کد خبر 1156884
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
تکمیلی| زینب سلیمانی: راه سردار با قدرت ادامه خواهد داشت

فرزند شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با تأکید بر اینکه راه پدرش همچنان ادامه دارد گفت که هزاران ایرانی با قدرت و متحد راه سردار سلیمانی را ادامه می‌دهند و با تروریسم مقابله خواهند کرد.

به گزارش مشرق، «زینب سلیمانی» فرزند شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» در گفت‌وگو با شبکه روسی «راشاتودی» تأکید کرد که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد که آمریکا گروههای تروریستی چون القاعده و طالبان را برای آغاز یک جنگ در غرب آسیا خلق کرده است.

هدف پشت پرده آمریکا از خلق گروههای تروریستی

وی در این خصوص توضیح داد: « همه می‌دانیم که طالبان و القاعده گروه تروریستی هستند که آمریکا آنها را به وجود آورد و ما شواهد زیادی در این زمینه داریم و پدر من تنها فردی بود که مقابل چنین گروههای تروریستی ایستاد. قطعاً آنها از ایستادگی پدر من مقابل چنین گروههای تروریستی خرسند نبودند چون خودشان این گروه را به وجود آورده بودند. آنها این گروهها را برای آغاز جنگ در خاورمیانه (غرب آسیا) ایجاد کرده بودند».

زینب سلیمانی در ادامه به خشم دولت ترامپ و مقام‌های آمریکایی از اقدامات پدرش علیه گروههای تروریستی همچون داعش و القاعده توضیح داد: «آنها از این گروهها (القاعده و داعش) برای آسیب رساندن به بقیه افراد، تصرف خانه‌ها و دارایی‌هایشان استفاده می‌کردند. آنها خوشحال نبودند زیرا پدر من مقابل این گروههای تروریستی ایستاد و در هرجایی آنها را نابود می کرد».

افشاگری آسانژ درباره همکاری القاعده با آمریکا

وی سپس به بخشی از افشاگری‌های بنیانگذار ویکی‌لیکس در خصوص حمایت آمریکا از القاعده و گروههای تروریستی اشاره کرد و گفت: «همانطور که می‌دانیم، «جولیان آسانژ» بنیانگذار ویکی لیکس ایمیلی را فاش کرد که در آن «جیک سالیوان» (مشاور وزارت خارجه آمریکا در دولت اوباما) تأکید کرده بود که القاعده در سوریه با ما است. این فرد هم‌اکنون بخاطر فاش کردن این حقایق در بازداشت است. او فاش کرد که آمریکا این گروه تروریستی و افرادی را به وجود آورده است که مردم بی‌گناه را قتل عام می‌کنند. جان مردم بی‌گناه بازیچه دست آنها است».

فرزند فرمانده پیشین نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در خصوص اتحاد بیشتر مردم ایران پس از ترور شهید سلیمانی گفت: «مراسم ترحیم پدر من در ایران و عراق یک رخداد ویژه و خاص در تاریخ بود. شاهد حضور گسترده مردم در خیابان‌ها بودیم که بسیار غمگین و خشمگین بودند و به دنبال انتقام و منتظر پاسخ به این اقدام بودند چون می‌دانستند که سردار سلیمانی چه اقداماتی را برای آنها انجام داده است و می‌دانستند به چه دلیل ترامپ دستور قتل پدر مرا صادر کرد».

سردار سلیمانی ارتشی از مردم ایران را در اختیار دارد

وی با تأکید بر تداوم راه سردار سلیمانی تصریح کرد: «آمریکا فکر می‌کرد با کشتن پدرم همه‌چیز تمام می‌شود زیرا سردار سلیمانی و همان قدرت خاورمیانه را کشته بودند اما کاملاً در اشتباه بود. آنها خشم را در چشمان مردم ایران ندیدند، اشک‌های آنها را ندیدند و غم آنها را ندیدند و من باید بگویم که سردار سلیمانی ارتشی از مردمی را در اختیار دارد که انتقام وی را ترامپ خواهند گرفت. این پایان سردار سلیمانی نیست بلکه آغاز وی است».

زینب سلیمانی سپس ادامه داد: «هزاران نفر همچون سردار سلیمانی وجود دارند که آمادگی دارند تا مثل او و حتی قوی تر از او مبارزه کنند. این قدرت ما است. مردم ما متحد هستند تا مقابل چنین قدرت‌های خطرناکی ایستادگی کنند».

سردار سلیمانی به دنبال تبدیل جهان به مکانی امن برای کودکان بود

وی سپس در پاسخ به سؤالی درباره تلاش آمریکا برای تروریست جلوه دادن سپهبد سلیمانی گفت: «تصویری که آنها از پدر من جلوه داده‌اند، تصویر واقعی نبوده است. پدر من در خانه یک پدر برای ما بود، کتاب‌های بسیار زیادی خوانده بود. در دانشگاه تحصیل کرده بود و بعنوان استاد دانشگاه تدریس می‌کرد و تنها هدفی که به دنبال آن بود، تبدیل جهان به مکانی امن برای کودکان بوده است».

تاریخ درباره اقدامات سردار سلیمانی قضاوت خواهد کرد

وی سپس توضیح داد: «او به سوریه رفت و بخاطر نجات و امنیت کودکان سوری مبارزه کرد. مبارزه کرد تا مردم سوریه در امنیت باشند. چطور پدر من می‌تواند فردی باشد که به دنبال کشتن مردم آمریکا و اروپا باشد. او آنها را از دس داعش نجات داد. برای آنها مبارزه کرد. او به مردم یمن که در گرسنگی هستند کمک کرد.... پدرم برای همه مبارزه می کرد تا جهان را به مکانی امن تبدیل کند و فکر می‌کنم که تاریخ درباره تصویر واقعی پدرم و اقداماتی که انجام داده است، قضاوت خواهد کرد».

فرزند شهید سلیمانی سپس به ناتوانی آمریکا خنثی کردن طرح‌های سردار سلیمانی برای مقابله با تروریسم اشاره کرد و گفت: « آنها نمی‌توانستند در برابر اقدامات پدر من کاری از پیش ببرند. او طرح‌های آنها را از بین برد و آنها شرمسار بودند که همه طرح هایشان شکست خورده و توسط پدرم از بین رفته است. آنها به دلایل زیادی پدرم را کشتند».

وی در بخش پایانی مصاحبه خود با طرح سؤالی گفت که آمریکا حتی به نظامیان خود نیز رحم نکرده و آنها را بازیچه قرار داده و تنها به پیشبرد منافع و غارت منابع کشورهای دیگر می‌اندیشد.

زینب سلیمانی در این خصوص توضیح داد: «تمایل دارم این سوال را از نظامیان آمریکایی بپرسم که به چه دلیل در عراق حضور دارند؟ به چه دلیل در سوریه حضور دارند؟ به دنبال چه چیزی هستند و برای چه آمریکا نظامیان خود را به این کشورها اعزام می‌کند؟ آنها پاسخ می‌دهند که برای از بین بردن داعش در این کشورها هستند. ما خودمان می‌دانیم که آنها خودشان داعش را به وجود آورده‌اند. آنها می‌گویند برای از بین بردن داعش آنجا هستند اما ما می‌دانیم که آنها خودشان داعش را به وجود آورده‌اند. آنها سربازان بی‌گناه را به کام مرگ می‌فرستند. آنها سربازان را اعزام می‌کنند تا در مبارزه با آنچه که خودشان به وجود آورده‌اند کشته شوند. آنها به جان نظامیان خودشان هم اهمیت نمی‌دهند. این یک بازی است که خودشان یک چیز را خلق می‌کنند سپس سربازانشان را می‌فرستند تا آنچه را که خودشان به وجود آورده‌اند بکشند. آنها فقط به قدرت فکر می‌کنند به پول و هرآنچه که در آن کشورها است فکر می‌کنند. آنها به دنبال نفت هستند».

دختر سپهبد سلیمانی در خصوص برنامه آینده خود بعد از به شهادت رسیدن پدرش توضیح داد: «برنامه من معرفی پدرم به جهان است. این وظیفه من است. این سرنوشت من است که سردار سلیمانی واقعی را به جهان نشان دهم. کتابی هم درباره پدرم خواهم نوشت. کتاب‌های زیادی به زبان انگلیسی و زبانهای دیگر وجود دارد که هیچ‌کدام کامل نیستند. من می‌خواهم چهره واقعی پدرم را به جهان نشان دهم نه آن چهره‌ای که ترامپ از پدرم معرفی می‌کند».

پیش از این در بخش‌ مقدماتی که شبکه راشاتودی از مصاحبه دختر سردار سلیمانی منتشر کرده بود،  «زینب سلیمانی» گفت که مردم ایران بین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب این کشور فرقی قائل نمی‌شوند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  23 1
  زنده باشی شیر زن ایرانی از دیار قاسم سلیمانی ها.
  • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
   27 3
   سردار شهید قاسم سلیمانی پسر ندارد؟!
  • IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
   9 14
   دفاع از حریم حق دختر وپسرنداره...سردارسلیمانی پسر داره ولی دخترش زینب وار پیامرسان خون شهدای مقاومته...لطفا تبعیض جنسیتی روکناربزارین
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  11 0
  آفربن، دردو بلات بخوره تو فرق سر عسلاهاطچی ها!!!
 • DE ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  22 0
  روحش شاد. من تصمیم گرفتم در زندگیم راه سردار سلیمانی رو ادامه بدم مثلا پای صندوق رای انتخابات 1400 راه سردار سلیمانی رو ادامه بدم (اگر تا خرداد 1400 زنده بمونم). قصد کردم به کسی رای بدم که غیرت ایرانی و شرف ایرانی داشته باشه. اونایی که در انتخابات سال 96 مردم رو از سیدابراهیم رئیسی ترسوندن همشون دروغگو و بی شرف بودن بلااستثنا. تو خونه ما یک مشت کاغذ گلاسه گرانقیمت با چاپ رنگی انداخته بودن روشون نوشته بود : « اگر به آقای رئیسی رای بدید گرانی زیادی ایجاد میشه و معیشت مردم فلان میشه و فلان میشه.» لعنت بر خودشون و نسلشون. لعنت بر خودشون و نسلشون. لعنت بر خودشون و نسلشون.
  • IR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۸
   4 0
   آفرین به غرور ایرانی شما ، ولی لطفا به نسل کسی لعنت نفرستیدزیرانمیدانید چه کسی یا کسانی درآن نسل موردنظرالهی اند،چون خداوندمتعال عذاب را ازبرخی آنقدربه تاخیر می اندازد تا فرد یا افراد مورد نظر پروردگار از او جداشده وپابه عرصه وجودنهاده و از او جدا شود!
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  20 0
  دلم خیلی می سوزه وقتی اسم سردار و میشنوم الان هم با اشک مینویسم من هم امیدوارم راه سردار ادامه پیدا کنه من هم اون عزیز و الگوی خودم و بچه هام قرار دادم عکسش و یه جایی نصب کردم که همیشه ببینمش و خطا نکنم لعنت بر هر چی مذاکره کننده ی ترسو لعنت لعنت
 • شیرازm IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  9 1
  درودبانوی شجاع واصیل ایرانی...
 • زینب US ۰۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۸
  4 0
  ماشاالله زینب خانم ان شاالله ادامه دهنده راه پدر هستید
 • حسن IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۸
  4 0
  سلام بر سردار و زینب عزیزش ما همه در راه سردار حاضریم جان بدهیم
 • علیرضا IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۸
  0 0
  درود خدا بر تو ای شهید عزیز راهت ادامه دارد ای عزیز و ای غریب ایرانزمین، به خود افتخار کن ای سرزمین مقدس که فرزندانت را پیامران خدارا رفتند وچون مولایشان اقا امیرالمؤمنین علی اعلی علیهالسلام چشم فتنه را کور کردند،

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس