کد خبر 1160567
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
ابعاد فنی بزرگترین حملات سایبری تاریخ آمریکا/ این حمله ممکن است مقدمات حملات گسترده‌تر باشد

شرکت شیربیت تنها شرکتی نیست که هکرهای ناشناس موفق شدند ضربات جبران ناپذیری را به آن وارد کنند بلکه طی سال ۲۰۲۰ بیش از ۸ هزار و ۳۷۷ مورد در پلیس سایبری رژیم اسرائیل به ثبت رسیده است.

به گزارش مشرق، روزنامه یسرائیل هیوم در شماره امروز یکشنبه خود با این عنوان نوشت ۵۰ افسر واحد سایبری پلیس همچنان به دنبال یافتن سرنخ هایی از این اقدامات اینترنتی هستند.

بیشتر بخوانید:

شرکت امنیت سایبری اسرائیل هک شد

به نوشته این روزنامه عبری زبان ، برای اولین بار پلیس اعتراف کرد ۸ هزار و ۳۷۷ پرونده از جرایم اینترنتی را روی میز خود دارد  که قرار است ۵۰ افسر و ۲۵ سرباز واحد ۴۳۳ به آن رسیدگی کنند.

یکی از کارشناسان به این روزنامه گفت : پیش بینی می شود چالش های سایبری اسرائیل در آینده گسترده تر و پیچیده تر شوند.

از سوی دیگر یکی از تحلیلگران برجسته صهیونیست از این که هکرها موفق شدند به «مقدس ترین مقدسات» ساختار امنیتی آمریکا (و البته اسرائیل) دست پیدا کنند ابراز شگفتی کرد.

وی که ابتدا تمایل چندانی به پرداختن به شکست بزرگ سایبری رژیمش نداشت تلاش کرد محور اصلی تحلیل خود را بر روی شکست بزرگ سایبری آمریکا در مقابل هکرهایی که گفته می شود روسی هستند متمرکز کند.

بیشتر بخوانید:

ضربه مهلک هکرها به شرکت‌های تجهیزات نظامی اسرائیل

وی در عین حال اعتراف کرد در شرایطی که اسرائیل با جنگ بزرگی در صحنه سایبری روبرو است ، به شدت به دنبال مطلع شدن از میزان و حجم اطلاعاتی است که روس ها موفق به تخلیله آن از سرورهای آمریکایی شده اند.

الکس فیشمن در مقاله خود که در روزنامه یدیعوت احارانوت منتشر شد تاکید کرد : ضرباتی که شرکت های اسرائیلی در دوره اخیر متحمل شده اند ثابت می کند که جنگ سایبری روز به روز گسترده تر و قوی تر می شود تا پرسشهای بی پاسخی درباره میزان آمادگی ساختار سایبری ما در مقابله با این حملات مطرح  شود.

وی به شکل تلویحی اقدام به مقایسه حملات صورت گرفته علیه زیر ساخت های سایبری آمریکا با بلایی کرد که بر سر ساختار سایبری اسرائیل وارد آمده و می نویسد : حملات روس ها علیه آمریکایی ها زلزله ای است که هیچ کس نمی تواند از عمق زیان های آن مطلع شود.

بیشتر بخوانید:

گنبد سایبری اسرائیل هم پاره شد

به نوشته این روزنامه عبری زبان ، اسرائیل و ایالات متحده که در سال ۲۰۱۱ عملیات سایبری مشترکی را علیه برنامه هسته ای ایران انجام دادند این روزها به طور همزمان در معرض شدیدترین حملات سایبری قرار گرفته اند.

این که اعلام ضربه خوردن مهم ترین مراکز سایبری امنیتی آمریکا با حملات سایبری انجام شده علیه پایگاه های داده نهادهای رسمی ، شرکت های تجاری و امنیتی اسرائیلی هم زمان می شود ، جای سئوال دارد.

این روزنامه عبری زبان اعتراف می کند  گرچه اسرائیل همچنان سیاست ابهام را درباره این حملات پیگیری می کند اما ضربات سختی متحمل شده است.

هارئیل مانشری بنیانگذار سامانه سایبری شاباک در این زمینه می گوید : ما به این نتیجه رسیدیم که درخواست باج از شرکت شیربیت صرفا یک اقدام صوری بود در واقع مهاجمان می خواستند با این کار هویت و اهداف خود را پنهان نگه داشته و در عین حال بر افکار عمومی اسرائیل تاثیر بگذارند.

این مقام امنیتی رژیم صهیونیستی با تکرار اتهام دست داشتن هکرهای ایرانی در هک کردن تعداد زیادی از سرورهای اسرائیلی ادعا کرد حملات سایبری ایران از رویکرد جمع آوری اطلاعات صرف به وارد کردن ضربات حقیقی و فوری تغییر تاکتیک داده است.

اسرائیل معتقد است که این تغییر در تاکتیک های حملات سایبری ایران واکنشی به اقدامات و حملات اسرائیل باشد.

به اعتقاد کارشناسان پرداختن به چنین مسائلی برای توجیه ناتوانی در مقابله با اقدامات سایبری در مقابل انتقاد رسانه های اسرائیلی انجام می شود.

پیش از این روزنامه هاآرتص با اشاره به این ناتوانی پرسیده بود پس آن سامانه سایبری عظیمی که از آن سخن می گفتید ، ۲۵۰ میلیون شیکل (۷۶ میلیون دلار) برای آن در سال خرج می کنید و ۳۵۰ کارشناس سایبری را برای آن به کار گمارده اید، کجاست؟چرا تمام این امکانات نتوانسته اند از فرو افتادن پایگاه های داده اسرائیلی یکی پس از دیگری جلوگیری کنند.

در بخش دیگری از مقاله با اشاره ضمنی به شکسته شدن  غرور اسرائیل نوشت : اسرائیل مغرور تصور می کرد در جبهه سایبری بهترین است و آمادگی دفع هر نوع تهاجمی را دارد اما شرایط چند روز اخیر عکس آن را به همه نشان داد.

این روزنامه عبری زبان با اشاره به ادعای مسئولین اسرائیلی درباره دست داشتن هکرهای ایرانی در این اقدام می نویسد: امروز جامعه اسرائیل هم به این نتیجه رسیده است که ایران دارای قدرت سایبری پیشرفته است و قادر است از این توانمندی برای ضربه زدن به اسرائیل استفاده کند ، این که بر اساس داده های پایگاه رصد حملات "چک پوینت" بعد از ترور محسن فخری زاده یکی از مسئولان برنامه هسته ای ایران  گروه هکری (Pay۲Key) ۱۲ شرکت اسرائیلی را در یک هفته هک کند، مسئله قابل تاملی است ، به ویژه که ما فقط از این تعداد اطلاع داریم و آنچه گفته می شود صرفا آمار و ارقام است که می خواهند گفته شود.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 2
 • حسین IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  11 0
  از قدیم گفتن دست بالای دست بسیار است
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  10 0
  هنوز کجاشو دیدی،
 • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  6 1
  دم هکرها گرم
 • IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  5 0
  هرکه هک کرده واقعادمش گرم اگرایرانی باشه که افتخاره همهی ازاد مردان جهانه وقدرت پوشالی استکبار جهانی یعنی امریکا جنایتکار واسراییل خون خاررادرجهان برملا میکند
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
  0 5
  دروغ بهانه برای جنگ با ایران مثل عراق آمریکا نوبت ایران هم سر رسیده ایران نزنه اونا میزنن و ایران در حد شعار نه بیشتر۳۶۳۳
 • علیرضا IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
  4 0
  دمشون گرم خدابراش خوش بخواداونیکه این کارراکرد این ایرانی بودنش راثابت ومردبودنش رامیرساند نه مثل یه عده وطن فروش خاک برسرهرچی وطن فروشه
 • علیلا IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
  2 0
  دوستان وطن پرست خدارا شکر که دراین برهه حساس که مردم مشکلات معیشتی روپشت سر میگذاریم کسانی هستند که به فکر غرورملی مردمان این سرزمینند چرا که شهادت سردارما ن و دانشمندان مان ناجوانمردانه بودندپس نمی‌گذارند بی‌جواب بماند واین جور که پیداست دشمنان حالاحالاها باید ضر باتی رودریافت کنند که. در عالم گیجی نمی‌فهمند از کجا واز کی خوردن
 • برهان IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
  2 0
  بابا دمشون گرم
 • Hamid IR ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
  2 0
  زنده وپاینده باشی ای وطنم ایران ودرودهای خالصانه ام برمردان وزنان وطن پرست ایرانی که بااقتداربینی اسرائیل رابه خاک می مالند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس