کد خبر 1140205
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
موج آلودگی کرونا در تهران خیلی بالاست

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، نسبت به گسترش انتقال ویروس کرونا در محیط های سربسته هشدار داد.

به گزارش مشرق، محسن فرهادی، نسبت به تبعات شکل گیری تجمعات در قالب هر برنامه و مراسمی هشدار داد و گفت: تبعات ناگوار و مرگ و میرهای تجمعات، همواره دو هفته بعد از آن خودش را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

مصوبات جدید ستادملی مقابله با کرونا اعلام شد: صنوف از ساعت ۱۸ تعطیل شوند

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کنونی که وضعیت بسیار بغرنج و ناگوار است، تصریح کرد: آمارهای ابتلاء و مرگ و میر در این روزها بسیار نگران کننده است. وقتی می‌بینیم هر روز تعدادی از هموطنان ما عزادار یکی از نزدیکان خود می‌شوند.

فرهادی ادامه داد: متأسفانه برخی از هموطنان هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند و تا زمانی که وارد بیمارستان‌ها نشوند و تهدیدات این ویروس را نبینند، باور نمی‌کنند که این بیماری چقدر خطرناک و کشنده است و با کسی هم شوخی ندارد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که هر شکل از تجمعات قابل توجیه نیست، گفت: مراسم عروسی یا ختم، مهمانی‌های فامیلی و خانوادگی و…، منجر به افزایش موارد ابتلاء و مرگ و میر خواهد شد. لذا، تاکید ما بر ماندن در خانه و اجتناب از ترددهای غیر ضروری در جامعه است.

فرهادی با اشاره به در پیش بودن روزهای سرد سال، افزود: ما نگران گسترش انتقال ویروس در فضاهای بسته هستیم که تهویه هم وجود ندارد و می‌تواند منجر به افزایش موارد ابتلاء در ماه‌های پایانی سال شود. لذا، باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم که مهم‌ترین موضوع در مقابله با گسترش شیوع ویروس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس