واکسن نمایه

در حالی که تنها ۱۰ روز به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مانده است، هر یک از نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات از واکسن کرونا به عنوان ابزاری برای کسب پیروزی در انتخابات استفاده می‌کنند.

به گزارش مشرق، کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مانده و با شیوع ویروس کرونا در کشور و آمار بالای مرگ و میر، مردم آمریکا بیشتر از آنکه به انتخابات و نامزد پیروز در این دوره فکر کنند به واکسن کرونا می‌اندیشند.

بیشتر بخوانید:

آمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۵۰۰ هزارنفر می‌گذرد

با توجه به تاثیر بسزای ویروس کرونا بر اقتصاد و از دست دادن مشاغل بسیار، نیاز اساسی مردم آمریکا به واکسن کرونا هم اکنون به ابزاری برای نامزدهای انتخاباتی تبدیل شده تا از این طریق بتوانند تا حدود زیادی پیروزی خود را در این دوره تضمین کنند.

جو بایدن نامزد دموکرات روز جمعه در توضیح استراتژی ملی دولت خود برای مهار همه گیری اعلام کرد که اگر وی به عنوان رییس جمهوری انتخاب شود، واکسن ویروس کرونا برای همه آمریکایی ها رایگان خواهد بود.

بایدن در جمع هواداران خود گفت: وقتی به واکسن ایمن و موثری دسترسی پیدا کردیم، باید برای همه رایگان باشد، خواه بیمه باشید یا نه

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ۲۰۲۰ که در اکثر نظرسنجی ها از رقیب انتخاباتی خود عقب افتاده وی نیز در هفته گذشته به امید کسب اعتماد مردم و بالابردن شانس پیروزی خود در انتخابات اعلام کرد که واکسن کرونا که در هفته‌های آینده آماده می‌شود باید برای عموم مردم رایگان باشد.

ببینید:

فیلم/ ادعای ترامپ درباره واکسن کرونا

رییس جمهوری آمریکا حتی در آخرین و دومین مناظره انتخاباتی خود با نپذیرفتن ناکارآمدی های دولت وی در مهار ویروس کرونا گفت: دوره اوج بیماری در بسیاری از ایالت‌ها حل شده است. واکسن را طی چند هفته ارائه و در عملیاتی بسیار سریع آن را توزیع می‌کنیم. من هم این واکسن را در بیمارستان دریافت کردم و موجب شد که حالم به سرعت خوب شود. افراد بسیار بیشتری در حال بهبود هستند. خیلی‌ها به من تبریک گفتند چرا که کاری که ما کردیم را نمی‌توانستند بکنند، این یک مشکل جهانی است. ما در حال تغییر منحنی هستیم.

وعده‌ نامزدهای انتخاباتی آمریکا در مورد ارائه واکسن کرونا در حالی مطرح می شود که میلیون‌ها نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند و تعداد زیادی از آنها چه بسا به دلیل دسترسی نداشتن به امکانات پزشکی و بیمارستانی جان خود را هم از دست داده‌اند.

نامزدهای انتخاباتی در حالی وعده می‌دهند که اگر رییس جمهوری شویم اقداماتی درباره واکسن و مهار ویروس کرونا انجام می‌دهیم که هم اکنون از تعداد بالای مبتلایان شماری از بیمارستان ها در برخی از ایالت های آمریکا پر است و دیگر توانایی پذیرش بیمار ندارند و دو نامزد به این بیماران هیچ کمکی نمی‌کنند و تنها می‌خواهند پس از پیروزی در انتخابات دست به کار شوند.

آمریکا بیشترین آمار جان باختگان کرونایی را دارد و بر اساس گزارش دانشگاه جان هاپکینز بیش از ۲۲۹ هزار نفر در سراسر این کشور جان باخته‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، پنج ایالتی که تا روز جمعه بالاترین موارد ابتلا را داشتند عبارت بودند از: تگزاس با بیش ۹۰۲ هزار نفر، کالیفرنیا بیش از ۸۹۶ هزار نفر، فلوریدا بیش از ۷۷۱ هزار نفر، نیویورک با بیش از ۵۲۷ هزار و ایالت ایلینوی با بیش از ۳۶۸ هزار نفر.

اما صرف نظر از مشکلات بستری شدن در بیمارستان‌های آمریکا هزینه‌های بیمارستانی دغدغه ای برای متبلایان به ویروس و خانواده‌های آنها است.

سی ان بی سی پیشتر در گزارشی درباره متوسط هزینه درمان در بیمارستان‌های آمریکا با استناد بر یک تحقیق آن را ۳۰ هزار دلار اعلام کرد.

این گزارش افزود: با وجودی  که قانونگذاران، ناظران و شرکت های بیمه در آمریکا اقداماتی را بکار بسته‌اند که هدف آن افزایش دسترسی بیماران به خدمات و کاهش هزینه ها است، سهم یک بیمار در هزینه های پزشکی ممکن است تفاوت فاحشی نسبت به فرد دیگری که همان درمان را دریافت می‌کند، باشد.

بسیاری از افراد در خانه‌های خود درمان می شوند اما ۱۵ درصد از آنها راهی بیمارستان می شوند و فردی که به مرحله نگهداری در بخش مراقبت های ویژه می شود به طور متوسط باید ۲۰ روز بستری باشد.

بر اساس گزارشی که چندی پیش در صفحه توئیتری کووید-۱۹ منتشر شد، هزینه تست کرونا در آمریکا برای افرادی که بیمه باشند، دست کم ۱۴۰۰ دلار اعلام شده است. این در حالیست که هزینه تست کرونا در چین کمتر از ۱۷ دلار است و بیمه ها همه هزینه ها را پرداخت می‌کنند.

پیشتر روزنامه سیاتل تایمز در گزارشی هزینه یک بیمار ۷۰ ساله را که به علت ابتلا به کووید-۱۹ به مدت۶۲ روز در بیمارستانی در آمریکا بستری شده بود و تا پای مرگ هم پیش رفت، یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار اعلام کرد و نوشت این بیمار سالخورده از دیدن صورتحساب هزینه‌های بیمارستان شوکه شده است.

هزینه‌های درامدی در آمریکا به ویژه به دلیل کرونا در حالی افزایش یافته که پایین آمدن در آمد خانوارها و از دست رفتن بسیاری از مشاغل فشار مضاعفی را بر مردم این کشور وارد کرده است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس