پرستاران آمریکایی - کراپ‌شده

منابع آمریکایی گفته‌اند پرستاران در ایالت پنسیلوانیا در این کشور قصد دارند در اعتراض به شیوع گسترده کرونا در این کشور اعتراض کنند.

به گزارش مشرق، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در ایالت «پنسیلوانیا» و در سراسر آمریکا دست‌کم ۱۵۰۰ پرستار در منطقه «فیلادلفیا» قصد دارند اعتصاب کنند.

پایگاه هیل گزارش داد دست‌کم ۱۵۰۰ پرستار در بیمارستان‌های «انیشتاین» و «سینت کریستوفر» به توافقی برای برگزاری این اعتصاب رسیده‌اند.

«اتحادیه پرستاران و متخصصان همتا» اعلام کرد کارکنان بخش سلامت از اتخاذ سیاست‌هایی در به‌کارگیری‌شان که موجب تضعیف ایمنی‌شان می‌شود گلایه دارند. این اتحادیه همچنین اعلام کرده پرستارها به منظور «محافظت از خودشان و بیمارانشان» اعتصاب خواهند کرد.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۲۰۰۱ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۴۱ هزار و ۶۱۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۵۴ هزار و ۶۴۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۰ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۴۰۰ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا مجدداً افزایش داشته و شمار قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۰ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۶۳۰ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۴۷ هزار و ۳۹۷ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۶ میلیون ۸۲۳ هزار و ۲۰۲ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۷۸ هزار و ۴۰۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۲۱ هزار و ۸۰۱ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۴۶۹ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با ۹۹۵ هزار و ۴۷۴ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۱۰۸ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۴۰ هزار و ۹۶۵ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس