سطح زیر کشت گیاهان دارویی به سه هزار هکتار می رسد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت توسعه کشت گیاهان دارویی در این استان، گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی به سه هزار هکتار می‌رسد.

به گزارش مشرق، حسین برزگر، با اشاره به اینکه ظرفیت توسعه و کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، گفت: تعداد گونه‌های گیاهان آندمیک و دارویی در استان به وفور یافت می‌شوند.

وی افزود: یک هزار و ۴۵۰ هکتار سطوح گیاهان دارویی در استان وجود دارد که توسعه کشت زعفران و گل محمدی از مهمترین برنامه‌ها است.

بیشتر بخوانید:

از فواید شگفت انگیز روغن کرچک چه می‌دانید؟

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این استان، بیان کرد: به دنبال این هستیم که سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این استان به سه هزار هکتار برسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این استان باید دنبال خریدار بود و از شرکت‌هایی که می‌توانند در زمینه تولیدات لوازم بهداشتی، اسانس و … فعالیت کنند، دعوت می‌شود به عنوان پیمانکار در استان حاضر شود که ظرفیت‌های بالقوه در استان برای کشت گیاهان دارویی وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون کشت زعفران مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است و هر سال سطح زیر کشت این محصول افزایش می‌یابد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس