دادگاه نمایه

بامداد امروز، احکام مجازات دو تروریست بمب گذار و یکی از اشرار مسلح سیستان و بلوچستان اجرا و این سه تن به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی دادگستری سیستان و بلوچستان، بامداد امروز، احکام مجازات سه مجرم در مناطق خاش و سراوان در استان سیستان و بلوچستان که دو تن از آن‌ها به نام‌های «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» به سبب اقدامات تروریستی و یک تن از آن‌ها به نام «امید محمودزهی» به سبب اقدامات شرورانه و قتل محکوم شده بودند، بعد از طی تشریفات قانونی، اجرا شد.

تشریفات قانونی پرونده دو تروریست از سال ۹۳ تاکنون به طول انجامیده است و پرونده قضایی فرد شرور قاتل از سال ۹۴ تاکنون در جریان بوده است.

دستگیری «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» و کشف تجهیزات تروریستی از آن‌ها

در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ طی عملیات اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، متهمین «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» دستگیر و مقادیری مواد منفجره شامل بمب، نارنجک، فشنگ اسلحه از جمله یک عدد بلوک تجهیز شده انفجاری، دو عدد دیگ تجهیز شده بمنظور خنثی سازی، هشت دبه ده لیتری تجهیز شده (پر از مواد منفجره ۴C) و فتیله انفجاری، هفت عدد کیت انفجاری، شانزده عدد چاشنی، یک عدد پیک نیک تجهیز شده از مواد انفجاری، تعداد سه دستگاه ریموت انفجاری، مقادیری ابزار آلات ساخت بمب، یک پلاستیک با وزن تقریبی ۲۰ کیلو مواد منفجره، مقدار تقریبی ۵۰ متر فتیله انفجاری، تعداد ۲۰ عدد نارنجک دست‌ساز، یک عدد نارنجک چهل تکه، ۷ بمب دست ساز برای چسباندن به خودرو، یک قبضه کلت کمری، یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف، تعداد چهل تیر کالیبر چهل و پنج، چند تابلوی ایست و بازرسی و ادوات نظامی، مقادیری دفتر و اوراق مربوط به گروهک جیش الظم (روش ساخت بمب ساز و فتاوای تکفیری)، تعداد زیادی باطری برای جاشنی انفجاری و تجهیزات دیگری از منزل آن‌ها کشف گردید.

اقدامات تروریستی «حسن دهواری»

بنا بر مستندات پرونده، «حسن دهواری» طی سه سال اخیر به برنامه‌ریزی در جهت ربایش شهروندان، بمب‌گذاری در مقابل فلکه اول فرمانداری شهرستان سراوان، بمب‌گذاری در مسیر سراوان به هوشک، بمب‌گذاری در خیابان حمزه شهرستان سراوان، بمب‌گذاری در مسیر سراوان به روستا آسپیچ، انتقال گروگان‌ها میان شهرستان‌های خاش و سراوان و جدار مرز کوهک و تحویل آن به اعضای گروهک تروریستی، به شهادت رساندن ماموران انتظامی و امنیتی، مشارکت در به شهادت رساندن سه تن از پرسنل پاسگاه روستای آسپیچ و انفجار خودروی پاسگاه انتظامی، مشارکت در به شهادت رساندن «حضور احمد دهواری»، مشارکت در انتقال اعضای اصلی گروهک تروریستی از مرز سراوان به شهرستان سرباز، انتقال محموله مواد منفجره از روستای زورآباد کشور پاکستان به روستای دزک شهرستان سراوان، انجام اقدامات پشتیبانی گروهک تروریستی جیش‌الظلم در ایران و پرتاب نارنجک دستی دست ساز در منازل مسکونی در شهرستان سراوان، مبادرت ورزیده است.

اقدامات تروریستی «الیاس قلندرزهی»

بنا بر مستندات پرونده، «الیاس قلندرزهی» اقداماتی تروریستی و جنایتکارانه‌ای نظیر پرتاب نارنجک به خانه‌های مسکونی در شهرستان سراوان، پرتاب نارنجک دستی در نزدیکی فرمانداری شهرستان سراوان، انفجار خودروی انتظامی به وسیله بمب کنار جاده در دزک، شرکت در عملیات انفجار دکل‌های برق در جدار مرز شهرستان سراوان، حمله ناموفق و شلیک به سنگرهای کمین در جدار مرز، شرکت در عملیات حمله به پاسگاه مرزی آسکان، شرکت در عملیات حمله به پاسگاه مرزی ۱۶۱، به شهادت رساندن دو نفر از شهروندان به نام‌های «حضور احمد دهواری» و «رضا اربابی»، شرکت در عملیات اعدام «شهید دانایی‌فر» و فیلمبرداری از مراسم اعدام و شلیک دو گلوله کلاشینکف به پیکر ایشان، مرتکب شده است.

جرائم «امید محمودزهی»

«امید محمودزهی» معروف به امیدک به سبب ارتکاب جرائمی از قبیل مشارکت در آدم‌ربائی مسلحانه و مشارکت در ایراد جرح عمدی مجنی‌علیه (بریدن ۹۵ درصد از گوش وی)؛ مشارکت در سرقت چندین طلافروشی؛ معاونت در سرقت مسلحانه از چندین باب منزل و مغازه و پمپ بنزین؛ دو مورد مباشرت در قتل عمدی شهروندان از طریق تیراندازی با سلاح گرم غیرمجاز، مشارکت به تیراندازی منجر به جراحت چند تن از شهروندان؛ حمل و نگهداری سلاح جنگی کلاشینکف؛ محاربه از طریق کشیدن سلاح به قصد جان و مال و ارعاب مردم به نحوی که موجب ناامنی در محیط گردیده، به مجازات رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • سید IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  28 1
  محاکمه و اعدام این جانیان نباید این مقدار زمان ببرد چون اثر مجازات کم رنگ می شود!
  • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
   16 0
   خدایا شکرت خیلی خبر خوبی بود
  • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
   2 0
   چی خبر خوبی بود؟؟؟ مهناز الان قلبش درد گرفته نفرینت می کنه
 • محمدی IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  13 5
  تعجب میکنم!!! اصلا نیازی به رسانه ای شدن این اخبار نیست خواهشا قوه قضا محرمانه احکام اعدام تروریست ها و تحزیه طلب های مسلح رو در اسرع وقت پس از صدور اجرا کنه و بازتاب خبری هم طبیعتا مردم به جرایم این تروریست های خطرناک واقف هستند و نیازی نیست، ممنون
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
   9 1
   اگر قوه قضاییه این اخبار پخش نکنو رسانه‌ها ی معاند آن پخش کرده وبا آن علیه نظام جو سازی خواهند کرد
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  9 1
  چه عجب.
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  19 1
  صدای اینتلیجنت سرویس و موساد و سیا اماده واق بودند و با این اخبار مثل سگ ها شروع به پارس کردن میکنند
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  14 0
  بروند به جهنم انشاالله
 • محمود IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  6 1
  این نشان می دهد که دشمن نیرویش زیاد نیست .
 • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  5 1
  الانه است که صدای پارس و واق واق شبکه های معاند ودشمنان ایران مانند من گاو گوسفندهایم شبکه لندن نشین گاوشاه خالی بندان پی پی خیس متعفن بد بو فرار نیوز و تعدادی از زیر پیتی های استخوان لیس داخلی و کلکسیونی از سگهای زرد که حامی قاتلین ارازل اوباش می باشند همانهایی که هوشتک اعدام نه می زنند یا می گویند جاوید باد گاو شاه سنار باقالی قارچمهر سمی
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  6 0
  زنده باد نیرو های امنیتی و قوه قضاییه خداوند پشت و پناهتان باشد.
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  5 0
  مرگ بر اشرار و ضد انقلاب.
 • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  2 0
  هرچی از این وطن فروشان کم بشه امنیت بیش تر میشه..افرادی که علیه امنیت کشورشون فعالیت میکنند انگل جامعه اند ومثل حیوان وحشی..ماازقوه قضاییه کمال تشکروقدردانی را داریم..
 • قره چمنی IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  2 0
  شبکه های معاند این اعدامهارا به عنوان اعدام سه نفر بلوچ سنی یاد می کنند بدون اینکه به جنایات این اشخاص ذکر کنند باید اینطور شفاف سازی کنند
 • ناشناس IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  2 0
  جای تاسف است که این جرائم تارسیدن به حکم واقعی واجراعلیه مجرمان سالهاطول میکشد،خواهشاآنانی که توی این کارهااحیانا میانجگری ویادخالت میکنند، نکنند، مملکت بااین همه مشگلات پول مفت ونون مفت نداره که درزندان به اینان بدهدکه بخورند.
 • عباس IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  2 0
  مرگ بر منافقین...درود بر حاج قاسم عزیز.. مرگ بر بن سلمان
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
  2 0
  چرا اینهارو اعدام کردید؟ این تروریست ها که مشغول انجام کار فرهنگی بودند! فقط اشتباهآ بجای قلم از تفنگ و بمب و .... استفاده میکردند!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس