روایتی از حماسه آفرینی شهید مدافع حرم در کتاب «سرو قمحانه»؛ - کراپ‌شده

کتاب «سرو قمحانه» جلد یازدهم از مجموعه مدافعان حرم، با قلم نویسندگان «سبحان خسروی، سیدمحسن پیام، علیرضا نجفی» به رشته تحریر درآمده است.

به گزارش مشرق، کتاب «سرو قمحانه» جلد یازدهم از مجموعه مدافعان حرم، با قلم نویسندگان «سبحان خسروی، سیدمحسن پیام، علیرضا نجفی» به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب در انتشارات نوید شاهد البرز منتشر شده است. موضوع این کتاب روایت خاطرات پاسدار شهید مدافع حرم «حسین معزغلامی» است که با ۸۸ عنوان خاطره آورده شده است. در پایان کتاب وصیت‌نامه شهید و تصاویری از او قرار گرفته است.

آغاز خاطرات کناب از روزهای تولد و کودکی نظم گرفته و تا حضور شهید در سوریه و شهادت او ادامه می‌یابد.

این کتاب به همت موسسه فرهنگی و پژوهشی مبین یگان «امام علی (ع)» و نشر مقاومت در قطع رقعی منتشر شده است. کتاب «سرو قمحانه» در چاپ اول، پاییز ۹۷ روانه بازار کتاب شده است.

آنچه در ادامه می‌خوانید، برشی از این کتاب است:

«شهید حسین معز غلامی خصوصیات اخلاقی زیادی داشت، اما یک ویژگی او از همه بارزتر بود؛ ایستادگی در شهر قمحانه.

قمحانه؛ شهری راهبردی در شمال هما که در فروردین سال ۱۳۹۶ با حمله گسترده جبهه النصره و دیگر تکفیری‌ها مواجه شد و تا مرز سقوط پیش رفت. حسین و یارانش ما مانند سرو ایستادند و مانع تحقق این امر شدند. قمحانه که سقوط می‌کرد به تبع آن شهرحماه که شاهراه اصلی در کشور سوریه به شمار می‌رود هم سقوط می‌کرد و تجزیه سوریه قطعاً رخ می‌داد، در این صورت خون‌های ریخته شده شهدای مدافع حرم پایمال می‌شد. اینجاست که نقش حسین و رفقای شهیدش نمود پیدا می‌کند.»

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس