کد خبر 1147978
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
ماجرای نوجوانی که به پلیس پناه برد!

نوجوان ۱۳ ساله‌ای که از خانه فرار کرده بود، به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری سپاد مشهد توضیحات ارائه داد.

به گزارش مشرق، زمانی که پدرم را به جرم مالخری دستگیر کردند، قاضی دادگاه مرا هم به بهزیستی فرستاد، اما نامادری ام چند روز بعد مرا از بهزیستی تحویل گرفت تا سر کار بروم و خرج و مخارج زندگی اش را تامین کنم چرا که ...

این‌ها بخشی از اظهارات نوجوان ۱۳ ساله‌ای است که از خانه فرار کرده و به کلانتری پناه آورده بود. این پسر نوجوان در حالی که ادعا داشت نامادری اش به شدت او را کتک می‌زند، به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری سپاد مشهد گفت: یک ساله بودم که پدر و مادرم از یکدیگر جدا شدند. بعد از آن پدرم با زن دیگری ازدواج کرد و او سرپرستی مرا به عهده گرفت، اما نامادری ام از همان دوران کودکی مرا کتک می‌زد و آزارم می‌داد چرا که خودش به دلیل بیماری‌های روحی و روانی داروهای اعصاب مصرف می‌کرد. او گاهی فرزندان خودش را نیز کتک می‌زد، اما باز هم رفتارش را کنترل می‌کرد تا به آن‌ها آسیبی نرسد.

او حتی به درس خواندن من نیز حسادت می‌کرد و آن قدر به بهانه‌های مختلف برای تحصیلم مانع تراشی کرد که دیگر از درس و مدرسه فراری شدم و در نهایت ترک تحصیل کردم. از سوی دیگر نیز نمی‌توانستم درباره آزار و اذیت‌های نامادری ام چیزی به پدرم بگویم چرا که درگیری و دعوای آن‌ها شدت می‌گرفت، به همین دلیل شرایط سختی را در منزل تحمل می‌کردم تا جایی که برادر ۹ ساله ام به تقلید از مادرش به سوی من حمله ور می‌شد و من دستش را می‌گرفتم که به من سیلی نزند، او گریه می‌کرد و مادرش به سراغ من می‌آمد و کتکم می‌زد. با وجود این پدربزرگ و مادربزرگم نیز به دلیل ترس از قلدری‌های پدرم جرئت نداشتند از من در منزلشان نگهداری کنند. خلاصه بعد از ترک تحصیل به عنوان شاگرد در کارگاه نجاری مشغول کار شدم و همه درآمدم را به پدر و نامادری ام می‌دادم. دو سال قبل، وقتی ماموران انتظامی پدرم را به جرم مالخری دستگیر کردند، قاضی دادگاه نیز با گزارش ماموران مرا به بهزیستی فرستاد، اما یک هفته بعد نامادری ام مرا از بهزیستی تحویل گرفت تا سر کار بروم و مخارج زندگی او را تامین کنم. بالاخره پدرم بعد از گذشت شش ماه از زندان آزاد شد و به دنبال کارگری رفت تا بار دیگر در دام سارقان گرفتار نشود، اما اوضاع زندگی مان تفاوتی نکرد و من مجبور شدم به خاطر اذیت‌های نامادری ام از خانه فرار کنم، ولی به منزل پدربزرگم نرفتم، چون می‌دانستم پدرم به منزل آن‌ها می‌آید و آبروریزی می‌کند.

دیگر چاره‌ای نداشتم جز آن که به پلیس پناه بیاورم. شایان ذکر است، به دستور سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد) و هماهنگی مشاور کلانتری با معاون دادستان مشهد، نوجوان ۱۳ ساله به طور موقت تحویل بهزیستی شد و شکایت او از نامادری اش نیز مورد پیگیری قرار گرفت.

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

منبع: خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  10 0
  آی مسئول محترم! جان هر کسی برات عزیزه، به بهبودی نظم مدنی در مشهد فکر کن و اقداماتی انجام بده!
 • GB ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  7 0
  ما به کجا پناه ببریم
 • IR ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  4 0
  وقتی پدرومادری زندگیشان ازهم می پاشد وجدا میشوندضربه ی اصلی به بچه ها وارد میشود..چون وقتی بچه ای پیش نامادری زندگی میکندهمیشه بچه کمبودی را احساس میکنه وشاید باجرات میگویم اگرمادر توان نگهداری بچه را داشته باشد خیلی بهتراست چون مادر دلسوز است ولی متاسفانه بیش تر نامادری ها رفتاردرست ودرمونی با فرزند شوهر ندارند..وحتی اگر پیش پدربزرگ ومادربزرگ باشند وبزرگ بشن خیلی بهتر است وان ها دلسوزند..حالا هم این طفل 13 ساله را بهزیستی بدهند به پدر بررگ ومادر بزرگ وازپدرش تعهد بگیرند بذارن بمانند اخه طفل 13 ساله بایدبه درس وبازیش برسه نه کار "نامادری بی انصاف ودل سنگ وجدان درد نمیگیری این بچه را کتک میزنی خدایا خودت همه را به راه راست هدایت بفرما----
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  2 0
  به کجا پناه برده!
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  4 1
  داداش منم تو این گرونی احساس یتیمی و بی کسی میکنم، تنها نیستی ..! ۴پنج ساله که اوضاع بهتر که نمیشه هیچ بدترم شده...
 • یوسف IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  2 0
  زندگی سختی داشته است
 • محمد IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  4 0
  شاید بهتر باشد بجای بهزیستی در کارگاهی مطمئن مشغول کار و تحصیل شود
 • مهسا IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  0 0
  اگر کسی در کودکی مورد ظلم قرار گیرد اثر آن در بزرگسالی عمر نوح هم داشته باشند اثر آن ظلم در زندگیشان خواهد بود...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس