گفتگوی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و مارک میلی درباره ایران

رئیس ستاد مشترک آمریکا روز پنجشنبه در خلال سفرش به منطقه توقفی در فلسطین اشغالی داشته است.

به گزارش مشرق، یک رسانه صهیونیستی گزارش داده «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک آمریکا روز پنجشنبه در خلال سفرش به منطقه توقفی در فلسطین اشغالی داشته است. 

روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داده هدف سفر مارک میلی رایزنی درباره تهدیدهای ایران برای اسرائیل بوده است.

میلی در جریان این سفر دو روزه ابتدا در تل‌آویو با «آویو کوچاوی»، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و شمار دیگری از فرماندهان ارتش این رژیم دیدار کرد.

او صبح جمعه با «بنی گانتز»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار کرد. در بیانیه دفتر گانتز آمده است: «آنها در جلسه‌شان درباره چالش‌ها و تغییرات مختلف حادث‌شده در وضعیت عملیاتی در خاورمیانه بحث و تبادل نظر کردند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «گانتز اهمیت ادامه فشار حداکثری علیه رژیم ایران و آمادگی ارتش اسرائیل برای تمامی رویدادهای احتمالی را به میلی تأکید کرد.»

رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است و با کمک‌های آمریکا از هر گونه نظارت بین‌المللی بر برنامه تسلیحاتی خود طفره رفته است. این رژیم در سال‌های گذشته ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای متهم کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

ایران علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد.

علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا با تحریک رژیم صهیونیستی در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس