لیگ برتر فوتبال| پرسپولیس به دنبال صعود با ماشین تبریزی/ تلاش سپاهان و صنعت برای گرفتن جایگاه استقلال

پرونده هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال امروز در حالی با برگزاری پنج دیدار بسته می‌شود که پرسپولیس برای عقب نماندن از جمع مدعیان به دنبال سه امتیاز خانگی است.

به گزارش مشرق، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال، امروز (شنبه) با برگزاری پنج دیدار به پایان می‌رسد که نتایج این دیدارها می‌تواند تغییرات زیادی را در جدول ایجاد کند. با توقف استقلال صدرنشین در مسجدسلیمان، این فرصت به سپاهان و صنعت نفت رسیده که خود را به صدر جدول برسانند. ذوب‌آهن هم به اولین برد فصل خود رسید تا شرایط جدول را در پایین جدول تغییر دهد و برد مجدد گل‌گهر این تیم را بار دیگر به میان مدعیان بازگرداند.

اکنون نگاهی به مسابقات فردا می‌اندازیم.

تراکتور - آلومینیوم

تیم مسعود شجاعی در جاده موفقیت قرار گرفته و هر چند یکی در میان، اما بردهای تراکتور این تیم را در بالای جدول نگه داشته است. تراکتور سال‌هاست که برای قهرمانی در لیگ تلاش می‌کند و هنوز نتوانسته به این موفقیت برسد، این فصل نیز صبر مدیران این تیم خیلی کم بود تا علیرضا منصوریان را برکنار کنند و هدایت تیم را به کاپیتان سرخپوشان تبریزی بسپارند. نتایج تیم‌های مدعی در این فصل پر نوسان بوده و به همین دلیل نتایج همراه با نوسان تراکتور هم به چشم نیامده تا این تیم از رقابت با مدعیان جا بماند و حالا باید جایگاه خود را در بالای جدول تثبیت کند؛ آن هم در تقابل با آلومینیوم و رسول خطیبی که با روحیه بالا راهی تبریز شده‌اند.

آلومینیوم هفته گذشته موفق به شکست پرسپولیس شد. خطیبی که تجربه هدایت تیم شهرش را دارد و سال گذشته در ماشین‌سازی گزینه هدایت تراکتور بود، پس از نرسیدن به این مهم راهی اراک شد تا آلومینیوم را به لیگ برتر برساند. حالا خطیبی در اولین تجربه آلومینیوم در لیگ برتر سعی دارد این تیم را در لیگ برتر حفظ کند و برد مهم او و تیمش مقابل پرسپولیس، آنها را برای دیدار خارج از خانه مقابل تراکتور هم پر از انگیزه کرده است. انگیزه‌ای که در کنار تقابل با تیم سابق، دوچندان می‌شود و می‌تواند کار را برای تراکتور دشوار کند.

مس رفسنجان - صنعت نفت

روزهای نخست لیگ بیستم، روزهای سختی برای مس رفسنجان تازه وارد بود. این تیم با محمد ربیعی در اولین تجربه حضورش در لیگ برتر شروع خوبی نداشت، اما رفته رفته روزهای بهتری را تجربه کرده و اکنون نیز فاصله زیادی با میانه جدول ندارد. در مقابل تیم صنعت نفت با سیداکبر پورموسوی شگفتی آفرین شده و خود را در میان مدعیان بالا کشیده است. صنعت نفتی که این فصل حتی صدرنشینی را هم تجربه کرد و اکنون نیز با ۲۱ امتیاز فاصله‌ای با صدر جدول ندارد. این تقابل برای دو تیم بسیار حائز اهمیت است، چرا که مسی‌ها می‌توانند با یک برد جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند و صنعت نفت نیز همچنان در جمع مدعیان بماند. تیمی که برخی ایمان به موفقیتش ندارند و معتقدند در نیم فصل دوم مدعیان جدی‌تری جای تیم پورموسوی را می‌گیرند، اما او و شاگردانش برای رد این صحبت‌ها باید بازی‌های خود را با موفقیت پشت سر بگذارند تا برای نیم فصل دوم روزهای سخت‌تر را، با آرامش بیشتری سپری کنند.

پرسپولیس - ماشین‌سازی

در لیگ بیستم، پرسپولیس باختی نداشت تا اینکه به آلومینیوم اراک رسید. دیداری که شروع خوب شاگردانش یحیی گل‌محمدی هم نتوانست مانع از شکست خارج از خانه شود. تیمی که با دو بازی کمتر نسبت به سایر رقبای خود هنوز امید برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول دارد، اما حواشی درونی که فشار به مراتب بیشتری را نسبت به فشارهای بیرونی به تیم تحمیل کرده، باعث شده پرسپولیس و یحیی این روزها را به سختی پشت سر بگذارند. حالا این تیم که با مصدومیت کنعانی‌زادگان و حسینی، بدون مدافعان میانی با تجربه خود دیدار با آلومینیوم را پشت سر گذاشته، امیدوار است در دیدار با ماشین‌سازی بتواند تجربه تلخ شکست هفته قبل را فراموش کند. پرسپولیس برای دیدار امروز حسینی را در اختیار خواهد داشت.

ماشین‌سازی تنها تیمی است که در لیگ برتر بردی نداشته و با چهار امتیاز در قعر جدول قرار دارد. سیاست این فصل باشگاه ماشین‌سازی جوانگرایی روی نیمکت تیمش بوده که ابتدای فصل کار را با وحید بیاتلو آغاز کرد و وقتی این مربی ناموفق بود، کار را به سعید اخباری سپرد. شاید کسی باور نکند که ماشین‌سازی می‌تواند پرسپولیس را شکست دهد، همانطور که انتظار نمی‌رفت گل‌محمدی و شاگردانش هفته قبل بازی را به آلومینیوم واگذار کنند. پس باید منتظر یک بازی غیرقابل پیش‌بینی باشیم.

سپاهان - شهر خودرو

یکی از بی حاشیه‌ترین سپاهان‌های چند فصل اخیر، در اختیار محرم نویدکیاست. سرمربی جوانی که در دوران بازیگری هم علاقه‌ای به حواشی نداشت و در مسائل فنی جزو بهترین‌ها بود. نویدکیا حتی خود را به بوندسلیگای آلمان هم رساند، اما مصدومیت اتفاق جدا ناشدنی با نویدکیا بود تا او نتواند به حقش در بازیگری برسد. حالا نویدکیا در اولین فصل مربیگری خود تا به اینجا موفق عمل و تیمش بی‌حاشیه خود را در میان مدعیان حفظ کرده است. سپاهان حالا این فرصت را دارد که با برتری در این هفته به صدر جدول هم برسد و برای این مهم باید سه امتیاز خانگی را به دست بیاورد.

شهر خودرو که چند فصل موفقیت آمیز را در لیگ ایران پشت سر گذاشته بود، این فصل حال و هوای گذشته را ندارد و در رتبه‌های پایین جدول قرار گرفته است. با این حال جذابیت این فصل شهر خودرو و البته این بازی، مربیگری سیدمهدی رحمتی است که اولین سال مربیگری خود را تجربه می‌کند. تقابل دو بازیکنی که همدوره بودند و حالا به جرگه مربیان پیوسته‌اند، در این مقطع از فصل می‌تواند حائز اهمیت باشد. برای سپاهانی که به دنبال صدرنشینی است و شهر خودرویی که با اضافه شدن وحید فاضلی به کادرفنی‌اش، امید زیادی به تغییر روند نتیجه‌گیری‌اش دارد.

فولاد - پیکان

این تقابل برای هر دو تیم حائز اهمیت خواهد بود. برای فولادی که پس از کسب سهمیه آسیایی در فصل گذشته، این فصل انتظارات را بالا برده است و برخی هم از جواد نکونام انتظار قهرمانی دارند و از سوی دیگر برای پیکانی که با مهدی تارتار نتایج قابل قبولی گرفته و این دیدار می‌تواند یک جهش خوب برای او و شاگردانش باشد. فولاد با ۱۸ امتیاز، این امید را دارد که با برتری در این مسابقه خودش را به مدعیان جدی قهرمانی نزدیک کند، اما کار نکونام و شاگردانش بسیار سخت است.

پیکان که فصل گذشته جزو گزینه‌های سقوط بود، این فصل با مهدی تارتار روزهای خوبی با نتایج قابل قبولی را پشت سر گذاشته است. دیدار این هفته پیکان می‌تواند برای این تیم شش امتیازی باشد و پیکان ۱۶ امتیازی با عبور از فولاد خودش را بالاتر از این تیم در جدول رده‌بندی قرار دهد. شاید همین برد بتواند روحیه را به تیم تارتار بازگرداند که هفته گذشته شکست تلخی را در خانه مقابل مس رفسنجان تجربه کرد و شاید یک برد خارج از خانه، پیکان را از این شکست تلخ دور کند.

برنامه دیدارهای باقیمانده از هفته سیزدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

شنبه ۱۱ بهمن

تراکتور - آلومینیوم اراک، ساعت ۱۵، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
داور: کمیل غلامی، کمک‌ها: رامین بابایی و محمد شاکر، داور چهارم: احمد کاظم‌لو 
کمک داور اضافی ۱و۲ : وحید صالحی و رضوان سرشار
ناظر: نادر جعفری

مس رفسنجان - صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۵:۳۰، ورزشگاه اختصاصی مس
داور: مرتضی منصوریان، کمک‌ها: یعقوب سخندان و نجف پناهی، داور چهارم: بهزاد پناهی
کمک داور اضافی ۱و۲ : حسین زیاری و وحید زمانی
ناظر: حیدر شکور

پرسپولیس - ماشین‌سازی تبریز، ساعت ۱۶:۵۵، ورزشگاه آزادی
داور: علی صفایی، کمک‌ها: سعید علی‌نژادیان و حسن انتظاری، داور چهارم: مهدی سیفی
کمک داور اضافی ۱و۲ : امیر عرب براقی و مسعود حقیقی
ناظر: حاتم بک‌پور        

سپاهان - شهر خودرو مشهد، ساعت ۱۷، ورزشگاه نقش جهان
داور: موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: تورج عیوض محمدی و محمد رسول ذورقی، داور چهارم: محمدعلی پورمتقی
کمک داور اضافی ۱و۲ : عباس راکی و فرهاد امینی
ناظر: رحیم رحیمی‌مقدم

فولاد خوزستان - پیکان، ساعت ۱۷:۱۰، ورزشگاه شهدای اهواز
داور: محمدرضا تارخ، کمک‌ها: امیرمحمد داودزاده و اسماعیل احمدی، داور چهارم: علی اکبر عظیم‌پور
کمک داور اضافی ۱و۲ : حسین زمانی و مهرداد خسروی
ناظر: اسماعیل صفیری

نتایج دیدارهای برگزار شده هفته سیزدهم:

نفت مسجدسلیمان یک - استقلال یک
سایپا صفر - گل‌گهر سیرجان یک
نساجی مازندران ۲ - ذوب‌آهن اصفهان ۳

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس