کلانی: اگر میزبان جام ملت‌ها شویم، نواقص و مشکلات حل می‌شود

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید در صورت گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا، مشکلات و نواقص با همکاری دولت حل خواهند شد.

به گزارش مشرق، حسین کلانی درباره وضعیت نامناسب ورزشگاه وطنی قائمشهر در دیدار تیم‌های نساجی و پرسپولیس که منجر به حواشی مختلفی شد گفت: متاسفانه ورزشگاه شرایط خوبی نداشت. البته این شرایط برای پرسپولیس و نساجی برابر بود و هر دو تیم نتوانستند بازی خوبی انجام دهند. به نظرم مسئولان نباید اجازه برگزاری بازی در چنین شرایطی را بدهند. جدا از اینکه کیفیت بازی و تیم‌ها را پایین می‌آورد، می‌تواند صدمات کلیدی، شکستگی و برخوردهای شدید را به دنبال داشته باشد. همه دیدیم که بازیکنان روی زمین سر می‌خوردند.

پیشکسوت فوتبال ایران با بیان اینکه ورزش هم به عنوان بخشی از جامعه زیر فشار است گفت: فشارهای خارجی و تحریم‌ها باعث ضعیف شدن ورزش شده و زیرساخت‌های مناسبی ساخته نشده است. در چنین وضعیتی، تیم‌ها هم از نظر کیفیتی دچار افت خواهند شد اما متاسفانه بعضی‌ها سعی دارند افکار مردم را از واقعیت منحرف کنند. در حال حاضر تمام تیم‌های دولتی و خصوصی از نظر وضعیت مالی در شرایط نامساعدی هستند.

بیشتر بخوانید:

باتلاق "وطنی" نمونه ای از مدیریت پربار فوتبال!/ درخواست میزبانی از آسیا با تکنولوژی سطل و اسفنج!

او در واکنش به این سوال که وضعیت نامناسب برخی ورزشگاه‌ها باعث ناامیدی اهالی فوتبال از موفقیت ایران برای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ در تقابل با قطر و عربستان شده است گفت: ما استادیوم های خوبی هم دارم. ممکن است که گنجایش برخی از استادیوم‌ها در حد ۵۰ هزار نفر نباشد اما تاسیسات خوب و جدیدی دارند. اگر موفق به اخذ میزبانی این رقابت‌ها شویم، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. وقتی میزبانی را بگیریم، برنامه ریزی می‌شود و همه کمک می‌کنند و مسئولان مملکت کمبودها را جبران خواهند کرد.

کلانی خاطرنشان کرد: چندین استادیوم در داخل کشور شرایط لازم را برای برگزاری رقابت‌های بین‌المللی دارند. در حال حاضر استادیوم‌های آزادی، پارس، نقش جهان، یادگار امام و ... در اقصی نقاط ایران می‌توانند جام ملت‌های آسیا را پوشش دهند. اگر میزبانی را به دست آوریم، قطعا وضعیت هم بهتر می‌شود. ما توانایی لازم را برای میزبانی جام ملت‌ها داریم. همه باید دست به دست هم بدهند و این کار را انجام دهند. ما کشور ثروتمندی هستیم و از نظر منابع طبیعی کمبود نداریم.

این پیشکسوت فوتبال با اشاره به رفع اختلافات و همکاری تمام تفکرها برای موفقیت فوتبال ایران گفت: چندی دیگر انتخابات هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود و ما مسئولیت داریم اختلاف را کنار بگذاریم و نظرات و عقیده‌های مختلف را بشنویم. همراهی و همکاری بیش از هر چیزی نیاز کنونی فوتبال ایران است. با مذاکره، صحبت و احترام تمام مسائل و مشکلات حل می‌شود. از اینکه نظرات دیگران را نفی کنیم و فکر کنیم نظر و عقیده ما درست است، هیچ سودی نخواهیم برد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس