینامندومیگویندواکسن آمریکایی فقط بخریددرحالیکه صدها نفراز این واکسن درجهان مرده اند وضمنانوبت واکسن درجهان برای کادر درمان و65 سال به بالاست یعنی سلبریتی‌ها و انصاریان ومینادنداگرخودامریکاوانگلیس والمان بودن به به آنها واکسن نمیزدن چون دراولویت نیستند پس بیسواد ومنافق دیگه به کی میگن!؟
 • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  0 3
  من موندم اصلا همین الان امریکا نابود شد چه ربطی به ما داره ما باید در حداکثر رفاه و ارامش و اقتدار باشم حالا امریکا هر خاکی تو سر خودش ریخت