روایت سردار بابازاده از رزمنده‌ای کوچک با دلی بزرگ/ اذان شهید بالازاده امید را در دل رزمندگان زنده کرد

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به روایت گری از هم رزمی با شهید مرحمت بالا زاده پرداخته و از نواختن اذانی از سوی این شهید می گوید که روحیه و امید را در دل رزمندگان زنده کرد.

به گزارش مشرق، سردار جلیل بابازاده قانع شامگاه گذشته در حاشیه برنامه رونمایی از نماهنگ «شهید مرحمت بالازاده» که در محل موزه دفاع مقدس و به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: انسان‌های بزرگی همانند شهید مرحمت بالازاده و 36 هزار رزمنده دانش آموز با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آب و خاک این مرز و بوم دفاع کردند.

وی افزود: شهید بالازاده یکی از انسان‌های ویژه و برجسته‌ای بود که خصوصیات و توانمندی‌های ویژه‌ای داشت و این رزمنده لشگر عاشورا با آن سن کم با دلی بزرگ در جبهه‌ها حضور پیدا کرد و با آن قد و قواره ریز اما جسارت بالا حماسه آفرید.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به خاطره‌ای از حضور شهید بالازاده در یکی از عملیات‌ها اذعان داشت: در یکی از عملیات‌ها که در ایام ماه محرم انجام شد، ما در گردان امام سجاد(ع) تیپ عاشورا بودیم، شهید مرحمت بالازاده نیز یکی از رزمندگان گردان امام سجاد (ع) بود.

وی ادامه داد: در شب عملیات مختصری استراحت کردیم و بعد از اقامه نماز صبح به‌عنوان گردان دوم لشگر عاشورا پشت سر گردان مدنی به سمت ارتفاعات سلمان کشته حرکت کردیم، پس از سپری کردن مسیر ۱۲ کیلومتری آفتاب بالا آمده بود و شرایط آتش دشمن لحظه به لحظه شدیدتر می‌شد و پیش‌روی برای ما سخت‌تر می‌شد.

بابازاده تصریح کرد: با قرار گرفتن در دامنه ورود به تنگه ارتفاعات محل مورد نظر، دشمن از ارتفاعات ما را به زیر آتش گرفت و با این حال رزمندگان ما با حداقل امکانات می‌جنگیدند، من فرمانده دسته‌ای بودم که به همراه سایر رزمندگان گردان شدید زیر آتش دشمن قرار گرفتیم و عملا دیگر امکان حرکت نبود که در این حال شهید مرحمت بالازاده به بالای سر ما رسید و گفت اگر ما زمین‌گیر شویم و نتوانیم حرکت کنیم دشمن ارتفاعات مد نظر را تصاحب می‌کند و ما نیز قتل عام می‌شویم.

وی ادامه داد: شهید مرحمت بالازاده می‌گفت که باید بلند شویم و به حرکت و پیش‌روی ادامه دهیم تا در محاصره دشمن گرفتار نشویم.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تصریح کرد: این سخنان شهید بالازاده در ساعات اذان صبح بود که ناگهان صدای اذان گفتن این شهید بزرگوار از روی یک سنگ بزرگ در آسمان پیچید، هیچگاه صدای این اذان از ذهنم پاک نمی‌شود، صدای ملکوتی اذان گفتن این شهید سبب شد تا روحیه غیر قابل وصفی به رزمندگان تزریق شود.

سردار بابازاده ادامه داد: پس از این اذان رزمندگان به سمت خط مقدم حرکت کردند و ما زمانی به خط مقدم رسیدیم که با تانک دشمنان روبرو بودیم و فاصله ما بسیار نزدیک بود.

وی تشریح کرد: سن شهید مرحمت بالازاده در آن زمان ۱۳ سال بود اما مانند یک مرد عاقل و بالغ کامل رفتار می‌کرد و سخن می‌گفت.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) گفت: حرف‌های حماسی و اذان گوش‌نواز شهید مرحمت بالازاده سبب شد تا رزمندگان پیش‌روی کنند و این ارتفاعات به دست دشمن نیافتد که در ادامه همراه با گردان امام سجاد(ع) و گروه‌های خط شکن مواضع دشمن را تصرف کردیم و پیروزی دیگری در این عملیات رقم خورد.

گفتنی است؛ در چهارمین روز از گرامیداشت هفته بسیج با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان، برادر شهید بسیجی مرحمت بالازاده و دبیر نهاد پیشرفت شهرستان گرمی، آیین رونمایی از نماهنگ شهید بسیجی مرحمت بالازاده با عنوان «به رسم شقایق» درمحل موزه دفاع مقدس اردبیل برگزار شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس