روحانی: عدم حضور من در مجلس بخاطر مصوبه دیروز مجلس نیست گرچه دولت با آن موافقت ندارد

رئیس‌جمهور گفت: عدم حضور من در مجلس به خاطر مصوبه دیروز مجلس نیست که البته دولت با آن مصوبه موافقت ندارد و آن را برای روند فعالیت‌های دیپلماتیک مضر می‌داند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: بسیار علاقمند بودم طبق روال سالهای گذشته سخنان امروز من خطاب به مردم عزیز و نمایندگان محترم در خانه ملت و در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ایراد می‌شد.

دولت با مصوبه مجلس موافق نیست و آن را برای روند فعالیت های دیپلماتیک مضر می داند

رئیس جمهور با بیان اینکه گمانه‌زنی‌هایی که ممکن است در رسانه‌ها مطرح شود که عدم حضور امروز من در مجلس شورای اسلامی به خاطر مصوبه دیروز مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: البته دولت با آن مصوبه موافق نیست و آن را برای روند فعالیت‌های دیپلماتیک مضر می‌داند اما نرفتن به مجلس صرفا به دلیل پروتکل‌های بهداشتی و نه مساله دیگر بوده است.

ببینید:

فیلم/ روحانی: مصوبه دیروز مجلس را مضر می‌دانم

 احساس می‌کنیم شرایط سال آینده با دهه‌ای که گذشت، کمی متفاوت خواهد بود

دکتر روحانی در ادامه به اهمیت خاص و ویژه بودجه امسال اشاره کرد و گفت: اساسا سال ۱۴۰۰ از جهاتی سال ممتاز و حائز اهمیت است. اولا سال آینده سال پایانی قرن چهاردهم و در آستانه ورود به قرن جدید خواهیم بود و از طرف دیگر این بودجه در زمانی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود که احساس می‌کنیم شرایط سال آینده با دهه‌ای که گذشت از آغاز سال ۹۰ تا امروز، کمی متفاوت خواهد بود.

 ابراز خرسندی از تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در موعد مقرر به مجلس

رئیس جمهور اظهارداشت: دشمنان همه توان خود را برای تسلیم مردم ایران در این دهه به کار گرفتند و به ویژه در سه سال اخیر تحریم را به یک جنگ تمام عیار اقتصادی تبدیل کردند. اما در عین حال فکر می‌کنیم با شکست این جنگ و فشار حداکثری، شرایط در سال آینده شرایط متفاوتی خواهد بود.

ببینید:

فیلم/ چرا روحانی امروز به مجلس نرفت؟

 دکتر روحانی افزود: البته این شرایط متفاوت نه تنها به خاطر اینکه ترامپ با سیاست‌های غلط خود نسبت به ایران و جهان شکست خورد، بلکه هر دولتی در آمریکا روی کار می‌آمد به خاطر شکست جنگ اقتصادی و فشار حداکثری، ناچار بود در برابر ملت ایران سر تسلیم فرود بیاورد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این دولت در شرایطی سال ۹۲ فعالیت خود را اغاز کرد که برای اولین بار بعد از جنگ تحمیلی شرایط رکود تورمی عمیقی را در کشور شاهد بودیم، گفت: در آغاز فعالیت دولت، با تورم بیش از ۳۴ درصدی و رشد اقتصادی منفی ۷/۷ مواجه بودیم.

دکتر روحانی افزود: این دولت توانست طی ۶ ماهه اول فعالیت خود در هر دو مسئله تورم و رکود، تغییرات اساسی در کشور ایجاد کند به طوری که با تلاش ها و اقدامات انجام شده همان سال تورم به ۱۵.۶ درصد رسید و در زمینه رشد اقتصادی هم به عدد مثبت  ۳.۲ رسیدیم.

رئیس جمهور ادامه داد: برغم اینکه در بخش دوم سال ۹۳  قیمت نفت با سقوط بی سابقه از ۱۲۰ دلار به ۳۰ دلار تنزل کرد، توانستیم کشور را بدون تکانه های اقتصادی اداره کنیم و در عین حال مذاکرات هسته ای را هم در سال ۹۳ و ۹۴ ادامه دهیم و با دستیابی به توافق هسته ای گشایش های زیادی در کشور ایجاد شد و اقتصاد رونق گرفت.

دکتر روحانی بهره برداری تعداد زیادی از فازهای پارس جنوبی، افتتاح کارخانجات متعدد پتروشیمی و همچنین تکمیل و به بهره برداری رسیدن پالایشگاه خلیج فارس را از اتفاقات مهم کشور بعد از امضای برجام و گشایش های اقتصادی عنوان کرد و افزود: شرایط کشور به طور کلی عوض شد تا جایی که در سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهان برای ایران به ثبت رسید.

رئیس جمهور تک رقمی شدن نرخ تورم در سال های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ و حتی ماه های اولیه سال ۹۷ را مورد اشاره قرار داد و افزود: شرایط اقتصادی که در طول فعالیت این دولت ایجاد شده در متوسط ۵۰ ساله کشور بی نظیر بوده است.

دکتر روحانی در ادامه به فعالیت های انجام شده از سوی این دولت در بخش اشتغال اشاره کرد و با بیان اینکه از سال ۸۵ تا ۹۱ رشد اشتغال خالص کشور تقریبا صفر بوده است، گفت: در این دولت اقدامات و تلاش های زیادی در بخش ایجاد اشتغال انجام شده است و به طور متوسط از ۹۳ تا ۹۷ حدود ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده که آمار بی سابقه ای است.

رئیس جمهور در عین حال افزود: البته در کنار این افزایش شغل ما هر فصل نسبت به فصل مشابه قبل بیش از ۹۰۰ هزار نفر جمعیت فعال کشور نیز افزایش یافته است.

دکتر روحانی همچنین اظهار داشت: طی این ۷ سال  برغم فراز و نشیب ها و کاهش قیمت نفت و طولانی شدن مذاکرات هسته ای تا سال ۹۴، توانستیم پایه های مقاومت کشور در برابر فشارهای بیرونی را تقویت کنیم و به برکت همین مقاومت و ایستادگی بود که از سال ۹۷، آمریکا در هر قطعنامه ای که علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل برد، ناموفق بود و شکست خورد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تا قبل از سال ۹۷ حتی روسیه و چین نیز به قطعنامه های آمریکا علیه ایران رای مثبت می دانند، گفت: از سال ۹۷ به بعد با اقدامات و تلاش های انجام شده و دیپلماسی فعال، تنها یک یا دو کشور با آمریکا همراهی کرده اند و علاوه بر زمینه های سیاسی، در زمینه حقوقی نیز در هر دادگاه بین المللی که علیه آمریکا حضور یافتیم، تاکنون موفق بوده ایم.

دکتر روحانی با اشاره به تقویت قدرت دفاعی کشور در این دولت، افزود: امروز قدرت دفاعی کشور ما با ۸ سال قبل بویژه در زمینه سلاح های راهبردی زمینی، هوایی، دریایی، پدافند و موشکی قابل مقایسه نیست و قدرت ما چند برابر شده و توانسته ایم بنیه دفاعی کشور را از هر زمان دیگر بیشتر تقویت کنیم.

دستاوردهای این دولت را باید با آمار و ارقام به مردم گفت؛ بخاطر رقابت های سیاسی و انتخاباتی، اخلاق و حقایق را زیر پا نگذارید

رئیس جمهور با بیان اینکه بسیار مهم است که آمار و ارقام در همه زمینه ها با گذشته مقایسه شود، افزود: امروز در زمینه هسته ای، شرایط ما به مراتب بهتر از ۸ سال گذشته است، از IR۱ و IR۲ به IR۸ و IR۹ رسیده ایم و در زمینه غنی سازی از هر سال دیگری قدرتمند تر هستیم و امکان تحقیق و توسعه از هر زمان دیگری در کشور بهتر است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه نباید بخاطر رقابت های سیاسی و انتخاباتی، اخلاق و حقایق را زیر پا بگذاریم و  باید واقعیت ها را با آمار و ارقام به مردم بگوئیم، گفت: موفقیت های این دولت در شرایطی بدست آمده که در بهترین شرایط صادرات نفتی در سال ۹۶، درآمد این دولت به اندازه بدترین سال درآمد نفتی دولت قبل بوده است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در جلسه دولت، گفت: همه می دانیم قبل از روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، عده ای با برجام مخالف بودند و سه گروه متشکل از صهیونیست ها، ارتجاع منطقه و تندروها در آمریکا با همه توان می خواستند و تلاش می کردند که برجام به نتیجه نرسد اما موفق نشدند چون دولت قبلی در آمریکا تا حدی به سیاست و مدیریت بین المللی آشنا بود.

دکتر روحانی افزود: اما کسی در آمریکا روی کار آمد که نه سیاست بلد بود و نه مدیریت و نه تدبیر داشت، پول عربستان و فشار تندروها او را به هر طرفی که خواستند، چرخاندند تا اینکه یک توافق سازنده برای همه جهان را زیر پا گذاشت و با خروج از برجام فشار مضاعف اقتصادی و تحریم را علیه ملت ایران اعمال کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه از سال ۹۷ که فشار شدید و جنگ اقتصادی علیه ایران آغاز شد، نگذاشتیم کشور دچار تکانه شدید شود، گفت: در تحریم سال های ۹۱ و ۹۲ دیدیم که مردم چگونه برای کالای اساسی صف می بستند، اما در سال ۹۷ برغم تحریم های شدیدتر، کالای اساسی به وفور در اختیار مردم بود.

دکتر روحانی افزود: در سال ۹۸ برغم همه فشارها و مشکلات اقتصادی، کنترل تورم و افزایش رشد اقتصادی را در دستور کار داشتیم و تلاش ها منجر شد که در ابتدای سال ۹۹ رشد اقتصادی ما مثبت شود اما در این سال همه دنیا با یک مشکل بی سابقه به نام ویروس کرونا مواج شد و همه کشورهای جهان از جمله ایران با مشکل اقتصادی مواجه شدند.

رئیس جمهور با بیان اینکه با شیوع بیماری عالمگیر کووید ۱۹ به طور طبیعی صادرات و واردات در کشور با افت مواجه شد، گفت: در شرایطی قرار گرفتیم که در ۸ ماهه اول امسال صادرات کشور از نظر وزنی ۱۴ درصد و از نظر ارزشی ۱۹ درصد کاهش یافت و همچنین بخاطر مشکلاتی که برای خریداران نفت ما در عرصه بین المللی از سوی آمریکا ایجاد شد، درآمد نفتی کشور نیز در سال های ۹۷ تا ۹۹ کاهش داشت.

دکتر روحانی اظهارداشت: برغم همه این مشکلات خوشحالیم که امروز شرایط به سمت بهبود تدریجی حرکت می کند و امید مردم برای رونق اقتصاد بیشتر شده است، محاسبات هم بر این مبناست که جنگ اقتصادی دشمن به پایان نزدیک است و محاسبات جهانی این است که تحریم  و فشار آمریکا علیه ایران شکست خورده است.

رئیس جمهور با اشاره به سختی هایی که مردم عزیز کشور در طول این سال از ناحیه تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان متحمل شده اند، گفت: دولت، مردم و همه قوای کشور با مقاومت در برابر این فشارهای ناعادلانه و همچنین مشکلات ناشی از کرونا مبارزه کردند و امیدواریم موفقیت نهایی را در هر دو زمینه بدست آوریم.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تولید و تلاش در کشور برای افزایش و رونق تولید اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در تولید داخلی مهرماه امسال نسبت به سال گذشته، تولید و فروش فعالیت های اقتصادی مثبت بوده و رشد داشته ایم به عنوان نمونه در بخش صنعت در ۷ ماه اول سال رشد تولید ۶.۴ درصد و رشد فروش ۸.۹ درصد بوده است و برغم اینکه در زمینه تامین دلار با مشکل مواجه بودیم، حرکت های بسیار خوبی در سال جهش تولید انجام شده است.

درآمد عمومی در لایحه بودجه سال آینده ۸۴۱ هزار میلیارد تومان است

رئیس جمهور در ادامه به ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: درآمد عمومی در لایحه بودجه سال آینده  ۸۴۱ هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و معتقدیم با کمک همدیگر این رقم در بخش های مالیات، گمرکات و عوارض، درآمد نفتی، فروش اوراق مشارکت و سهام که درآمدهای اصلی دولت هستند، قابل تامین است.

همه امکانات خود را بسیج کرده ایم که سال آینده فروش نفت را افزایش دهیم

دکتر روحانی با بیان اینکه همه امکانات خود را بسیج کرده ایم و شرایط را مناسب می دانیم که سال آینده فروش نفت را افزایش دهیم، گفت: پیش بینی ما فروش بیش از ۲ میلیون بشکه نفت و میعانات است اما این به معنای افزایش اتکا به نفت در لایحه بودجه نیست.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اتکا به نفت در لایحه بودجه سال آینده همچون سال گذشته بوده و اتکا به نفت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بیشتر نشده است، افزود: افزایش درآمد نفتی در سال آینده به طور عمده در دو سرفصل "توسعه زیربنایی کشور" و " توانمندسازی اقشار محروم" مصرف خواهد شد و افزایش درآمد نفتی صرف بودجه جاری نخواهد شد.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه نباید در این زمینه خلط مبحث شده و این تلقی ایجاد شود که اتکا به نفت در لایحه بودجه سال آینده افزایش یافته است، گفت: بسیار مهم است که این اشتباه رخ ندهد، زیرا معتقدیم که فاصله گرفتن بودجه جاری کشور با نفت باید بیشتر شود.

رئیس جمهور با تاکید بر ادامه واگذاری سهام دولت به مردم افزود: همچنان علاقمندیم که دولت سهام بیشتری به مردم واگذار کند و این واگذاری به طور عمده از طریق بورس انجام شود تا مردم وارد اقتصاد شوند و مدیریت و مالکیت به مردم واگذار شود.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه همه تلاش دولت بر این است که منابع درآمدی در بودجه برای توسعه کشور صرف شود، یکی از اولویت های دولت را توسعه دولت الکترونیکی و حمایت از شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: در این بخش ها کارهای بسیاری انجام شده و تصمیم داریم تا خرداد سال ۱۴۰۰ تکمیل و نهایی شود.

 در لایحه بودجه ۱۴۰۰، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان ۲۵ درصد و معافیت مالیاتی ۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده است

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح مرحله اول و مهم سامانه جامع تجارت در روزهای گذشته، گفت: بخش اول و مهم سامانه تجارت با هدف شفافیت و مبارزه با فساد فعالیت خود را آغاز کرد و بخش دوم بهمن ماه و بخش آخر آن نیز تا خرداد سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق 

دکتر روحانی با بیان اینکه برخی امور ممکن است به ظاهر بودجه جاری داشته باشند اما در اصل زیربنایی و ساختاری هستند، گفت: دانشگاه ها، آموزش و پرورش، بخش سلامت و پارک های علم و فناوری ممکن است ظاهر بودجه جاری داشته باشند اما ساختاری و زیربنایی هستند.

 در لایحه بودجه سال آتی استخدام ۵۰ هزار نیروی جدید در بخش بهداشت و درمان مد نظر قرار گرفته است

رئیس جمهور با اشاره به تلاش دولت برای تداوم کمک به اقشار ضعیف در ماه های آتی و سال آینده، اظهار داشت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان ۲۵ درصد دیده شده، معافیت مالیاتی ۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده  و حداقل دریافتی از ۲.۸ میلیون تومان به ۳.۵ تومان افزایش یافته و ۱۶ هزار میلیارد تومان نیز برای کاهش فقر مطق تعیین شده است.

 اعتبار بخش سلامت ۲ برابر افزایش می یابد/  بیمه رایگان برای ۳۰ میلیون نفر در بودجه آتی

دکتر روحانی تاکید کرد: کمک های معیشتی همچون سابق پرداخت خواهد شد، بیمه رایگان برای ۳۰ میلیون نفر در نظر گرفته شده و اعتبار بخش سلامت  ۲ برابر شده ، استخدام ۵۰ هزار نیروی جدید در بخش بهداشت و درمان مد نظر قرار گرفته است.

۱۰۴ هزار میلیارد تومان سهم بودجه عمرانی در لایحه بودجه سال آتی

رئیس جمهور ادامه داد: بودجه عمرانی کشور در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را  ۱۰۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در بودجه سال آینده توجه خاصی به تولید و اشتغال شده تا بتوانیم در استانهای مختلف طرح ها و پروژه های ملی را سریع تر تکمیل و راه اندازی کنیم.

دکتر روحانی توجه و رسیدگی به اقشار محروم و کسانی که درآمد ثابت دارند و همچنین عدالت اجتماعی و حمایت از صندوق های تامین اجتماعی را از دیگر ویژگی های لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد و افزود: تلاش خواهیم کرد از طریق  بودجه مولد سازی ظرفیت های منطقه ای را با توسعه ارتباطات و حمل و نقل  افزایش دهیم.

رئیس جمهور افزود: آب و محیط زیست، زیر ساخت های نفت و گاز و پتروشیمی، آموزش عالی و آموزش و پرورش، مبارزه با فساد و همچنین ارتقاء امنیت غذایی با توسعه زیر ساخت های کشاورزی از دیگر مواردی است که در لایحه بودجه سال آینده مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر روحانی افزود: امیدوارم با بودجه ۱۴۰۰ برای ادامه رونق تولید و حمایت ازاقشار ضعیف جامعه و تحول در اقتصاد نوین بر مبنای اقتصاد دانش بنیان به توفیق برسیم .

رئیس جمهور در پایان از مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ملت خواست با بررسی و تصویب لایحه بودجه  در زمان مناسب بهمن ماه، این امکان را برای دولت فراهم کنند تا در فرصت باقیمانده تا پایان سال آیین نامه های لازم را برای اجرای بودجه تصویب کند.

دکتر روحانی همچنین ابراز امیدواری کرد در آینده فرصتی فراهم شود تا بتواند در جمع نمایندگان مجلس در خانه ملت حضور یابد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 96
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 59
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  8 105
  آفرین کارت درسته
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   74 0
   مخصوصاً در نابود کردن دستاوردهای علمی دانشمندان هسته‌ای ایران
  • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   57 0
   مملکت رو فرستاده هوا چون ادمایی مثل تو بهش رای دادین
  • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   40 0
   رعایت مصوبات مجلس وظیفه قانونی و شرعی دولت است.
  • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   20 0
   ما هم تو رو..... میدانیم
  • امیرعلی IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   26 0
   مضر برای مملک فعلا شخص روحانی و تفکرات حاکم بر دولیت است.
  • مهدی IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   23 0
   پرزیدنت! می فرمایند: "احساس می‌کنیم شرایط سال آینده با دهه‌ای که گذشت، کمی متفاوت خواهد بود" بله، ان شاالله، چون شما جماعت غرب پرست سرکار نخواهید بود.
  • ضد اصلاحات IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
   1 0
   خدایی دوست دارم بدونم شما سینه چاکران اصلاحات کجا هستید؟
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  8 61
  دمت گرررررررم!
  • GB ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   37 0
   از طرف مجیز گویان دربار سلطان حسن
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   20 0
   چرا وقت این دولت تموم نمیشه!!
  • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   7 0
   نمیدونم کدوم پرروتره. این یا فائزه؟
  • ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   3 0
   جای گرم پیدا کرده که نلرزه
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  51 1
  تمام پروتکل ها ظاهرا بر حفظ جنابعالی پس بقيه مردم ومسئولین چی؟!
 • رضا IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  36 2
  توگفتی ماهم باور کردیم.!
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  39 2
  تحریم رو شما به جنگ با مردم و فشار روی معیشتون تبدیل کردی...
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  36 1
  هفته بعد نارنجی است و خود روحانی بیارد پس مجلس سادگی نکند و به اسم همکاری با دولت عقب نشینی نکند چون قطعا دولت ناسپاس گستاخ تر شده و پیشروی کرده و روند تخریب مجلس را تشدید میکند نترسید و محکم باشید آنوقت ببینید قیمتها هم ارزان میشود به تدریج
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  69 2
  اگه روحانی این مصوبه رو "مضر" میدونه پس مطمئن باشید که مفیده و به صلاح مملکت هست
  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   0 28
   چطوری مفید بود که از دیروز محتکران دوباره قیمتها رو بالا بردند
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   22 0
   دولت معیشت مردم گروگان گرفته . ار هر چیزی خوشش نیاد پاشو روی گلوی مردم میزاره
  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   27 0
   همین بالا رفتن قیمت ارز و سکه بعد از تصمیم مجلس نشون می‌ده همة این گرونی‌ها بازی دولت هست برای تحت فشار قرار دادن مردم و تحمیل مذاکره
  • رضا IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   5 1
   احسنت.
  • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   24 0
   11:20 مگه قبل انتخاب بایدن جون ارز نرفت رو 32 ؟ اون موقع هم به خاطر مصوبه مجلس بود؟ کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش رو به خواب زده هرگز
  • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   11 0
   به نظرت این محتکرا کین؟مگر نه اینکه خود ...
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  61 2
  پس معلومه مصوبه دیروز مجلس بسیار مفید برای مردم و کشور است
  • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   0 32
   خیلی مفید بود دلالهایی که در حال سکته کردن بودند دوباره نفسی تازه کردند برای چپاول این مردم بدبخت
  • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   26 0
   دلالان و محتکران با دولت هماهنگی. هر وقت دولت رسوا میشه بطور خودجوش! همراه با دولت پا رو گلوی مردم می زارم. دولت معیشت مردم گروگان خودش گرفته
  • پارسا IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   4 0
   احسنت.
 • پری مجرد42ساله IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  4 82
  درود بر دکتر روحانی مودب و باهوش
  • رضا IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   21 0
   خیلی...!!!
  • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   16 0
   پری ور نپری !
  • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   12 0
   پری دقیقا معلوم شد که چرا تا حالا مجرد موندی ،حتما خیلی شیرین عقلی که اینو باهوش میدونی
  • IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   2 0
   پری خانم تیکه انداخته.
  • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   14 0
   پری جون پریروز 38 سالت بود مثل قیمت مرغ بالا رفتی 42 ساله شدی باعثش احتکاره؟
  • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   5 0
   پری پریروز 38 سالت بود مثل قیمت مرغ بالا رفتی 42 سال شدی امان از مجتکران
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  32 4
  خودت مضری
 • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  28 3
  یهو پاتو مجلس نذاری اصلا به نظر بنده شما هرگز از منزلتان بیرون نیایید وضعیت تهران قرمزه یهو شما هم کرونا میگیرید . آخه بالاخره شما از ذخایر نظامید!!!!!!!!
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  11 0
  یعنی اینقدر نظم در حفظ جانت و تلاش برای حفظ برجام آبدوغ خیاریت داشتی صرف خدمت به مردم و کشورت می کردی ایران الان وضع آن از الان خیلی خیلی بهتر بود
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  1 11
  طرح اخیر مجلس اگر درست هم بوده باشد زمانش درست نبود و دوباره دلالان و محتکران نفسی تازه کردند و مردم بدبخت اینبار دیگه له خواهند شد
  • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   12 1
   دولت معیشت مردم گروگان گرفته. زمانش فرقی نمی کنه چون هر زمان از چیزی خوشش نیاد انتقامی از مردم میگیره
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  8 0
  سلام ؛ موقعی دشمنان ملت چیزی را مضر می دانند، بدانید آن کار برای ملت خیلی فایده دارد. دشمنان میگفتند:برجام برای مردم خیلی سود اوری دارد ، دیدیم که بجزء ضرر چیزی عاید مردم نشد. دلار سه هزار تومانی شد سی هزار تومان ؛ خانه متری سه میلیون شد سی میلیون، مرغ پنج هزار تومان شد سی پنج هزار تومان؛ مجلسی ها کارتان عالی است ملت پشتیبان شماست.
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  6 0
  سلام؛نمیدانم بعضی با چه منطقی، باچه عقلی و با چه تدابیری برجام سرتا پا خسارت( در حوزه های اقنصادی، سیاسی، هسته ای و علمی) را میگویند مفید بوده برای کشور، ولی مصوبه مجلس را که میخواهد عزت مردم را حفظ کنه میگویند مضر است.!!!!!!!
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  7 0
  به نظرم اقدام روز گذشته مجلس ، اولین اقدام انقلابی پس از 6 ماه بود ، خیلی به مجلس بدبین شده بودم اما مصوبه دیروز باعث شد بخش زیادی از این بدبینی برطرف شود. خصوصا اینکه رییس جمهور را مسئول اجرای آن اعلام کرده اند و از همه مهمتر ضمانت اجرای آن که مجازات تعزیری درجه 2 تا 5 عنوان شده
  • IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   6 0
   یعنی اینکه رییس جمهور اگر استنکاف کند به مجازات تعزیری درجه 2 تا 5 محکوم می شود
 • حسین IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  11 0
  ((مصوبه دیروز مجلس را مضر می‌دانم)) الآن یه ملتی وجود شخص شما رو مضر میدانند در همه ی جهات برای همه چی
 • رضا IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  10 1
  ماهم کلا وجود تورا مضر می دانیم.!
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  8 0
  وقتی من درشغلم خطا میکنم باز خواست و کسر حقوق و غیر نصیبمان میشود انشالله بعد از پایان دوره ریاست جمهوری ایشان دست عدالت الهی در مورد ایشان اجرا شود و مصونیت نداشته باشد
 • ش. AE ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  8 0
  همه چیز از نظر شما مضر است فقط سر خم کردن و مذاکره مضر نیست
 • حسين DE ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  7 0
  حسن جان ممكنه منافع فعاليتهاى ديپلماتيك خودت را شرح دهى؟ لطفاً فقط يك نمونه؟
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  7 0
  دولت هر وقت از تصمیمی خوشش نمیاد فوری قیمت‌ها را بالا می‌بره تا مردم را شرطی کنه... که اگر می‌خوان قیمت‌ها پایین بیاد و بورس هم سبز بشه باید در همون مسیری حرکت کنند که این غربگرا دوست دارن...
 • 1400 IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  7 0
  وجود توهم برای ما مضر است اما با درد تو کنار می آییم
 • حامد IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  4 0
  مضر؟ اگر آن مصوبه مضر است پس مصوبه 20 دقیقه ای شما چه بود که باعث شد دلار از 3 هزار به 30 هزار و پراید از 21 میلیون به 150 میلیون برسد؟ 4 سال پیش سکه ای داشتم که 1 میلیون تومان فروختم. امروز سکه بین 12 تا 15 میلیون تومان در نوسان است. ضرر اینهاست آقای روحانی. آپارتمان مسکن مهر که 60 میلیون بود 250 میلیون شد
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  5 0
  اگه روحانی گفته ضرر داره پس قطعا مفید خواهد بود
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  4 0
  اگر تشخيص ملت اين بود كه كسي تمام سلول هاش مضر به سلامتي جسم وجان آنها بود !چه كنند؟
 • قاسم IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  6 0
  ملت هم وجود دولت را مضر می داند
 • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  3 0
  یعنی چه می خواهد خودش قانونگذاری کنه و قوانین صادره از مجلس را اجرایی نمی کنه؟!
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  3 0
  توخودت کی بوده که برای مردم فایده داشتی غیر از ضرر زدن به مملکت چیزی دیگه هم بوده چطوری برجامتون مضر نبود فکر کردی مردم نمی فهمندند
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  4 0
  ضربات سهمگيني به حيثيت فرهنگي،اخلاقي،اجتماعي ،سياسي،اقتصادي وبين المللي كشور وارد كرده اي ،حق نداري در مورد تصميمات راهبردي،حياتي وهمراه با منافع ملي قواي ديگر ايراد بگيري!!!
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  3 0
  هر چقدر هم مضر باشه از بعضی ها برای کشور مضرتر نیست
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  3 0
  تلاش براي رفع تحريم ها والزام دشمنان ملت ايران به عمل به تعهدات ،عصبانيت داره!!!!!!!پس مايليد تحريم ها ادامه داشته باشه،كاسبان تحريم ها لو رفتند !!!
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  4 0
  اعتماد به نفس جناب روحانی برای قلب واقعیت ها بی نظیر و تعجب برانگیز است، صنعت هسته ای را بتن ریخته اند و درب آن را گل گرفته است و آن وقت می گوید ،صنعت هسته ای در پیشرفته ترین حالت قرار دارد!؟
 • IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  ببینید مخالفان را
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  5 0
  یعنی سیصد نفر مفید میداند و یک نفر مضر؟ تازه یک نفری که همیشه جمعه ها میفهمه
 • DE ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  5 0
  مصوبه دیروز مجلس را برای برجامهای بعدی که بابایدن میخواهیم ببندیم مضر می‌دانم، اما نرفتن من به مجلس به خاطر رعایت نکردن پروتکل‌هاست که همه با کفش میان!
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 4
  من کاری به چپ و راست ندارم فقط یه نکته هرچقدر حجم تخریب ها علیه یک جناح حاکم بالاتر بره به همون نسبت توقع از رییس جمهور بعدی هم بالا میره ها دقت دارین دیگه؟ رییس جمهور بعدی بیاد اون همه توقع رو که طرفدارانش ایجاد کردن نتونه برطرف کنه مایه تخریب خودش میشه از ما گفتن بود
 • امید IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  2 0
  مردم در دوران شما بزرگترین ظلم هارو دیدند و بیشترین فشارهارو تحمل کردین. واقعیت رو با حرف درمانی که نمیشه عوض کرد.
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  3 0
  جناب کلید یکم هم مضرات دولت برای مردمن می گفتی چه می شد
 • راه شهدا IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  3 0
  مطمئن باش ضررش از ضرر سازش و همقدم شدن با شیطان بزرگ خیلی کمتره.
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  1 0
  یه جوری از کارها ودستاوردهای دولت می فرمایند آدم بهش برمی خورد!
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  1 0
  به به عجب تفاهمی سه کشور اروپائی و آمریکا و دولت مصوبه جدید مجلس را مضر می دانند
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  3 0
  الان مجمع عمومی سازمان ملل یا جایی دیگه دعوت کنه با سر میره
 • DE ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  2 0
  لطفا یک بودجه برای تشکیل سرویس ضدصهیونیستی و سرویس سیا در خاک ایران برای حفاظت نخبگان و دانشمندان ایرانی رو تصویب و اجرایی بفرمائید تا یک جواب دندان شکن به این صهیونیسم جنایتکار داده باشید.
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  2 0
  اون کسی که از طرف شما بودجه و مصوبات را میبره مجلس ادم نیست؟
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  6 0
  نص قانون اساسی است که رئیس جمهور باید شجاع باشد
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  2 0
  هر وقت شما چیزی را ضرر بدانی منفعته و هرچه منفعت بدانی ضرره برجام. خسارت محض بود شما آفتاب عالم تاب دانستید مجلس انقلابی را قبول نداری هم مجلس پرمنفعته
 • IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  27 0
  هر لایحه ای که برای دولت مضر است برای ملت مفید است .
  • رضا IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
   1 0
   احسنت.
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  البته که برای پروژه برجام، وزجر دادن مردم به بهانه رضایت کدخدا و تحمیل برجامی دیگر مضر می باشد
 • ابراهیم IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  1 0
  دنیا و اخرت مردمو ب فنا دادید
 • امیر IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  البته که برای شما چنین است حتی با وجود ترور شهید سپهبد سلیمانی!.
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  1 0
  اگر نرفتن تو به مجلس خلاف پروتکل هست پس معاونت که رفته خلافکاره ؟!!! ولی خودمونیم از اینکه مجلس در کار سبقت گرفته عصبانی هستی ، بقیه بهانه ای بیش نیست . میترسی
 • هادی IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  امروز لایحه بودجه با پیک موتوری رفته چرا از دولت کسی نرفته...؟!
 • کسری IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  مواد شوینده هم برای کثیفی مضره
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  پس رجل کجاست؟
 • نادر US ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  اگر اونطرف هم كسي پيدا شد تحريم رو برداره ، يكسري اينطرف نمي ذارن !
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  یعنی چی که مضر میدونه 8 سال جووونی ما ر رو نابود کرد
 • مسعود دیپلمات IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  روحانی می گوید که دولت با مصوبه مجلس موافق نیست و آن را برای روند فعالیت‌های دیپلماتیک مضر می‌داند. سخنگویش می گوید موضوعات برجام وظیفه مجلس نیست!! و مربوط به شورای عالی امنت ملی است!!. بنده عرض می کنم که اولا کسی که می گفت تحریم ها بالمره لغو گردیده است و نه تعلیق!! صلاحیت اظهار نظر در این رابطه را بکلی ندارد. ثانیا کسی که می گوید موضوع مربوط به شورای عالی امنیت ملی است، باید پاسخ دهد که چرا مصوبه شورای عالی امنیت ملی را که در قالب فرمان 9 ماده ای مقام معظم رهبری در باره گرفتن تضمین از طرف مقابل ابلاغ شد ، نادیده گرفت؟! البته بنده امیدوارم که ایشان بعد از پایان دوره اش در این رابطه بطور عادلانه توضیح مکفی بدهد انشاءالله
 • محمدایوب IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
  0 0
  ایشان باید به قانوون تمکین کند
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  2 0
  اگر بر فرض محال بخاطر مصوبه مجلس هم ارز بره بالا ، باز هم راضی هستیم . چون ما هم در برجام نیسیم . این که ما به تعهداتمان پای بند باشیم و دشمن هر کاری دوست دارد انجام دهد این واقعا مسخره است . همانطور که می بینید به دنبال مصوبه مجلس ارو پا و بایدن هم نرم تر شده اند . و از مواضع شان کوتاه آمده اند . واگر ایران مصوبه مجلس را پیش ببرد مطمن باشید کری با پای گچ گرفته میاد سر میز مذاکرات . ما این چهار سال فقط به یک واکنش از طرف دولت و مجلس نیاز داشتیم نه به التماس و خواهش
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  1 0
  خدا عاقبت به خیرمون کنه
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  1 0
  مضر تو هستی و اعوان و انصارت
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  1 0
  مصوبه را مضر می دانی ولی هشت سال ایران را با نشان دادن کلید امریکایی انگلیسی اسرائیلی مردم را سرکار گذاشتی مضر نیست
 • اسی خطر IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  1 0
  کلا تو خط ولنجک پاستور کار مینه . دوست دارم حسن
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 0
  رءیس جمهور بیشتر دوست دارد زیر دستاش رو به خطر بندازه تا خودشو اگه زیر دستاش برن مجلس پروتوکول رعایت شده ولی خودش بره نه
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  1 0
  من با این چیزها کاری ندارم . فقط تو رو خدا چند صدایی در کشور رو زیاد نکنید
 • DE ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  0 0
  پروتکل رعایت میکنه چه ناز و ملوس

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس