امیرعبدالهیان

سخنگوی ستاد مردمی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: متهمین اصلی آمر و عامل آمریکایی در پرونده ترور سردار شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس از ۴۵ به ۴۸ تن افزایش پیدا کرده است.

به گزارش مشرق،  امیر عبداللهیان سخنگوی ستاد مردمی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در نشست خبری اظهار داشت: برنامه‌های گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی از دیدار خانواده شهید سلیمانی، مسئولان ستاد و بنیاد با رهبر معظم انقلاب آغاز شد و این برنامه‌ها در ایران و سایر کشورها تا ۲۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه عنوان کرد: صدا و سیما به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، رادیو مقاومت را افتتاح کرده است که لازم است در اینجا از اهالی رسانه‌ تشکر شود.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در جمع خبرنگاران گفت: در واقع ابتکارات و نقل خاطرات و تمرکز بر اندیشه مقاومتی سردار سلیمانی می‌تواند تأثیر مهمی در نسل آینده در داخل کشورمان و در سطح منطقه داشته باشد. گرامیداشت سردار سلیمانی یک موضوع روتین و تکراری نخواهد بود و خواهید دید در جزئیات برنامه‌هایی که در روزهای آینده برگزار خواهد شد، ابعادی از زوایای مختلفی که سردار سلیمانی در تبیین انقلاب اسلامی و همچنین مهمترین وظیفه‌اش که همان تأمین امنیت ملی بود، داشت بازگو می‌شود.

وی افزود: از آنجایی که امنیت ملی ما با امنیت منطقه‌ای پیوند خورده است، بنابراین تلاش سردار سلیمانی در آن سوی مرزها برای تضمین هرچه بیشتر امنیت کشورمان بود که یکی از نکات برجسته اقدامات آن شهید است.

سخنگوی ستاد سالگرد مردمی شهید سردار سلیمانی با نقل خاطره‌ای از شهید سلیمانی در خصوص بحث مذاکرات، گفت: امروز با توجه به اینکه جو بایدن بزودی در کاخ سفید مستقر خواهد شد، ما در کشور با یک صدای بلندی از مطالبه برای مذاکره با آمریکا در برخی رسانه‌ها و محافل مواجهیم. سردار سلیمانی علیرغم اینکه یک ژنرال بود و باید همیشه به روش‌های نظامی می‌اندیشید اما همواره می‌دانست که در پیچیدگی‌های جهان معاصر صرفاً نمی‌توان با ابزار نظامی یک هدفی را پیش‌برد.

امیرعبداللهیان گفت: سردار سلیمانی از دیپلماسی به بهترین وجه خودش استفاده می‌کرد و به همه ظرفیت‌های موجود توجه داشت. در سال ۸۶ که برای مذاکرات سه جانبه ایران، عراق و آمریکا به بغداد می‌رفتیم، مدیریت این مذاکرات در بعد نرم افزاری در اختیار سردار سلیمانی بود، یعنی سردار مأموریت تأمین امنیت حداکثری ایران و کمک به امنیت عراق را داشت ولی وقتی بنا شد به درخواست دوستان عراقی مذاکره سه جانبه ای با آمریکا داشته باشیم، سردار سلیمانی نه تنها مخالف مذاکره نبود بلکه در مذاکره به ظرایف امر توجه داشت.

وی ادامه داد: یکی از ظرایف این بود که همیشه می‌گفت با دشمن مذاکره می‌کنید و دشمن به دنبال این نیست که منافع ما را تأمین کند اما برای اتمام حجت بگذارید دوستان عراقی ما هم رفتار آمریکایی‌ها را در میز مذاکره ببینند.

سخنگوی ستاد سالگرد مردمی شهید سردار سلیمانی تاکید کرد: روزی سردار سلیمانی به من که معاون وزیر خارجه بودم زنگ زدند، در آن زمان آقای ظریف در لوزان سوئیس با ۵ کشور در حال مذاکرات هسته‌ای بودند. شب قبل از آن تصاویری از قدم زدن آقای ظریف با جان کری منتشر شده بود. سردار با کنایه و خنده‌ای به من گفت دارید با آمریکایی‌ها قدم می‌زنید؟!

وی تصریح کرد: سپس گفتند این پیامی که می‌خواهم بگویم را به آقای ظریف برسانید. من به دفتر ایشان رفتم. او می‌خواست ما را توجه بدهد به این مساله که به دشمن نمی‌توان اعتماد کرد. در آن جلسه به من گفتند ما اسناد دقیقی بدست آوردیم مبنی بر اینکه در جریان سقوط شهر موصل به دست داعش چند هواپیمای غول پیکر لجستیکی آمریکایی در تاریخ و ساعت مشخص در فرودگاه موصل به زمین نشسته است و از یکی از این هواپیماها ژنرال‌های آمریکایی پیاده می‌شوند و فرماندهان داعش روی فرش قرمز به استقبال آنها می‌روند.

امیرعبداللهیان گفت: سپس گفتند در جریان این اتفاق به مدت ۵ ساعت در سالن vip فرودگاه موصل بین ژنرال‌های آمریکایی و فرماندهان داعش مذاکره می‌شود. جزئیات این مذاکره و فایل آن در اختیار سردار سلیمانی بود. در تمام این مدت ۵ ساعت هم سلاح‌ها و تجهیزات پیشرفته آمریکایی از هواپیماهای لجستیکی پیاده می‌شد و در اختیار نیروهای داعش قرار می‌گرفت. تمام تصاویر و نوع سلاح‌ها در این اسناد مشخص بود.

وی تاکید کرد: سردار سلیمانی می‌خواستند با این اسناد به ما بگویند این دشمنی که در حال مذاکره با شماست، قابل اعتماد نیست و بدانید این دشمن در آن روی سکه این کارها را می‌کند.

سخنگوی ستاد سالگرد مردمی شهید سردار سلیمانی گفت: من بلافاصله از طریق سیستم محرمانه خودمان مطالب سردار سلیمانی را به آقای ظریف منتقل کردم و آقای ظریف هم در اولین فرصت این موضوع را به طرف آمریکایی گفت و طلبکاری کرد و البته پاسخ چند پهلو و مبهمی از جانب مقام آمریکایی دریافت کرد. آمریکایی‌ها هیچگاه حاضر نشدند به ما بگویند شما اسنادتان را بدهید زیرا خودشان می‌دانستند در حال چه استاندارد دوگانه‌ای در عراق هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  9 4
  شاهد حکم قضایی باشیم یک طوری میگه که انگار در تهران زندگی می کنند
 • IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  11 3
  تا حالا که ما هیچ چیز از انتقام ندیدیم جز تعداد نفرات که حالا ۴۸تا باشن یا۴۸۰فرقی نمیکنه مهم اینکه انها مجازات شده باشند
  • IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
   1 0
   اگر ترامپ و بن سلمان و نتانیاهو ترور بعنوان قاتلان شهید سلیمانی کشته نشوند در واقع انتقام گرفته نشده است هرچند ارزش کفش سردار سلیمانی از سر آنها بیشتر است
  • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
   1 1
   خب الان وقت انتقام نیست که ببینی یا نبینی
 • علی IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  15 8
  همانطور که تقاص خون هزاران شهید را از صدام گرفتیم از امریکا هم بابت خون حاج قاسم خواهیم گرفت لعنت خدا و مرگ بر خائنین به این ملت و مملکت باد که خون مردم برایشان اهمیت ندارد
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
   9 2
   صدام خود امریکایی گرفتن واعدامش کردن چه ربطی به شما داره
  • IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
   4 0
   راس میگه صدامو که خود امریکا زدش
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  15 5
  یک سال شعار دادن غمبار گذشت.
  • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
   2 5
   صبر همه منتظر انتقام خون شهید هستیم. اما در زمان و مکان ممکن باید عملیاتی شود
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  4 5
  تا وقتیکه انتقام سردار سلیمانی گرفته نشه همینطور بلا و مصیبت بر مردم نه فقط ایران که جهان وارد میشه.از وقتی سردار رفت خودتون ببینید چی شده.نباید تاخیر بیفته در انتقام از ترامپ قاتل.آمریکا هم کاری نمیتونه بکنه
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  0 1
  تاریخ دادگاهی عوامل این ترور کی است دستگیر شدن فقط حکمشون مونده که اون هم در اینده نزدیک داده میشه
 • IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  2 1
  اسامی 48 تن را منتشر کنید.
  • IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
   2 2
   ۱.... ترامپ ۲... تدامپ ........ .... ....... ۴۸ ... ترامپ
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  1 1
  حکم ترامپ زودترصادرشودتاآمریکاییان اجراکنند.
 • IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
  0 0
  فقط این بن سلمان بی صفت رو از قلم نندازید ...
 • مسلم امیری IR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
  0 0
  باسلام من اگرجای معسولین بودم جانکری وهم دستانش تک به تک به درک میفرستم اگه حاج قاسم نبود شاید بعد از عراق داعش به ایران حمله میکرد از معسولین خواهش میکنم خون حاج قاسم ازشان بگیرد کجای سپهبد یاد گرامی روحت شاد جاویدان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس