کد خبر 1137578
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
معلم نمایه کلاس درس نمایه دانش آموز

معاون آموزشی وزارت علوم از تمدید دو یا سه هفته ای ترم دانشجویان نو ورود برای جبران عقب ماندگی آموزش این دانشجویان خبر داد و گفت: تمدید ترم در دستور کار برخی دانشگاه ها قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم درباره تاخیر آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان نو ورود و چگونگی جبران آن گفت: همه دانشگاه ها از اواخر شهریور و اوایل مهر فعالیت آموزشی خود را آغاز کردند.

بیشتر بخوانید:

شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور ۹۹ در دانشگاه‌ها

وی ادامه داد: ممکن است زمان آغاز فعالیت آموزشی دانشگاه ها در برخی از آنها از یک هفته تا ۱۰ روز تفاوت داشته باشد ولی همه دانشگاه ها در آن بازه زمانی اعلام شده فعالیت خود را شروع کردند، دانشجویانی که تازه به دانشگاه ها ملحق می شوند حدود یک ماه و ۱۰ روز از آموزش عقب مانده اند.

بیشتر بخوانید:

کاهش زمان قانونی حضور دانشجویان در خارج

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: دانشگاه ها برای اینکه این ترم دانشجویان با مشکل مواجه نشود و بتوانند این ترم را با موفقیت پست سربگذارند، برنامه هایی را پیش بینی کرده اند، مجوزهایی هم به دانشگاه ها داده شده است.

بیشتر بخوانید:

نحوه تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو تغییر کرد

وی ادامه داد: دانشگاه ها می توانند واحدهایی که ارائه می دهند که کمتر از معمول باشد همچنین ساعت های کلاسی را اضافه کنند تا دانشجویان در بازه زمانی باقی مانده از ترم، بتوانند جبران کنند.

خاکی صدیق با بیان اینکه تمدید ترم دانشجویان نو ورود برای جبران عقب ماندگی این دانشجویان از آموزش در دستور کاری برخی از دانشگاه ها قرار دارد افزود: همچنین دانشگاه ها می توانند ترم دانشجویان را برحسب ضرروت دو تا سه هفته تمدید کنند تا دانشجویان بتوانند درس شان را با آرامش به پایان رسانده و لطمه ای بابت این موضوع نبینند

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس