رحمانی فضلی: انتخابات ریاست جمهوری اولویت وزارت کشور در سال پایانی دولت است

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: باتوجه به شرایط فعلی شیوع کرونا در کشور اجازه برگزاری هیچ برنامه یا مراسمی که مستلزم تجمع افراد است داده نخواهد شد.

به گزارش مشرق، نشست مشترک قرارگاه عملیاتی با دبیران کمیته های اطلاع رسانی، حمل ونقل عمومی، بهداشت و درمان و تدارکات و پشتیبانی ستاد ملی مقابله با کرونا در محل وزارت کشور برگزار شد.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در این نشست پس از گزارش کمیته ها و طرح دیدگاه و نظرات اعضا، باتاکید بر اینکه وزارت بهداشت ودرمان متولی طرح شهید سلیمانی است، اظهار کرد: وزارت بهداشت به عنوان متولی طرح شهید سلیمانی ارزیابی منتقدانه از اجرای این طرح انجام دهد تا کاستی و موانع پیش رو جمع بندی و رفع شود. همچنین تمامی کمیته های ذیل ستاد نیز بایستی گزارش عملکرد خود را تهیه و تا دو هفته دیگر در جلسه قرارگاه ارائه کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به فشار مضاعفی که طی هفته های گذشته، با اوج گرفتن میزان مبتلایان به کرونا در کشور، بر کادر درمانی و پزشکی وارد شد، از برنامه های وزارت بهداشت برای تشویق و تقدیر از پرستاران و کادر درمان از جمله با اعطای مرخصی تشویقی و همچنین اورهال کردن بیمارستان ها، حمایت کرد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مبنای تصمیم گیریها در کشور وضعیت شهرها است که از سوی وزارت بهداشت به صورت هفتگی اعلام می شود، خاطرنشان کرد: هیچ مراسمی در کشور خارج از دستورالعمل طرح هوشمند مدیریت کرونا اجرا نمی شود و براساس دستورالعمل این طرح درخصوص هر برنامه یا مراسم مناسبتی تصمیم گیری می شود.

وی افزود: براین اساس و باتوجه به شرایط فعلی شیوع کرونا در کشور اجازه برگزاری هیچ برنامه یا مراسمی که مستلزم تجمع افراد است داده نخواهد شد.

رحمانی فضلی بر استفاده همگان از ماسک، ضدعفونی کننده ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای صیانت از سلامت جامعه تاکید کرد و گفت: رسانه ها باید به صورت مستمر به بیان این موضوع بپردازند و ضمن تبلیغات گسترده، مردم را به رعایت بیش از پیش پروتکلهای بهداشتی دعوت کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا همچنین بر لزوم ساماندهی آمار و اطلاعات مرتبط با کرونا در یک سامانه مشخص با متولی گری وزارت بهداشت تاکید کرد.

رحمانی فضلی در این نشست همچنین از تلاش و ایثارگری کادر درمانی کشور اعم از پزشکان، پرستاران و سایر عوامل و دست اندرکاران مراکز درمانی کشور، مدیران دانشگاه های علوم پزشکی، دکتر رئیسی و سایر معاونین و مدیران و تلاشگران وزارت بهداشت و وزیر بهداشت، تقدیر و تشکر کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  9 0
  اقای فضلی بازبوی ایام فاطمیه راشنیدی تجمه ممنوع شدچرابرای کنسرت ها تون درکیش تجمع ممنوع نبودانشالله بحق ایام فاطمیه خودش به حساب شماها برسه
  • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
   1 0
   آره تا موقع مراسمات مذهبی میرسه صداشون درمیاد واسه عید بیعت دیدی چی کار کردن
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  2 1
  با راه اندازی دوباره کوپن با گرانی لحظه ای مبارزه کنید و از قشر ضعیف حمایت کنید .
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  7 0
  آزمون استخدامی با 500 هزار نفر شرکت کننده مراسم نیست که تو این سرما و کرونا لغوش نمی کنید؟!
 • IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  درد این دولت و افساد طلبان مراسمات مذهبی و ملیه کرونا بهانه خوبی شدن واسه تعطیلی ایم مراسمات و الا اینا دلشون واسه سلامت ملت نسوخته و الا این گرانیها رو رو درست نمیکردن.
 • IR ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
  0 0
  ازمون استخدامی جز اجتماع نیست آقای رحمانی.توروخدا یه کم انصاف یه کم وجدان.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس