کد خبر 1152117
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
بورس نمایه

حجم معاملات امروز بازار نزدیک به ۱۴ میلیارد سهم و ارزش این جابجایی نیز نزدیک به ۱۹ هزار میلیارد تومان بود که گروه خودرو در بازار امروز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

به گزارش سرویس بورس مشرق، بازار در اولین روز هفته کار خود را با افزایش عرضه‌ها در بازار آغاز کرد اما دقایقی نگذشته بود که این روند معکوس شد و قدرت تقاضا بر عرضه چربید و شاخص کل بورس روند مثبت خود در روزهای قبلی را ادامه داد که در نهایت با بیش از ۱۹ هزار واحد افزایش به ۱ میلیون و ۴۹۰ هزار واحد رسید. در بازار امروز نزدیک به ۱۴ میلیارد سهم به ارزش ۱۹ هزار میلیارد تومان جابجا شد.

بیشتر بخوانید:

ارزش روز سهام عدالت، دارایکم و پالایشی یکم +جدول

در میان صنایع برتر بازار گروه بانکی بیشترین حجم معاملات را با جابجایی ۳ میلیارد و ۱۳۱ میلیون سهم از آن خود کرد و بعد از گروه خودرو با ۲ میلیارد و ۸۶۶ میلیون سهم دوم شد و گروه فرآورده‌های نفتی نیز با ۵۰۹ میلیون سهم جایگاه سوم بیشترین جابجایی سهم را به خود اختصاص داد. به لحاظ ارزش معاملات اما گروه خودرو با ۱۷۰۰ میلیارد تومان پیشتاز بود و گروه بانکی با ۱۴۰۰ میلیارد تومان در رتبه بعدی قرار گرفت و گروه فرآورده‌های نفتی با بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان صنعت سوم بازار امروز به لحاظ ارزش معاملات بود.

در بازار بورس امروز با ۱ میلیون و ۵۶۰ هزار معامله بیش از ۱۱ میلیارد سهم جابجا شد و ارزش معاملات بازار بورس از مرز ۱۲۵۰۰ میلیارد تومان عبور کرد. نمادهای فارس، کگل، کچاد و خودرو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

در بازار فرابورس نیز ۷۹۰ هزار معامله صورت گرفت و در این معاملات نزدیک به ۳ میلیارد سهم به ارزش ۶۴۰۰ میلیارد تومان جابجا شد. نمادهای مارون، دی، غصینو و زاگرس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

منبع:بااقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس