کد خبر 1140433
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
بورس نمایه

افراد حقیقی امروز حدود ۸۴۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و نماد خساپا بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۸۴۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۳۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۹ درصد یعنی هزار و ۲۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۹ درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

عامل اصلی ریزش بازار بورس چه بود؟

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «کاشی و سرامیک» و «لاستیک و پلاستیک» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وشهر»، «آریا» و «قنیشا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پکرمان»، «کساوه» و «قزوین» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک شهر حدود ۸۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران گروه صنعتی بارز با برتری حدود ۱۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۴ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۵۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس