کد خبر 1136962
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
آغاز سقوط آزاد مدیریتی در پیکان/ پشت پرده تغییر کادر فنی چه بود؟

باشگاه پیکان از زمان روی کار آمدن اکبر محمدی به عنوان مدیرعامل حواشی مختلفی را سپری می کند که دلالت بر ناتوانی وی در اداره این مجموعه دارد.

به گزارش مشرق، پس از اینکه حمیدرضا گرشاسبی به دلیل بازنشستگی نتوانست در سمت مدیرعاملی پیکان به فعالیت خود ادامه بدهد، در انتخابی که تعجب برانگیز بود، اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال که به عنوان عضو هیات مدیره به بدنه مدیریتی این باشگاه اضافه شده بود، برای جانشینی انتخاب شد.

از همان روزهای آغاز به کار محمدی در پیکان زمزمه هایی درباره اختلاف نظرهای وی با عبدالله ویسی به گوش می رسید که این موضوع در روزهای اخیر با توجه به غیبت سرمربی خودروسازان در جلسات تمرینی، اثبات شد. در پایان نیز منجر به جدایی این دو شد که البته، شائبه ها و گمانه های بسیاری را در پی داشت.

به نظر می رسد مدیرعامل جوان پیکان که به جز ریاست کمیته جوانان فدراسیون هیچگونه سابقه ای در مدیریت فوتبالی آن هم در سطح باشگاه لیگ برتری ندارد، در همین ابتدای کار اشتباهاتی را مرتکب شده است. البته، سابقه فعالیت وی در فوتبال کشورمان با کارنامه ای نامطلوب همراه بوده که البته، با ابهاماتی نیز همراه بوده است.

بیشتر بخوانید:

ویسی: اکنون از پیکان جدا شوم خیلی بهتر است

در فصل نقل و انتقالات هم چهار بازیکن کلیدی این تیم یعنی شهریار مغانلو، فراز امامعلی، سعید واسعی و مهران موسوی که می‌توان آنها را جزء ستون های پیکان در لیگ نوزدهم محسوب کرد، به راحتی از این تیم جدا شدند. محمدی که تا امروز همانند موضوع فنی در مدیریت هم ناتوان نشان داده، به نظر می رسد که مسیری تاریک و منتهی به شکست را پیشروی این باشگاه صنعتی قرار داده است.

فارغ از آسیب های فنی این موضوع به تیم، می توان گفت دست کم مدیرعامل پیکان در جدایی یکی از این بازیکنان اشتباهی استراتژیک انجام داد. پیش از روی کار آمدن محمدی قرار بود واسعی با پرداخت ۲ میلیارد تومان از سوی استقلال، به این تیم منتقل شود.

پس از فعل و انفعالات مدیریتی پیکان، طبق نظر محمدی این رقم افزایش یافت و در نهایت جای سود میلیاردی بردن از انتقال بازیکن دارای قرارداد، بی تجربگی و نابلدی مدیریتی سبب شد این بازیکن ناگهان با فسخ یک طرفه قرارداد، بدون اینکه پولی به باشگاهی که در آن رشد کرده پرداخت کند، راهی تراکتور شود. 

به هر حال با دست فرمان فعلی مدیرعامل باشگاه پیکان به نظر می رسد این تیم در فصل جاری هم روزهای سختی در لیگ برتر خواهد داشت و باید نگران این تیم بود؛ اگرچه جدایی ویسی با اما و اگرها و پشت پرده هایی همراه بوده که فعلا مسکوت مانده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس