کرونا در اروپا| از انتقال وزیر خارجه بلژیک به "آی‌سی‌یو" تا پیش بینی افزایش مرگ‌ومیرها در آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی از انتقال وزیر امور خارجه بلژیک به بخش "آی‌سی‌یو" بعد از ابتلا به کرونا و پیش بینی انستیتو رابرت کخ آلمان درباره افزایش چشمگیر مرگ‌های کرونایی در این کشور خبر می‌دهد.

به گزارش مشرق، موج دوم کرونا در برخی کشورهای اروپایی حتی با شدت بیشتری نسبت به موج اول آن خود را نشان داده و نگرانی های زیادی را در بین مقامات و شهروندان این اتحادیه ایجاد کرده است.

انتقال وزیر خارجه بلژیک به بخش مراقبت‌های ویژه

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که وزیر امور خارجه بلژیک که چند روز پیش تست کرونایش مثبت اعلام شد به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

سخنگوی وزارت خارجه بلژیک اعلام کرد که وی روز چهارشنبه به بیمارستانی در بروکسل رفت و بعد از آن به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

سخنگوی وزارت خارجه بلژیک در عین حال اعلام کرد که وزیر خارجه بلژیک وضعیت نسبتا خوبی دارد. شرایط او نگران کننده نیست و هوشیار است.

وزیر امور خارجه ۴۵ ساله بلژیک روز شنبه بعد از مثبت شدن تست کرونایش به قرنطینه رفت.

کاهش فروش چشمگیر شرکت‌های کوچک و متوسط آلمانی

بر اساس یک نظر سنجی بحران کرونا بر شرکت های کوچک و متوسط در آلمان تاثیر چشمگیری داشته و سطح فروش آن را کاهش داده است.

بر این اساس بیش از نیمی از این شرکت ها از کاهش فروش خود در سال جاری میلادی خبر داده‌اند.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در لهستان

لهستان هم رکورد جدید دیگری را در آمار مبتلایان روزانه ثبت کرده و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱۰۷ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند. ۱۶۸ نفر هم در اثر این ابتلا در این دوره زمانی جان خود را از دست دادند.

پیش بینی درباره افزایش مرگ‌های کرونایی در آلمان

"لوتار ویلر"، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم در گزارشی شرایط کرونایی را بسیار جدی ارزیابی کرده و درباره تحولات اخیر و افزایش آمار مبتلایان جدید در این کشور ابراز نگرانی کرده است. وی البته همچنان فرصت برای کند کردن شیوع ویروس کرونا را باقی دانست.

بیشتر بخوانید:

وزیر بهداشت آلمان نیز به کرونا مبتلا شد

وی تاکید کرد که باید انتظار مرگ های کرونایی بیشتری را در آینده در آلمان داشته باشیم.

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین سراسر اتریش را به عنوان منطقه خطر کرونایی اعلام کرد.

قرنطینه سراسری در جمهوری چک

موارد ابتلای جدید به کرونا در جمهوری چک هم همچنان در حال افزایش است و بر اساس جدیدترین آمارها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۹۶۸ نفردر این کشور به کرونا مبتلا شدند که از زمان شیوع کرونا بی سابقه بوده است. ۱۲۰ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

جمهوری چک با حدود ۱۰.۷ میلیون سکنه یکی از کشورهایی است که بیشترین رشد مبتلایان جدید به کرونا را دارد. از این رو جمهوری چک مجددا یک قرنطینه سراسری را که از امروز ( پنج شنبه) در این کشور اجرایی می شود را اعلام کرده است.

در بخش هایی از رم ایتالیا هم به دلیل افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا منع آمد و شد شبانه مقرر شده است. این دستور شب گذشته از طرف وزیر بهداشت و وزیر منطقه‌ای این شهر امضا شد. این قاعده از جمعه شب اجرایی شده و برای مدت ۳۰ روز ادامه خواهد داشت.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در ایتالیا

در روز چهارشنبه در ایتالیا حدود ۱۵۱۹۹ نفر به کرونا مبتلا شدند که بالاترین میزان مبتلایان روزانه از زمان شیوع کرونا در این کشور بوده است.

نشست سران اروپایی درباره کرونا برگزار می‌شود

سران کشورهای اروپایی پنج شنبه هفته آینده در یک کنفرانس ویدئویی درباره همکاری های تنگاتنگ تر در بحران کرونا مشاوره می کنند.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی شب گذشته در سخنانی اظهار داشت: ما باید تلاش های مشترک خود برای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ را تقویت کنیم.

 ۲۷ هزار مبتلای روزانه در انگلیس

در انگلیس هم در ۲۴ ساعت حدود ۲۷ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

وزیر بهداشت آلمان هم کرونایی شد

ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم تست کرونایش مثبت اعلام شد. این خبر را وزارت بهداشت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان اعلام کرد که این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی بلافاصله در قرنطینه خانگی قرار گرفت. تا به حال تنها علائم سرماخوردگی در وزیر بهداشت آلمان دیده شده است.

شپاهن در قبل از ظهر چهارشنبه در نشست کابینه در دفتر صدر اعظم آلمان شرکت کرده بود

سخنگوی دولت آلمان اعلام کرده که نیازی به قرنطینه شدن اعضای کابینه دولت فدرل آلمان که در نشست با اشپاهن حضور داشته اند نیست. این نشست منطبق با قوانین ضد کرونایی و با رعایت فاصله برگزار شده و این مسئله در نظر گرفته شده که در صورت مثبت بودن تست کرونای یکی از افراد، دیگران و یا برخی افراد نیازی به رفتن در قرنطینه پیدا نکنند

گسترش محدودیت‌های سفر به کشورها در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان محدودیت های سفر تصویب شده علیه کشورها را به کانادا، گرجستان و تونس گسترش می دهد.

رکوردهای جدید بالای مبتلایان روزانه در بسیاری کشورهای اروپایی

با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا دولت سوئیس تقویت محدودیت ها برای مهار کرونا را در دستور کار قرار داده است.

وزیر کشور سوئیس اعلام کرده است که شرایط کشورش بسیار بدتر از بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی است. به گفته وی شرایط جدی است. وی تحولات دو سه هفته آینده را بسیار تعیین کننده دانست.

هلند هم با ۸۵۰۰ ابتلای روزانه رکورد بالایی را در این زمینه به نام خود ثبت کرده است.

کشورهای اسلوونی، کرواسی ، لیتوانی، اسلواکی و لهستان هم رکوردهای تازه جدیدی را در میزان مبتلایان روزانه ثبت کرده‌اند.

اتریش هم با ابتلای ۲۴۳۵ مورد جدید به کرونا در عرض ۲۴ ساعت رکورد بالای جدیدی را از زمان شیوع کرونا ثبت کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای بیش از ۱۱ هزار نفر در این کشور به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داد که رکورد تازه ای در آمار مبتلایان روزانه محسوب می شود.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها شمار مبتلایان جدید به کرونا در اروپا همچنان در حال افزایش است و تا به حال در اسپانیا ۱۰۴۶۶۴۱ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۴۳۶۶ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال ۹۵۷۴۲۱ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۴۰۴۸ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال ۷۸۹۲۲۹ نفر به کرونا مبتلا شده و ۴۴۱۵۸ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم تا به حال ۴۴۹۶۴۸ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۶۸۳۲ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال ۳۹۳۵۲۵ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۰۰۱۴ نفر هم در اثر این ابتلا جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس