گرشاسبی: بخشی از عملکرد تاج و کفاشیان شبهه برانگیز است

مدیرعامل سابق پرسپولیس می‌گوید در بخش‌هایی از فدراسیون تاج و کفاشیان شفافیت وجود نداشت.

به گزارش مشرق، حمیدرضا گرشاسبی درباره دوره ریاست مهدی تاج و علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال اظهار کرد: در کل یکی از نقایص ما در ورزش این است که عملکرد مدیران ورزشی ارزیابی نمی‌شود. اما درباره فدراسیون فوتبال می توان گفت در بخشی از موضوعات مثبت بوده و در بخش‌هایی هم شبهه برانگیز است. اینکه تیم ملی فوتبال ما به جام‌جهانی صعود کرد و بازی‌های قابل قبولی انجام داد کارهای مثبتی است اما اینکه برخی قراردادهایی مثل قرارداد ویلموتس منعقد شد، قابل دفاع نیست و قصه "کی‌ بود کی‌ بود من نبودم" شده است. باید بررسی شود که از کجا این مربی به فدراسیون معرفی شده و چه کسانی در انعقاد قرارداد او تاثیر داشتند.

وی افزود: به اعتقاد من برای انتخابات فدراسیون فوتبال باید فضا باز شود تا افراد بتوانند حضور یابند. این محدودیت‌هایی مثل بازنشستگان که گذاشته‌اند، باعث می‌شود خیلی‌ها نتوانند وارد بشوند. البته با حضور فیفا کمی راه هموار شده است.

بیشتر بخوانید:

پرونده ویلموتس متهمی ندارد

گرشاسبی در ادامه درباره نبود شفافیت مالی در فدراسیون فوتبال هم گفت: تمام اسناد مالی فدراسیون هر سال بررسی می‌شود و باید به تایید وزارت اقتصاد و دارایی برسد. اما برخی جاها که شفافیت وجود نداشت برای این بود که زور ورزش به اسپانسرها نمی‌رسید. برخی از این اسپانسرها با لابی می‌آمدند و قراردادی امضا می‌کردند اما بعد زور فدراسیون به آنها نمی‌رسید که حق و حقوق خود را بگیرد. در این بخش شفافیتی وجود نداشت و کسی هم متوجه نشد که چطور اسپانسرها چرا بدهی خود را پرداخت نکردند.

مدیرعامل سابق پرسپولیس در ادامه درباره اینکه آیا می‌توان به دوره مدیریت مهدی تاج و علی کفاشیان نمره قبولی داد، گفت: باید واقعیت‌ها را دید. الان برای ورود افراد راه بسته است و این موضوع تاثیر زیادی دارد. البته مشکلات اقتصادی هم تاثیر زیادی در مشکلات فدراسیون داشت. با افزایش نرخ ارز، متاسفانه ورزش در سهمیه دولت قرار نگرفت که ارز دولتی دریافت کند و همین امر کار را بسیار سخت کرد.

او در ادامه درباره حضور علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال هم گفت: از شجاعت، صداقت و دلسوزی علی کریمی تشکر می‌کنم. او چند هدف دارد که اخرین هدفش ریاست فدراسیون است. کار کریمی پیامی به افراد فوتبالی است که نترسند و جلو بیایند. در فدراسیون فوتبال پست‌های زیادی وجود دارد و کار کریمی هم پیامی برای افراد فوتبالی است که برای ثبت‌نام اقدام کنند. پیام بعدی علی کریمی این است که می‌گوید فوتبالی‌ها می‌توانند برای فوتبال آورده داشته باشند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس