تهران را تعطیل کنید/ به زودی آمار تلفات کرونا به هزار نفر می‌رسد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه پیشنهاد تعطیلی تهران کارشناسی شده است، گفت: این تعطیلی با توجه به شرایط، نیاز مهمی است و از رئیس جمهور خواستار اجرای آن هسیتم.

به گزارش مشرق، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در ابتدای جلسه دویست و چهل و هشتم شورای شهر تهران در مورد روند افزایشی پاندمی کرونا در تهران و کشور است که به گفته مسئولین وزارت بهداشت، به زودی خطر رسیدن به آمار هزار کشته در روز در کشور وجود دارد هشدار داد و گفت: محدودیت هایی که در هفته گذشته توسط ستاد ملی کرونا، ایجاد شد عملاً تاثیر جدی در کاهش تردد و رفتار مردم ایجاد نکرده است.

بیشتر بخوانید:

جدل بر سر تعطیلی تهران

وی ادامه داد: با کاهش ساعات فعالیت اصناف و سیستم حمل ونقل عمومی، فقط موجب افزایش ازدحام که عامل تشدید شیوع کروناست فراهم شده است، پیشنهاد شورای شهر تهران، تعطیلی دو هفته ای کلیه فعالیتهای غیرضروری به شکل کامل است که تردد شهروندان را کاهش دهد و ریاست محترم جمهور اطمینان داشته باشند که این پیشنهاد توسط کمیسیون تخصصی سلامت شورای شهر تهران مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و پس از تایید در ستاد مقابله با کرونای تهران به تایید استانداری تهران نیز رسیده است و کاملاً پخته است.

ببینید:

فیلم/ محسن هاشمی: شهردار هم نمی توانم بشوم

هاشمی تاکید کرد: اجرای این نیاز مهم را از رئیس جمهور داریم.

وی با تشکر از دستگاههای نظارتی که پس از حدود دو دهه، به قراردادهای مدیریت شهری ورود کردند و در جهت احقاق حق شهروندان مسایل را پیگیری می کنند، گفت: این نتیجه شفاف سازی، رویکرد نظارت موثر و تعامل مدیریت شهری در این دوره با دستگاههای نظارتی است که قراردادها و اقداماتی که در طول دهه گذشته اتفاق افتاده، به دقت مورد بررسی قرار گیرد و شورای پنجم از هرگونه برخورد غیرسلیقه ای، بدون تبعیض و مبتنی بر بررسی های کارشناسی با کلیه متخلفان حمایت می کند.

رئیس شورای شهر در این باره تذکری هم به رسانه ملی داد و گفت: که در انعکاس این موضوع به گونه ای عمل کرده که مخاطب تصور می کند، تخلفات مربوط به این دوره مدیریت شهری است، در حالیکه بازرسی ها مربوط به این دوره است و تخلفات عمدتاً مربوط به قراردادهایی است که در دوره دهه گذشته منعقد شده است و اگر در این دوره نیز قصور یا تقصیری صورت گرفته باشد تداوم روند گذشته است وبایست کلیه مقصران براساس نقش وتاثیرخود در تخلفات مورد پیگیرد ومجازات قرار گیرند.

وی ادامه داد: انتظار ما از صداوسیما آن است که علاوه برآنکه فرصت پاسخگویی به مسئولان فعلی مدیریت شهری در شفاف سازی این پرونده ها را فراهم کند، به پرونده های بسیار بزرگتری در شهرداری که سالهاست توسط دادسرای نیروهای مسلح و سایر نهادهای نظارتی تحت بررسی است، و شهروندان از شورای شهر انتظار ارائه اطلاعات درباره آن دارند، نیز بپردازد و به افکار عمومی درباره آن گزارش دهد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • DE ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
  3 2
  کاهش ساعت فعالیت مترو و اتوبوس در تهران سبب تشدید شیوع کرونا در جهان شد اکنون در آلمان و فرانسه وکلا کل اروپا و دنیا آمار کرونا جهشی شده و بجای اینکه با مترو اینور اونور برود خودش مانند بزمجه جهش میکند و حتی جاهاییکه مترو نیست پیاده میرود. ولی فعلا دانشمندان میگویند نه تنها تهران بلکه کلا مترو را هم تعطیل کنید که خوب است.
 • ناشناس IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
  0 3
  قطعا پيشهاد شوراى شهر پخته است ولى اين پختگى در اين خبر فشرده شفاف نيست. بنظر ميرسد گزارشگر مشرق زود متوجه شده و ديگر بخودش زحمت نداده. در نوشته ايشان با جملات طولانى پختگى گم شده. لازم است درچنين مواردى دقت بيشترى بذل شود.
  • IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
   0 0
   بسیار تصمیم نپخته و کاملا بی عقلی بوده است بجای اینکه ساعات کار مترو و خدمات شهری را افزایش دهند تا فشردگی جمعیت کم شود ، کاهش دادند! اصلاح طلبند دیگه
 • فکر برتر IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
  8 1
  بسیار مشخص است که زمانی که ساعات حمل و نقل عمومی را کاهش میدهید فشردگی و ازدحام جمعیت برای اینکه زودتر به مترو برسند بیشتر میشود و در نتیجه بیماری ها افزایش پیدا میکند و همینطور زمانی که ساعات کار مغازه ها کاهش پیدا میکند مراجعه کنندگان برای اینکه به کارهایشان برسند عجله میکنند و در نتیجه ازدحام در سطح شهر بیشتر میشود . چرا طرح هایی که دولت و شهرداری اجرا میکنند بجای کاهش واگیری کرونا باعث افزایش آن میشود. دولت و شهرداری بزرگترین عامل افزایش کرونا در کشور هستند . نمیدانم چرا این گروه اصلاح طلب مانند دوستی خاله خرسه عمل میکنند؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • DE ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
  4 1
  شما جای گرم نشستهای و حرف از تعطیل دو هفتهای می زنی . بنظر شما آقازاده ها که غم نان ندارید با تعطیل دو هفته ای ، مردم از کجا نان بخورند ؟؟؟ در ایتالیا و آلمان و بسیاری از کشورها معادل یک سوم در آمد مشاغل مختلف را به حسابشان ریختند با اینهمه می بینیم که مرتب دراین کشورها هم بر علیه سخت گیری ها که منجر به صدمات مالی شده تظاهرات و درگیری میشود . بعدهم شما چه تخصصی در ویروس شناسی و پزشکی داری که حکم می کنی با تعطیل 2 هفته ای این ویروس کم یا نابود می شود . درچین مردم را قرنطینه کامل کردند . سفرها ممنوع شد اما به مردم کمک مالی کردند و حتی مامورین حکومتی کار خرید خانواده ها و تحویل به در ب منازل را به عهده گرفتند . بااین شل کن سفت کن ها و در شرایطی که مردم دست به دهن و در مضیقه مالی هستند ، آب در هاون می کوبید ..مردم باید با اراده آهنین بجز موارد ضروری از خانه خارج نشوند و آنهم با ماسک و فاصله 2متری و عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی ، دولت هم بعضی مشاغل را ببندد بشرط کمک مالی به صاحبان این کسب ها و خدمات اداری هم آنلاین بشود ( که ما چنین سیستمی در سطح پیشرفته و همه گیر نداریم ) والا شما از آن بالا شعار نده !