نقاشی شهدای مقاومت در لبنان رونمایی می‌شود/ اهدای سردیس حاج قاسم به سیدحسن+عکس

مخاطبان رادیو از روز گذشته ، شنونده «رادیو مقاومت» شدند؛ شبکه رادیویی که همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با رویکرد تبیین مفهوم مقاومت راه اندازی شده است.

به گزارش مشرق، چندی پیش، رضا کوچک زاده مدیر شبکه رادیویی مقاومت با اعلام اینکه رادیو مقاومت از ابتدای دی ماه به مدت ۳۰ روز روی آنتن می رود اظهارکرده بود: معرفی و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ اصیل ایثار و شهادت، برگرفته از مکتب متعالی اهل‌بیت (ع) و متأثر از اندیشه‌ها و سیره امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری از مهم‌ترین اولویت‌های این شبکه رادیویی است.

به گفته وی در این فصل از رادیو، مفاهیمی همچون تبیین شناختی مقاومت، مقاومت در گفتمان انقلاب اسلامی، توصیف دستاوردهای مقاومت، معرفی چهره‌های شاخص این حوزه، درنگی بر موضوع دشمن و دشمن شناسی و شناحت حوزه جغرافیایی مقاومت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

کوچک زاده با تاکید بر پوشش ۲۴ ساعته این رادیو در سراسر کشور تصریح کرده بود: این شبکه تلاش دارد تا با بررسی چیستی مفهوم مقاومت، ابعاد، زمینه‌ها، پیامد، چشم‌انداز مقاومت و ارائه مدل مفهومی آن در اندیشه امامین انقلاب به‌عنوان مؤلفه‌ای تعیین‌کننده در پیشرفت جامعه اسلامی، تبیین مفهوم بصیرت و دشمن شناسی در کنار معرفی زندگی و مشی مجاهدانه شهید سپهبد قاسم سلیمانی دلیر بی نظیر جریان مقاومت، را مورد بررسی جدی تر قرار دهد.

افتتاح صدای مقاومت

اما مراسم افتتاح شبکه رادیویی «مقاومت» با حضور فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدیران عالی رتبه رسانه ملی برگزار شد.

علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی در مراسم راه اندازی رادیو مقاومت بیان کرد: به سالروز شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی نزدیک شدیم و به همین مناسبت معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته که ماه دی ماه را ماه مقاومت نام‌گذاری کند.

۱۳ دی ماه شهادت سردار دل‌ها، ۱۹ دی سال ۵۶ یادآور روزهای شیرین و تلخ، ۹ دی ماه روز بصیرت ملت ایران است .

وی ادامه داد: همه شبکه‌های رادیویی وظیفه دارند به مقوله مقاومت بپردازند و برای رسانه ملی این مفهوم بسیار مهم بوده که شبکه‌ای ویژه آن برپا کند.

بخشی زاده با بیان رویکرد این شبکه و موضوعات آن در چند محور هم گفت: مهم‌ترین رویکرد ما تبیین مدل مفهومی مقاومت در اندیشه ناب امام (ره) و رهبری است. باز نمایی مفهوم بصیرت و دشمن شناسی شهید سلیمانی در دستور کار ما است. تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر محورهای موجود برای اداره این شبکه رادیویی است.

وی ادامه داد: تبیین مولفه‌های مکتب شهید سلیمانی و سبک زندگی ایشان و بازنمایی ابعاد زندگی شان از دیگر محورهای موجود در این شبکه رادیویی است. تبیین مولفه‌های قدرت نرم جمهوری اسلامی و بازنمایی نقش فرماندهان مقاومت از دستور کارهای ما است.

بخشی زاده درباره محورهای عملیاتی مورد اشاره در این شبکه نیز خاطرنشان کرد: نقش شهید سلیمانی و تاثیر ایشان بر عرصه سیاست داخلی و وحدت جهان اسلام و نقش شهید سلیمانی بر قدرت جمهوری اسلامی و آثار شهید در برنامه‌ها مرور خواهد شد. تبیین جایگاه شهید در آینه ۸ سال دفاع مقدس، تبیین نقش الگویی شهید سلیمانی برای جوانان و خانواده و سبک زندگی شخصی ایشان از محورهای کار ما است. همچنین تاثیر شهید در عرصه اجتماعی کشور و دیپلماسی مقاومت در مکتب شهید نیز از محورهای موجود در رادیو مقاومت است.

معاون صدای جمهوری اسلامی گفت: مکتب شهید سلیمانی در گام دوم انقلاب اسلامی حتماً مورد توجه ما خواهد بود.

ایران ما پایتخت مقاومت است

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در این مراسم اظهار کرد: ایران ما پایتخت مقاومت است و هر کسی که در عالم بخواهد مقاومت واقعی را یاد بگیرد باید به ایران بیاید. از این صدا، صدای همه مظلومان عالم به گوش جهانیان برسد صدای کودکانی که در زیر بمباران اسرائیل و زیر بمباران‌های آل سعود هستند به گوش همه برسد.

وی ادامه داد: مهمترین دستاورد انقلاب ما این بود که مقاومت را به جهان اسلام برگرداند. بیش از ۲۰۰ سال بود که اروپا و امریکا وارد سرزمین‌ها می‌شدند و مسلمانان عقب نشینی می‌کردند. در این چهل سال گذشته ملت ایران حقیقتاً نماد شکست ناپذیر مقاومت را به دنیا نشان دادند.

حامد فخری زاده فرزند شهید حاج محسن فخری زاده هم در ادامه این مراسم گفت: وقتی که ما از ترور صحبت می‌کنیم چه در داخل مرزها و چه در خارج از مرزها به معنای حذف یک سرمایه ارزشی است که در راستای اعتلای کشور و نظام اسلامی حرکت می‌کرده و ارزش داشته برای استکبار جهانی که آن را از میان بردارد.

وی ادامه داد: با قریب ۱۸ هزار شهید ترور در این ۴۰ سال درختی تنومند شده و مهمترین اتفاق تبیین درست اندیشه‌های شهدای انقلاب و دفاع مقدس است. فخری زاده ادامه داد: امیدواریم رادیو مقاومت بتواند با تبیین درست جریان زندگی و اندیشه شهدا و به خصوص شهدای مقاومت که با اندیشه استکبار ستیزی پا به عرصه مقاومت قدم گذاشتند و به برکت خونشان ریشه استکبار در جهان اسلام خشک شود. رادیو مقاومت به جریان مقاومت به درستی بپردازد و جریان مقاومت زنده و با صلابت باقی بماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس