سعادتمند و خلیل زاده

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: ما پنج سال است تلاش می‌کنیم قدیمی‌ها را دور همدیگر جمع کنیم و باعث وحدت شویم ولی آقایان یک شب می‌روند داخل تلویزیون و برای منافع خودشان استقلال را زیر پاهایشان می‌گذارند.

به گزارش مشرق، اتفاقاتی که دوشنبه شب در تلویزیون رخ داد باعث شد استقلال دوباره حاشیه را با تمام وجود احساس کند. حاشیه‌ای که البته این بار منشأ بیرونی نداشت و هرچه بود، توسط مدیران سابق و کنونی این باشگاه به مجموعه تزریق شد. اتفاقاتی که تعداد قابل ملاحظه‌ای از چهره‌های قدیمی استقلال آن را در حد یک فاجعه تلقی می‌کنند. اتفاقاً کاظم اولیایی نیز به شدت از وقایعی که دوشنبه شب رخ داد ابراز ناراحتی و تأسف می‌کرد.

احظار هر دو مدیر
اجراهایی که دوشنبه شب در تلویزیون شاهد بودیم تحت هیچ شرایطی قابل اغماض و گذشت نیست. دو نفری که تا چند وقت قبل با یکدیگر همکار بودند و در باشگاه بزرگی مثل استقلال سمت داشتند یا هنوز هم دارند داخل بزرگ‌ترین رسانه کشور که حکم دانشگاه را دارد چنین حرکات نامناسبی انجام دادند. این رفتار آن‌قدر بد است که کمیته اخلاق فدراسیون به عنوان متولی حفظ ارزش‌های اخلاقی فوتبال ایران باید به صورت قاطعانه ورود کند و هم آقای خلیل‌زاده و هم آقای سعادتمند را احضار کند تا پاسخگوی رفتار نامناسب خودشان در تلویزیون باشند. سعادتمند باید بابت ادعاهای مطرح شده پاسخ بدهد و از طرف دیگر، خلیل‌زاده نیز باید جوابگوی رفتار خودش باشد. صدای ضبط شده افراد به نوعی حریم شخصی تلقی می‌شود و باید حقوق‌دانان در این رابطه صحبت کنند که آیا پخش آن در یک رسانه عمومی تجاوز به حقوق قانونی افراد تلقی می‌شود یا خیر؟

تشکیل کمیته‌های مستقل
اتفاقات دوشنبه شب در عین تلخی، درس بزرگی هم به باشگاه استقلال داد تا هرچه سریع‌تر برای خودش به صورت مستقل کمیته‌های فنی و اخلاقی تشکیل بدهد تا روی عملکرد کادر مربیان و مدیران خودش به صورت جدی و دقیق نظارت داشته باشد. البته افرادی باید انتخاب شوند که کاملاً مستقل از مجموعه کنونی مدیریتی و فنی استقلال باشند نه اینکه از طرف خود مدیران انتخاب شوند و به نوعی وابسته به جریان مدیریت باشند. می‌توان برای تشکیل چنین کمیته‌هایی از پیشکسوتان رأی‌گیری کرد تا کمیته فنی را راه بیندازند و مدیران ادواری گذشته باشگاه نیز زمینه برای تأسیس کمیته اخلاق استقلال را فراهم کنند.

آبروریزی
متأسفانه باید گفت اتفاقاتی که شاهد بودیم در واقع به اعتبار و حیثیت باشگاه بزرگ استقلال لطمه زد به همین خاطر معتقدم قاطعانه باید برخورد شود. دوشنبه، شب آبروریزی استقلال بود و موجب کسر شأن این باشگاه شد. استقلال مدیرانی داشت که همین حالا جزو ارکان مدیریتی نظام محسوب می‌شوند و عضو مجمع تشخیص مصلحت هستند. ‌شأن و منزلت ریاست هیئت مدیره و مدیرعاملی چنین باشگاه بزرگی نباید این‌طوری در تلویزیون نزول کند. ما پنج سال است تلاش می‌کنیم قدیمی‌ها را دور همدیگر جمع کنیم و باعث وحدت شویم ولی آقایان یک شب می‌روند داخل تلویزیون و برای منافع خودشان استقلال را زیر پاهایشان می‌گذارند. در چنین شرایطی واقعاً چه توقعی داریم که فضای سکوها در استادیوم‌ها بهتر شود؟ وقتی هواداران رفتار مدیران باشگاه با یکدیگر را می‌بینند، کاملاً بدیهی است که از آنها تأثیر می‌گیرند. این آقایان با حرکت دوشنبه‌شب خودشان به نوعی بار دیگر کارایی این شعر معروف را ثابت کردند که:

گر حکم شود که مست گیرند
در شهر هر آنکه هست گیرند

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
  2 0
  اینها کارمندان وزیر هستند استقلالی نیستن پای استقلال ننویسید.بابا مسعود
 • رضا IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
  0 0
  واقعا جای تاسف دارد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس