کمیسیون اروپا: حمله به کنگره پدیده‌ای صرفا آمریکایی نیست

معاون کمیسیون اروپایی حمله به کنگره آمریکا را پدیده‌ای صرفا آمریکایی ندانسته و وقوع آن در اروپا را هم محتمل دانست.

به گزارش مشرق،  "ورا ژوروا"، معاون رئیس کمیسیون در امور ارزش‌های اروپایی و شفافیت در گفتگویی با "استاندارد" اتریش به حمله چندی پیش طرفداران "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره پرداخته و آن را شوکه کننده دانسته و گفت: این یک حمله به نهادی دموکراتیک بود.

وی افزود: ما شاهد نفوذ منفی رئیس جمهور بودیم که چگونه جدایی در جامعه را تشدید کرد.

این مقام اروپایی در این باره هشدار داد که این تصور به وجود آید که این یک پدیده آمریکایی است و در این باره گفت: من می توانم چنین شرایطی را همچنین در اروپا هم تصور کنم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بحران کرونا را یک چالش ارزیابی کرد و گفت: جو جامعه در حال بدتر شدن است و سیاستمداران و دولت ها تلاش می کنند با تصمیماتی غیر مردمی این بحران را تحت کنترل درآورند.

وی افزود: تاریخ در اروپا به ما می آموزد که در شرایط بحرانی غالبا افراط گرایان وارد شده و محصول خود را درو می کنند، اما به زودی ناامیدی برای آن ها ایجاد خواهد شد.

در جریان یورش طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در روز ۶ ژانویه، پنج تن از جمله یک افسر پلیس جان باختند. ده‌ها تن تا کنون در ارتباط با این واقعه دستگیر شده‌اند و مقامات ایالات متحده اعلام کرده‌اند که شمار بازداشتی‌ها به صدها تن خواهد رسید

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس