واکسن کرونا ایرانی نمایه

بر اساس پژوهش مرکز افکار سنجی ایرانیان حدود ۶۰ درصد پاسخگویان به یک نظرسنجی اظهار کرده‌اند که امید زیادی نسبت به تولید واکسن کرونا توسط دانشمندان و شرکت‌های ایرانی دارند.

به گزارش مشرق، آخرین نظرسنجی صورت گرفته توسط "مرکز افکارسنجی ایرانیان" با موضوع میزان اعتماد ایرانیان به واکسن کرونا منتشر شد، این پژوهش درباره میزان آگاهی، نگرش و رفتار شهروندان ایرانی درباره واکسن کرونا و برروی یک جامعه آماری با هزار و ۶۷ نفر مورد ارزیابی قرار گرفته است.

براساس این پژوهش حدود ۶۰ درصد پاسخگویان اظهار کرده‌اند که امید زیادی نسبت به تولید واکسن کرونا توسط دانشمندان و شرکت‌های ایرانی دارند، همچنین ۲۹.۹ درصد اعتماد "خیلی زیاد"ی به واکسن ایرانی دارند.

 این گزارش می‌افزاید: ۵۳ درصد افراد گفته‌اند درصورت واردات واکسن از کشورهای خارجی و تأیید وزارت بهداشت از آن استفاده خواهند کرد، این میزان برای شرکتهای داخلی و ایرانی ۷۲.۲ درصد است. 

در ادامه نتیجه این پژوهش آمده است: ۷۲.۲ درصد از افراد اعلام کرده‌اند از واکسن ایرانی کرونا در صورت تولید توسط شرکت‌های داخلی استفاده می‌کنند و ۲۰.۸ درصد اعلام کردند در صورت تولید واکسن کرونا توسط شرکت‌های داخلی از آن استفاده نمی‌کنند، همچنین از این جامعه آماری ۶.۹ درصد نمی‌دانستند درصورت تولید واکسن ایرانی از آن استفاده می‌کنند یا خیر.

گزارش می‌افزاید: ۴۰ درصد از افراد نمونه مورد مطالعه به واکسن‌هایی که توسط شرکت‌ها و کشورهای خارجی مختلف ساخته می‌شود هیچگونه اعتمادی ندارند.

همچنین مشاهده شده که افراد گروه‌های سنی بالاتر در مقایسه با افراد جوان بیشتر پیگیر اخبار مربوط به کرونا هستند. با این وجود  ۲۳.۱ درصد از افراد پیگیری بسیار زیاد، ۳۰.۴ درصد پیگیری زیاد، ۲۲.۴ درصد تا حدودی پیگیر، ۱۰.۹ درصد پیگیری کم، ۸.۵ درصد پیگیری خیلی کم و ۴.۶ درصد اصلا پیگیر اخبار مرتبط به کرونا و تولید واکسن نبودند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  15 22
  به واکسن های خارجی هیچ اعتمادی نیست، حتی شرکتهای تولید کنند داخلی هم باید مراقبت ویژه ای صورت بگیرد تا یک درصدهم احتمال خطر نفوذ نباشد
 • IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  16 14
  فقط واکسن ایرانی
  • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   11 5
   بنده هم موافقم، فقط ایرانی یا هر واکسنی که وزارت بهداشت با کشور غیر غربی درست کرده باشه.
 • IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  13 13
  کجا نظر سنجی کردین؟ من و خانواده و فامیلامون هیچ کدام واکسن خارجی رو قبول نداریم و خیلی خیلی به واکسن ساخت داخل کشور خودمون اعتماد داریم لطفا ما رو هم در امارتون حساب کنین. مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر انگلیس خبیث
  • IR ۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   6 5
   اشتباه منفی دادم
 • احمد IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  11 27
  ۷۲درصد؟! آیا مردم شهرستان ها و روستاهای کشور هم در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند؟ بدون تردید و در بدترین حالت ۹۵درصد مردم شهرستان ها و روستاها که تعدادشان هم کم نیستند و به میلیون ها می‌رسند خواهان استفاده از واکسن ایرانی کرونا هستند، حالا شما بر اساس یک نظر سنجی که معلوم نیست بر اساس چه استانداردی گرفته شده میگید ۷۲درصد مردم خواهان واکسن ایرانی هستند؟! چون یک عده سلبریتی و افرادی که صاحب رسانه هستند و تو شبکه های اجتماعی و تویتر و... همیشه حضور دارند صحبت از واکسن خارجی کردن شما هم تحت تأثیر اونها قرار گرفتید؟
  • صبا FR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   0 0
   آقا جون اگر سواد داری سری به رسانه های خارجی بزن تا ببنی اکثر مردم نسبت به واکسن امریکائی تردید دارند در فرانسه برغم رایگان بودن و تبلیغ وسیع دولتی برای زدن واکسن امریکائی در آخرین نظر سنجی 60 مردم این کشور تمایلی به زدن واکسن امریکائی ندارند
 • IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  9 4
  به نظرم آمار درست و واقعی 80 درصده. کل جامعه خواهان واکسن ایرانی هستن به جز 20 درصد قشر لیبرال اصلاح طلب غربگرای جامعه. اصلش 80 درصده حالا یکی دو تا هم جا به جا شد ایراد نداره
  • IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   9 2
   به نظر من آمار واقعی ۹۴ درصد است چون طبق تحقیقات ۶ درصد افراد جامعه غربزده اند و همین ۶ درصد خیلی پر سر و صدا اند
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  1 0
  با واکسن ایرانی بمیری شرف داره به اینکه با واکسن خارجی زنده بمونی! اوّلی عزّته دومی ذلّته!
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  1 0
  بیش از 95 درصد مردم با واکسن ایرانی موافق اند . آمار شما از کجا آوردین؟
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  1 0
  مردم واکسن ایرانی تایید شده می خوان نه هر واکسن خارجی مورد نظر غربگداها را
 • علی خدایی IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  2 0
  فقط ایرانی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس