آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۴۹.۶ میلیون نفر در جهان +جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون بیش از ۴۹ میلیون و ۶۶۹ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۴۹ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۱۷۲ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک‌ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۷۹۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۵ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۱۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

بیشتر بخوانید:

ماسک‌های جدیدی که کرونا را نابود می‌کند

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۳۲ هزار و ۵۴۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۵۹ هزار و ۷۸۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۴۲ هزار و ۲۳۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

مرگ بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کرونایی در جهان

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۹ هزار و ۸۵۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۸۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۲۵ هزار و ۶۰۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

ببینید:

فیلم/ شیوع نوع جهش یافته کرونا در دانمارک

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۸ هزار و ۲۴۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵میلیون و ۶۳۲ هزار و ۵۰۵ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۶۲ هزار و ۳۵ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، فرانسه، اسپانیا، آرژانتین و انگلیس نیز به‌ترتیب با یک‌میلیون و ۷۳۳ هزار و ۴۴۰، یک‌میلیون و ۶۶۱ هزار و ۸۵۳، یک‌میلیون و ۳۸۸ هزار و ۴۱۱، یک‌میلیون و ۲۲۸ هزار و ۸۱۴ و یک‌میلیون و ۱۴۶ هزار و ۴۸۴ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با یک‌میلیون و ۱۲۷ هزار و ۷۳۳ مبتلا و مکزیک نیز با ۹۵۵ هزار و ۱۲۸ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌ترتیب با ۷میلیون و ۸۱۹ هزار و ۸۸۶، ۶میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۷۱ و ۵میلیون و ۶۴ هزار و ۳۴۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس